2018. 06. 20. szerda - Rafael 18°C | 29°C Még több cikk.

BL: DVSC-Fiorentina 3-4

Labdarúgás - Kedden nyolc mérkőzéssel folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája, a Debrecen az olasz Fiorentinát fogadja a budapesti Puskás Stadionban.

Herczeg András és Cesare Prandelli nyilatkozata

Herczeg András, Debrecen vezetőedzője: "Ha valaki a mérkőzés előtt azt mondja, rúgunk három gólt és ez nem lesz elég a pontszerzéshez, akkor azt nem hiszem el. Sajnos védekezésben az első játékrészben olyan hibákat követtünk el, amelyeket azonnal megbüntettek. Nem tudtuk megnyerni a párharcokat, ezt pedig kihasználta az ellenfél. A második félidőben jobbak voltunk, felvállaltuk a párharcokat, sajnálom, hogy nem sikerült hamarabb berúgnunk a harmadik gólt, akkor talán sikerült volna a pontszerzés".

Cesare Prandelli, a Fiorentina vezetőedzője: "Két olyan csapatot láttam a pályán, amely győzni akart, kiszolgáltuk a közönséget. Gratulálok a Debrecennek, hiszen 4-2 után sem adták fel, Olaszországban ilyen állásnál gyakran összeesik az a csapat, amely hasonló arányban vesztésre áll. Mutu az elmúlt hetekben nagyon jó munkát végzett, megéreztem, hogy be kell tenni a kezdőcsapatba."

DVSC-Fiorentina - Olvasónk, Polgár Sándor fotói

DVSC - Fiorentina 3-4

90+3. perc: Vége. Majdnem meglett a pont. Zúg a vastaps. A csapatok megköszönik a szurkolóknak a bíztatást.

90+2. perc: A szöglethez Poleksic is előrejön. Elöl is marad egy ideig, még egy kicsit lesre is fut. Nem jutunk lövéshez.

90. perc: Még három perc. Az olasz drukkerek arcára meglepett arckifejezés ült. Közben kap egy labdát a sajtópáholy. Visszaadjuk.

88. perc: Coulibaly Bodnár beívelt szabadrúgását fejeli a hálóba. 3-4

87. perc: Poleksic véd egy nagyot, aztán csere: Laczkó kap néhány percet csereként, Kiss Zoltánt váltja.

84. perc: Szöglet után fejespárbaj, végül Varga lő kapura, pontosabban kapu mellé.

82. perc: Az olaszok szerencsétlenkedtek egyet, Coulibaly egyedül indulhatott a kapussal szemben; a párharcot a kapus nyerte, s közben utol is érte a védő.

81. perc: Bodnár belerúg Vargasba, sárgat kap tettéért.

77. perc: Coulibaly és Dombi felrázza a meccset, utóbbi cselezgetett ls középre ívelt, előbbi meg oldalhálót lőtt.

Poleksic néhány perce dologtalan.

75. perc: A két szurkolótábor elszórakoztatja magát, miközben a pályán nem sok emítésre érdemes dolog történik.

Az olaszok megmondóembere.

68. perc: Czvitkovics lőtt a szélről, a labdát a kapufa mellől ütötte szögletre Frey. Santana helyére Jörgensen érkezik.

64. perc: A firenzei csapat elkezd látványosan nem sietni.

62. perc: Az elmúlt percek legjelentősebb mozzanata Czvitkovics szép szerelése volt. Taps járt érte.

Dombi a pályán.

57. perc: Szakály helyére jön Dombi, nagy tapsot kap.

55. perc: Az olaszok a "lalalala" című slágerüket éneklik, a debreceni szurkolóktól jön a "Hajrá Cívisváros!". Közben cserélnek az olaszok. Dainelli lejön, Natali bejön.

52. perc: Fiorentina szabadrúgás jöhet 22 méterről. Donadel megpattanó lövését a debreceni kapus védte.

Szabadrúgás jön.

49. perc: Gilardino újabb gólt lőhetett volna, szerencsére Poleksic hamarabb megtalálta a labdát.

47. perc: Mindkét csapat egy-egy kisebb helyzettel kezdi a második félidőt. Bodnár lövése volt a szebb, sajnos Frey biztosan megfogta a lefelé tartó magas lövést.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Zanetti helyett Ricardo a pályán.

45+2. perc: Letelt a két perc hosszabbítás is: vége az első félidőnek. Nagyszerű a meccs, remekül játszik a Loki, de sajnos a Fiorentina előtt több volt a lehetőség, ezeket meg igen jó arányban kihasználják.

41. perc: Varga lövése erőtlen, Frey könnyen fogja.

Tovbbi fotókért kattintson ide!

36. perc: Ritka mákos gólt lő a Fiorentina. Mutu lövését Poleksic védte, a kipattanóra nem figyeltünk, Santana meg bevágta a hálóba. 2-4

33. perc: Újabb remek támadás végén szerez gólt a DVSC. Sajnos Coulibaly lesen kapta a labdát. Csak ez volt a hiba a támadásban.

28. perc: Mészáros helyére jött be Szélesi.

27. perc: Rudolf szenzációs gólt lőtt 2-3. Sajnos a gólörömért sárgát kapott.

26. perc: Coulibalyt letaglózzák. Sárgalap nincs, szabadrúgás van. Bodnár lövése a sorfalon megpattanva bedobásra megy.

Coulibalyt letaglózták. Fotók: nmgr

24. perc: A Loki nem adja fel. Bodnár lövését védi Frey.

20. perc: Mutu megint: ezúttal egy a tizenhatoson belülről visszatett labdát bombáz kapura. (Visszakapta a remek passzt Gilardinotól.) Kapufáról megy a hálóba. 1-3

16. perc: Donadel besárgul. Jogosan.

14. perc: A debreceniek pillanatai ezek, de sajnos nincs komolyabb helyzet. Pedig Varga bombája igazán eljuthatott volna a kapuig.

11. perc: Nincs sok híja, hogy egyenlítsen a Loki. Mellé gurul a Coulibaly lövése.

10. perc: Sistergős kapufa. Utána nem tudunk megnyugodni: már a lilák vezetnek. Gilardino tiszta helyzetben kapott labdát Mututól, Poleksic mellett a hálóba lőtt. 1-2

7. perc: Itt a válasz. Mutu közvetlen közelről kotorja a labdát a hálóba. 1-1

4. perc: A lilák próbálkoznak távolról. Mellé száll a lövés.

1. perc: 70 másodperc kellett ahhoz, hogy felrobbanjon a stadion: vezet a Loki! Czvitkovics remekül érkezett egy, Varga szélről beadott labdára. 1-0

Fotók: nmgr

Herczeg András, a Debrecen labdarúgócsapatának klubmenedzsere tudja, hogy a Fiorentina elleni keddi Bajnokok Ligája-mérkőzés esélyese az olasz csapat, ugyanakkor bízik benne, hogy együttese megszerzi első pontját a legrangosabb európai kupasorozatban.

„Ismét egy olyan csapat látogat hozzánk, amely a sztárgárdák közé tartozik, akárcsak az eddigi ellenfeleink. Természetesen a Fiorentina a mérkőzés esélyese, de sokszor előfordult már, hogy egy kiscsapat borsot tört a nagyok orra alá" – mondta a találkozót felvezető hétfői sajtótájékoztatón Herczeg.

Rudolf Gergely vírusos megbetegedés miatt két napja nem edzett a csapattal, és kisebb betegségből adódóan Leandro sem tudott tréningezni. A szakember ugyanakkor hozzátette, hogy várhatóan mindketten vállalják a játékot kedden. A hosszabb ideje sérült Máté Péter, valamint Mészáros Norbert ugyanakkor nem léphet pályára.

Varga József, a Debreceni VSC labdarúgócsapatának válogatott középpályása szerint döntő jelentőségű lesz, hogy a Fiorentina elleni csoportmérkőzésen melyik gárda szerzi majd meg az első gólt.
A 21 esztendős futballista elmondta, hogy bár a sorsoláskor a legtöbben az olasz együttest tartották a legkönnyebbnek a hajdúságiak ellenfelei közül, a kedd esti rivális az előző fordulóban megmutatta, hogy milyen játékerőt képvisel.

„Viszonylag simán, kettő-nullára győzték le a Liverpoolt, amely nekünk egy gólt tudott lőni saját stadionjában úgy, hogy közben voltak lehetőségeink – mondta Varga.

– Így aztán semmiképpen sem mondhatjuk, hogy az olaszoké gyengébb együttes, mint a Lyon vagy a Pool."

A válogatottban a Portugália elleni világbajnoki selejtezőn debütált debreceni labdarúgó szerint a Fiorentina esetében egyszerre várhatóak a technikás megoldások és a kemény párharcok.

„Már többször elmondtuk, hogy mindhárom csapat más játékstílust képvisel. Úgy gondolom, hogy az olaszok masszív védelemmel rendelkeznek, s könnyen tudnak támadásokat építeni a stabil hátsó alakzat segítségével. De nem szabad elfelejtenünk, hogy az egyéni megoldásokra ugyanúgy készülnünk kell, mert egy Alberto Gilardino, Adrian Mutu vagy Stevan Jovetic szintű játékos mindig, minden meccsen képes váratlan megoldásokra."

A ma esti, budapesti találkozón egyébként skót játékvezetői hármas működik majd közre. A vezetőbíró Craig Alexander Thomson, két segítője pedig Tom Hugh Murphy és Francis Andrews lesz.
A debreceni Varga szerint a Fiorentina sem gyengébb, mint a Liverpool.

• 10. vrobi 2009. október 21. 07:08
    „Szép volt fiúk!!! Csak így tovább!!! Egy pontot megérdemeltek volna!”
  • 9. Jandex 2009. október 21. 05:43
    „Szép volt LOKI!!!”
  • 8. Sülmic 2009. október 21. 00:25
    „Nem láttam vagyis most az összefoglalót, de le a kalappal a FIÚK elött !!! Talán tényleg elindult valami a magyar labdarúgás terén?! Bízom benne, hogy a Debrecen lesz az indítókulcs egy jobb magyar foci felé! Persze ne hagyjuk a a fiataljainkat sem feledésbe merülni!!!!!!!!!!!!!!! Hajrá Magyarok!!!!”
  • 7. LiamDevlin 2009. október 20. 23:11
    „Őszinte, nyílt sisakos játék volt!!
    -az első félidőben...
    A másodikban a Loki próbálkozott, de az olaszok csinálhatták azt (2 gólos előnyben) amihez a legjobban értenek: a játék "megölését", ebben a legnagyobbak.. labdatartás, védekezés, és persze elöl egy világklasszis csatár( Gilardino).
    Mindegy, a Loki megmutatta, hogy magyar csapatból sem veszett még ki a virtus! Így ki lehet kapni, bár egy pont már jó lenne...
    Én gratulálok a Debrecennek és Hajrá Magyarok!!!”
  • 6. rivotril2mg 2009. október 20. 22:44
    „jah nem volt rossz ahoz képest hogy magyarok”
  • 5. jazmine33 2009. október 20. 22:40