2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Babos idén egyesben továbbra is nyeretlen

Babos Tímea hét meccs után is nyeretlen 2014-ben egyesben a WTA-versenyeken, párosban viszont már tornát is nyert Sydneyben.

Babos Tímea a selejtező első fordulójában búcsúzott az 5,4 millió dolláros BNP Paribas Openen Indian Wellsben, miután háromjátszmás mérkőzésen (5:7, 6:3, 4:6) vereséget szenvedett az orosz Alla Kudrjavcevától. A mérkőzés 2 óra 28 percig tartott.

Az 50 perces első szettet nagyon jól kezdte a 20 éves soproni játékos, első és második adogatójátékában az összes első szervája sikeres volt, ellenfele labdamenetet sem nyert. Ezután az orosz feljavult fogadóként, 3:3-nál brékelt is. A magyar játékos 5:4-nél 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd 5:5-nél 30–0-ra vezetett. Ezután viszont Kudrjavceva sorozatban nyolc labdamenetet nyert. A brék után 6:5-nél 0-ra hozta adogatását...

A 38 perces második szett elején Babos 3:2-re vezetett. A 25 éves orosz a hatodik játékban elveszítette szerváját. A brékelőny nem tartott sokáig, a következő gémben Babos egy labdamenetet nyert adogatóként. A 20 éves magyar teniszező a folytatásban három bréklabdához jutott és az utolsót ki is használta. A 20 éves magyar játékos ezután simán kiszerválta 15-re a szettet.

A harmadik, döntő szettben az első gém egészen elképesztő csatát hozott: a hatodik bréklabdát értékesítette Babos, majd nagy harcban 40-re elveszítette az adogatását. Az orosz játékos 2:1 után négy bréklabdához jutott, de Babos hatalmas küzdelemben hárította valamennyit, hozta a gémet (2:2). Kudrjavceva 4:4-nél bréklabdát hárított, majd 5:4 után 30-ra elnyerte Babos szerváját, így bejutott a selejtező második fordulójába.

Az Indian Wellsben induló másik magyar, Czink Melinda is háromjátszmás meccsen van túl, s kis híján ugyanolyan szetteredményeket ért el, jelentős különbség azonban, hogy ő 7:5, 4:6, 6:4-re legyőzte a tajvani Hszie Szu-vejt. A következő körben az ausztrál Olivia Rogowskával találkozik, és ha nyer, felkerül a főtáblára.

SKC: rajt a kupagyőztes otthonában

Szerdán 18 órakor Szolnokon megkezdi szereplését a felsőházi középszakaszban a Soproni KC… Tovább olvasom