2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

Biztató döntetlen

A számos helyzetből a 63. percben született meg az első gól: Sitku találatával szerzett vezetést a Fehérvár. Nyolc perccel a vége előtt Tokody góljával egyenlített az ETO.
Fehérvár FC - Győri ETO FC 1-1 (0-0)
Székesfehérvár, Ligakupa-mérkőzés, 350 néző. V.: Iványi.
Gsz.: Sitku (62.), ill. Tokody (82.).

Fehérvár FC: Sebők – Mészáros, Koller, Baranyai (Farkas), Mohl, Kocsis, Bozic, Nagy D. (Vadász), Dvéri, Bölcsföldi, Dajic (Sitku). Edző: Marijan Vlak.
Győri ETO FC: Molnár P. – Müller, Stark (Nikolov), Nyári (Jäkl), Völgyi, Koltai, Domanyik, Urban, Varga L., Tokody, Bajzát (Brnovic). Edző: Egervári Sándor.

63. p: A csereként beállt Sitku szerzett vezetést a Fehérvárnak. A hazai támadó a kifutó Molnár P. felett emelt a győri kapuba. 1–0.

82. p: Tokody egy kiugratás után helyezett a hazai kapu jobb oldalába. 1–1.

Mindkét csapat sok helyzetet dolgozott ki, de a végjátékban rendre pontatlanok voltak. Aztán a valamivel aktívabb hazai gárda egy védelmi megingást követően, Sitku révén szerezte meg a vezetést. Úgy tűnt, hogy az ETO nem tud lendületbe kerülni, ám Tokody egyenlített. Hiába adott ezután bele mindent a Fehérvár, újabb gólt már nem sikerült szereznie, így maradt a döntetlen a Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A visszavágó október 27-én lesz Győrben.

Egervári Sándor: – Jó csapat és jól is játszott a Fehérvár, de ezzel a döntetlennel úgy gondolom, megnőttek a továbbjutási esélyeink a sorozatban.