Bukta a Magyar Kupában: MTK-Győri ETO 2-0

Budapest, Hidegkuti-stadion, 500 néző. V.: Erdős (Szalai D., Becséri).

MTK: Groppioni – Nagy T., Kálnoki Kis, Rodenbücher, Fejes A. (Poór, 77.) – Batik, Pölöskei Zs. – Bese (Vass P., 46.), Kanta J., Ladányi (Vass Á., 84.) – Torghelle. Szakmai igazgató: Garami József.

ETO: Kamenár – Svec, Lipták, Lang, Dinjar – Kamber – Pátkai, Kronaveter (Kalmár, 68.) – Martínez (Andric, 59.), Burgos (Rudolf, 60.), Varga R. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Gsz.: Torghelle (36.), Kanta J. (67.).

22. p: Kamber cselezte be magát a 16-oson belülre középen, majd 14 méterről lőtt, s az ötösön álló Burgosról a jobb sarokba pattant a labda. A játékvezető azonban les címén nem adta meg a gólt.

36. p: Kanta J. ívelte a labdát a balösszekötő helyén kilépő Torghelle fejére, s Kamenárt megelőzve 13 méterről éles szögből a kapu közepébe fejelte a labdát. 1–0.

67. p: Kanta J. végzett el szabadrúgást az ETO kapujától 20 méterre, s jobbal, védhetetlenül rúgta a labdát a győri kapu jobb felső sarkába. 2–0.

Bár Horváth Ferenc, a Győri ETO vezetőedzője hét helyen is változtatott a csapat összeállításán a hétvégi kudarccal végződő bajnoki mérkőzés után, a csapat játéka szemernyit sem változott az MTK elleni Magyar Kupa-mérkőzésen. Ugyanolyan lassan, ugyanolyan pontatlanul és ugyanolyan elképzelés nélkül futballoztak Kamberék, mint tették azt a pécsi csapat ellen. Nem is csoda, hogy vereség lett a vége. Igaz, ezúttal a zöld-fehérek megúszták két kapott góllal. Jól jellemzi a szerdai találkozót, hogy tulajdonképpen egy, az első félidőben szerzett lesgólon kívül csak a hajrában volt veszélyes az ETO játéka. Írd és mondd kilencven perc alatt két helyzetet alakított ki az ETO, kétszer volt alkalma bebizonyítani Frederico Groppioninak, hogy Garami József, az MTK szakmai igazgatója rá is számíthat.

A kétgólos vereség ugyan nem katasztrófa, hiszen a visszavágón behozható a hátrány, de csak akkor, ha változik az ETO játéka, hozzáállása, taktikája, eredményessége.

Garami József: – Tudtuk, hogy jó csapat az ETO, de ezúttal mi akaratosabban futballoztunk és ennek következtében rúgtunk két gólt. A továbbjutás nem dőlt el, csupán a párharc első félidején vagyunk túl.

Horváth Ferenc: – Aki a magasba akar jutni, annak a mélységet is meg kell ismernie. Úgy tűnik, most ilyen passzban vagyunk, bármit csinálunk, nem sikerül, eredménytelenek maradunk. De nincs mese, dolgozunk tovább, sajnos a súlyos egyéni hibákra nem lehet felkészülni...

Korábban

90. perc - Vége a mérkőzésnek, az ETO-nak két gólos hátrányt kell ledolgoznia Győrben.

67. perc - Ladányi buktatásáért megítélt szabadrúgást Kanta 18 méterről a jobb felsó sarokba csavarta. 2-0 a hazaiaknak.

45. perc - Egy gólos hátránnyal mennek az öltözőbe a győri zöld-fehérek az első félidő után.

36. perc - Torgelle fejes gól. Egy előre vágott labdára Kamenar és Torgelle indult es a kaputól távolról a hálóba fejelt a kapus mellől. 1-0

A mérkőzés online tudósítását az ETO hivatalos honlapján tekinthetik meg!

A Győri ETO szerdán 17.30 órakor az MTK ellen Budapesten az első találkozón lép pályára a Magyar Kupa 6. fordulójában.

A Magyar Kupában vigasztalódhat az ETO a ligakupabeli Debrecen elleni búcsú és a Pécstől a bajnokságban elszenvedett súlyos vereség után.
A zöld-fehérek a Magyar Kupa jelenlegi sorozatában eddig a Gyirmótot (3–0) és a Kaposvárt búcsúztatták (1–1, 2–2, idegenben lőtt több góllal).
A kiírás 6. körében valószínű, a korábbiaknál nehezebb feladat vár a győriekre, hiszen az MTK a bajnokság tavaszi folytatásában jó eredményekkel hívta fel magára a figyelmet (Haladás 0–0, FTC 3–2).

Győrött azonban a Magyar Kupa megnyerése is szerepel a célok között, ehhez pedig minden akadályt sikerrel kell venni.

Horváth Ferenc, az ETO vezetőedzője: "Biztos vagyok abban, hogy a fiúk átérzik, mit jelent a klubnak ez a meccs. Bár a továbbjutás két találkozón dől el, és ellenfelünk megerősödött a tavaszi szezonra, nem lehet más célunk, mint győzni már az első mérkőzésen is. Maximális erőbedobással fogunk játszani, mert azt az érzést, amit a hétvégén megtapasztaltunk, nem szeretnénk többet átélni."

Pátkai Máté, a zöld-fehérek MTK-tól igazolt játékosa is bizakodó: "Nagyon bánt mindannyiunkat, hogy nem sikerült a legutóbbi meccsünkön nyerni, így duplán fontos lesz számunkra ez a meccs. Szeretek az MTK-pályán játszani, ismerem az ellenfelet, de a volt csapattársaimmal a barátságot félretesszük erre a kilencven percre. Bízom benne, hogy előnyt szerzünk a visszavágóra."

Az ETO várható összeállítása: Kamenár – Svec, Lipták, Lang, Dinjar – Kamber, Pátkai, Kalmár, Strestík – Martinez, Varga R.

A visszavágót március 26-án rendezik.

Továbbjutott a Barcelona és a Paris Saint-Germain

Az első mérkőzéseken idegenben győztes FC Barcelona és Paris Saint-Germain jutott tovább a szerdai… Tovább olvasom