2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

BL-döntős a Manchester United! - videós meccsösszefogalóval

Scoles 13 percben 28 méterről óriási bombagólt akasztott a bal felsőbe, ezzel győzött az Old Traffordon 1:0-ra a Barcelona ellen a Manchester United.

Manchester, Old Trafford, 75061 néző

Játékvezető: Fandel
Asszisztensek: Kadach, Wezel (mindhárom német)

A Manchesterben sérülés miatt Vidic és Rooney játéka kétséges, míg a katalánoknál Ronaldinho a nagy hiányzó.

Sir Alex Ferguson: "A Barcelona nagyon jó csapat, de érzem, ez a Manchester most megérett a nemzetközi sikerre! Boldog vagyok, hogy ilyen srácokkal dolgozhatok együtt".

Frank Rijkaard: "Ez az utolsó esélyünk, hogy valami emlékezeteset alkossunk ebben a szezonban. Nyernünk kell, és a csapat tagjai ezt tökéletesen tudják. Ha szervezetten futballozunk, akkor legyőzhetjük őket."

A kezdőcsapatok:

Manchester United : 1 Van der Sar, 4 Hargreaves, 5 R. Ferdinand, 6 W. Brown, 3 Evra, 17 Nani, 18 Scholes, 16 Carrick, 13 Park, 7 Cristiano Ronaldo, 32 Tévez

Barcelona : 1 Valdés, 11 Zambrotta, 5 Puyol, 3 G. Milito, 22 Abidal, 6 Xavi, 24 Y. Touré, 20 Deco, 19 Messi, 9 Eto'o, 8 Iniesta

1. perc: bekezd a Barca. Pedig Angliában a legrosszabb odds 1:0-ás MU győzelemet ígér.

4. perc: Messi lefutja Carricket, de nem tud középen áttörni a Barca.

6. perc: Oda-oda szurkálnak az angolok a katalánoknak, ennek dacára a Barca irányítja a meccset. A tizenhatos környékén viszont elhalnak a Barca-támadások.

12. perc: A MU labdázgat a Barca tizenhatosán, de a büntetőterületen belülre nemigen jutnak.

13. perc: Scoles óriási bombagólt lő 28 méterről! Külsővel a bal felsőbe. Védhetetlen, parádés találat.

1:0-ra vezet a MU.

16. perc:Milito leteríti Ronaldo-t a tizenhatos jobb alapvonalhoz közeli sarkánál. Nani adja be.  Véd a Barca hálóőre.

18. perc: a gól feldobta a MU csapatát. Többet támadnak, átvették a középpálya feletti uralmat.

19. perc: Messi lövését Van de Sar hárítja.  A jobb sarokba küldte volna a labdát.

21.perc: Park kishíján gólba küldte Ronaldo passzát. Végül elcsorgott a jobb kapufa mellett a labda. Pörgős, remek iramú meccs:Puyol rengeteget fut, Ronaldo mindenütt ott van, Evra egyelőre bír Messivel, talán Tevez az egyetlen, aki sokat még nem mutatott.

24. perc: Brown és Zambrotta között van der Sar a saláta a hamburgerben. Levarázsolja mindesetre az olasz lábáról a labdát, bár ez kicsit fáj neki.

28. perc: Park nagyon jól játszik, ismét megkeverte a Barca-védelmet. Emiatt Puyolt lebólintotta Milito, most ápolják.

32.perc: Van der Sar 30 méterre kifutva tisztáz. Támadásban a katalánok. Deco átadásai rendre elakadnak.

34.perc: Iniesta megkeveri a védelmet, Eto'o visszateszi Deco-nak lövésre, aki ügyesen csavar a jobb felső irányába, de a labda elkerüli a kaput.

37.perc: Deco lőtt a bal alsóba 16-ról, de ez is a kapu mellé ment. Ismét fölényben a Barca.

38. perc: Az előbbi lövésnél a MU-kapusa megsérült. A feje fáj, ismét Brown a bűnös, előbb rálépett a Van der Sar kezére, aztán a térdével ütközött a hálóőr feje. Végül marad a kapus a pályán, bár már készült a váltás.

41. perc: Nani óriási lehetőséget puskáz el.  Park varázsolta a jobb szélen elfutva a középen szaladó középpályás fejére a labdát, ám a csúsztatása mellé csúszott.

44. perc: Milito-t lesen látták így Xavi beadásába, amely a tizenhatos fölé szállt, belefújt a bíró.

46. perc: Gól helyett Abidal Hargraves-ba rúgja a labdát.

Félidő: Manchester United - Barcelona 1:0 (gsz.: Scoles, 13. perc)

A Barca többet támad, de az igazán veszélyes akciók Valdez kapuja előtt alakulnak ki. Nani és Park remekül focizik, ez nem mondható el Deco-ról és Eto'o-ról. Őket tartják a védők, bár Brown haragudhat Van der Sar-ra: előbb belerohant, aztán a hálóőr azért kért ápolást, mert a feje találkozott Brown térdével.

Scoles bombagólja eddig moszkvai repülőjegyet ér az angoloknak.

46.perc: Elkezdődött a második félidő. Remek a meccs a statisztika mégis azt mutatja: az első játékrészben mindkét csapat csak egyszer találta el az ellenfél kapuját.

48. perc: Xabi szögletét Ronaldo kivágja. Újra építi a támadást a Barca.

51.perc: 40:60 arányban a katalánok birtokolják többet a labdát. Az angolok szöglete veszélytelenül száll át a tizenhatos fölött.

53. perc:Ronaldo visszapasszolt labdáját Nani lőhetné be, de a helyzet kimarad.

54. perc: Deco kap egy sárgát, mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

56.perc: Eto'o és Inisesta eddig túl sokat nem tett hozzá a meccshez, ha valaki itt egyenlít, az csak Messi lehet. Tevez közben villan, de a helyzet ismét kimaradt, bár Valdeznak nagyot kellett nyújtóznia.

58. perc: beáll Henry. Rijkard mester elégedetlen. Nani közben Deco labdájából indul, elfut a jobb szélen, de fölébombáz. Iniesta ballag le a pályáról.

63. perc: Messit fellöki Carrick, kap érte egy sárgát. Deco 32 méterről csaknem gólt lő, mert a védőfalon megpattant labda alig kerüli el a hálót.

67. perc: Touré 30-ról küld meg egy bombát, de elkerüli Van der Sar kapuját.

68.perc: Ronaldo besárgul, Zambrottával egy percen belül a második csetepatéja, amiben a portugál a szabálytalan.

70. perc: Touré sárgát érdemelt, hat méterről becsúszva tarolta Parkot.

71.perc: Eto'o botladozásából elege lett Rijkardnak. Beállt a helyére Krkic.

76.perc: Jön Giggs és Fletcher, Nani és Scoles helyére. Mindkét lecserélt angol közel tíz kilométert loholt, 75 perc alatt. Maradjunk az érdekes statisztikáknál: Van der Sar is futott négy kilométert eddig.

81.perc: Ronaldo egy elfutás, majd csel után laposan a jobb alsó sarok mellé lő. Fogy a katalán remény...,aki gólt rúg az utolsó 10 percben, BL-döntőbe lövi a csapatát.

85.perc: Fletcher óriásit hibáz, Henry ellopja a labdát tőle, de elé áll Evra. A MU a kontrákra utazik. Evra időt húz, de a Barca tizenhatosán pattog a labda.

88. perc: Gudjohnsen is beáll Touré helyett. Egyik csapat sem jobb a másiknál, de ugye ott volt a  Scoles-bomba. A MU támadásai, villanásai veszélyesebbek, miközben a Barca irányítja a meccset. Krkic közben nagyot hibáz, maga is megdöbben, hogy kerülhetett az ötösön elé a labda.

91. perc: Puyol bolonddá teszi a MU-védelmet, Messit fellökik a tizenhatoson belül, de nincs tizenegyes. Deco, ahogy fejelésből jött vissza, nyakon rúgta Evrát. Most őt ápolják. Aztán leviszik. Helyére beáll Silvestre.

96. perc: Fandel-bíró véget vet a meccsnek.

Győz, így BL-döntős a Manchester United!

• 1. bordács lajos 2008. július 07. 12:07
    „nagyon örülök hogy a menchester united nyerte a bajnokok ligáját és ronaldo alegjobb”