Az utolsó forduló dönt az érmekről: Debrecen-ETO FC 0-0

DVSC: Polekszics – Bodnár, Komlósi, Fodor M.,  Laczkó Zs. – Szakály P., Szélesi, Czvitkovics, Yannick (Dombi 72.p.) – Feczesin, Cuolibaly
Vezetőedző: Herczeg András

Győri ETO FC: Sztevanovic – Babic, Djordjevic, Fehér Z., Szabó – Tokody (Adilovic 77.p.), Pilibaitis, Józsi, Kink – Nicorec (Koltai 69.p.), Aleksidze
Vezetőedző: Pintér Attila

Kiállítva: Szakály (74.p.) ill. Józsi (90.p.)

Pintér Attila: Ragyogóan játszott a csapat. Sokkal több helyzetünk volt, mint a Debrecennek de az utolsó pillanatokban vagy a kapus hárított, vagy mi hibáztunk. A játékosok mindent megtettek a sikerért, sajnos volt valaki aki nem tudott felnőni a mérkőzéshez. Jön egy ki-ki meccs a Videoton ellen, nyerni kell.

Herczeg András: Változatos mérkőzés volt. Mindkét oldalon szép számmal akadtak lehetőségek. A kiállítással saját magunknak tettük nehézzé a találkozót. Igazságos eredmény született.

Tarmo Kink: "Debrecenben nem rossz eredmény a döntetlen, de egy kis szerencsével a győzelem is meg lehetett volna. Sok helyzetünk volt, amikor emberelőnyben játszottunk, de ezeket sajnos nem tudtuk értékesíteni. Jó csapat a Debrecen. "

90. perc: Józsi rúgta fel Czvitkovicsot. Az ETO játékosa is megkapja második dárgáját. Kiállítás. Bodnár szabadrúgását védi Sztevanovic. Vége a meccsnek. Az utolsó forduló dönt a bajnoki címről, és a bronzéremről is.

89. perc: Pilibaitis 15 méterről megeresztett lövése ment kapu fölé.

85. perc: Czvitkovics 30 méteres szabadrúgását védte könnyedén Sztevanovic.

81. perc: Adilovic lőhetett volna kapura 12 méterről, de Dombi az utolsó pillanatban szerelt.

77. perc: Csere az ETO-ban. Tokodyt Adilovic váltja.

75. perc: A szabadrúgást Kink vállalta el, jó 35 méteről. Polekszics védett nagyot.

74. perc: Szakály Babicot rántotta le. Újabb sárga lap, és ez már kiállítás. Emberelőnyben az ETO.

73. perc: Szakály kapott sárga lapot, miután lerúgta Fehért.

72. perc: Csere a hazaiaknál is. Dombi jön Yannick helyére.

69. perc: Cserél az ETO. Nicorec megy le, Koltai áll be.

66. perc: Nicorec rántotta le Yannickot. Ez is sárga lap.

64. perc: A szabadrúgást Czvitkovics a sorfalba lövi.

63. perc: Djordjevic lökte el Coulibalyt a kaputól 18 méterre. Sárga lap.

62. perc: Komlósi 8 méterről fejelt kapura. Sztevanovic most is a helyén volt.

61. perc: Coulibaly passza után Yannick lőtt kapura Pilibaitis szorításában 7 méterről. Sztevanovic védett.

55. perc: Ismét Laczkó mentett a debreceni kapu előterében Kink elől.

53. perc: Pilibaitis fejelt össze Laczkóval. A játékvezető engedte tovább a játékot annak ellenére, hogy az ETO játékosa a földön feküdt. Egy jobb oldali felívlés Józsi elé került, aki 12 méterről laposan lőtt. Polekszics bravúrral hárított.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Szabó Ottó sokadszor hagyta állva a debreceni védőket a bal oldalon. Az ötös sarkáról visszagurított az érkező Nicorec elé. A lövésbe Laczkó vetődött bele, és mentett.

40. perc: Czvitkovics 28 méteres szabadrúgása után Sztevanovic csak kiöklözni tudta a labdát, középre. A védők felszabadítottak.

39. perc: Pilibaitis rúgta fel Coulibalyt. Sárga lap.

31. perc: Yannick bal oldali beadására vetődött ki Sztevanovic, aki így az érkező Cuolibaly elől mentett.

23. perc: Nicorec 25 méteres lövését védte vetődve Polekszics.

22. perc: Yannick bal oldali beadását fejelte ki Szabó Coulibaly elől.

21. perc: Coulibaly verekedte át magát a győri védőkön, majd 20 méterről laposan lőtt kapu mellé.

18. perc: Józsi könyökölte le Szakályt. Sárga lap.

16. perc: Jön a válasz. Czvitkovics bombázott kapura 22 méterről. A lapos lövés kevéssel kerülte el a jobb kapufát.

15. perc: Ismét Szabó Ottó indult meg a bal szélen. Középre ívelését Czvitkovics fejelte ki a ziccerben érkező Aleksidze elől.

13. perc: Szabó indította a bal oldalon Tokodyt, aki az alapvonal közeléből centerezhetett volna, ám lyukat rúgott.

9. perc: Szabó Ottó tekerte be a labdát a bal szélről az ötösön érkező Aleksidze elé. Az ETO csatára a védők szorításában megpróbálta becsúszva kapura küldeni a labdát, de centikkel lemaradt a passzról.

5. perc: Czvitkovics 25 méteres szabadrúgása vágódott a sorfalról szögletre.

1. perc: A Győri ETO kezdte a mérkőzést.

Nagyszerű előjelekkel utazott el a Győri ETO FC csapata Debrecenbe, hiszen a csapat tizenhét bajnoki mérkőzés óta veretlen, a védőmunkája régóta elismerésre méltó, mostanában a góllövéssel sincs különösebb gond, súlyos sérült és eltiltott játékos nincs a keretben. Minden feltétel adott tehát ahhoz, hogy újabb sikert érjen el a zöld-fehér alakulat.

Ami „némiképpen" megnehezítheti a kiváló sorozat folytatását, az maga az ellenfél személye, a bajnoki címvédő és az idén is aranyéremre törő Debrecen együttese. A hazaiak legutóbb nagy csatában veszítettek a Szusza Ferenc Stadionban az Újpesttel szemben – amely egyébként az ETO riválisa a bronzért folytatott harcban –, így valószínű, kettőzött erővel hajtanak majd a ma esti mérkőzésen. Ugyanakkor a Loki mellett szól, hogy  kétségkívül a legerősebb játékoskerettel rendelkezik a magyar csapatok közül és Herczeg András klubmenedzsernek bőven van választási lehetősége az összeállítást illetően.

Mindenesetre izgalmas meccs várható a Nagyerdőben, ahol az ETO célja nem lehet más, mint legalább a veretlenség megőrzése.

• 17. sorok_közt 2010. május 20. 22:01
    „kösz!”
  • 16. ZéZé 2010. május 20. 20:33
    „Nincs akkor más hátra, meg kell verni a Vidit !
    amúgy kikeletnek igaza van természetesen.
    " Amennyiben a c.) pontban foglaltak bármelyike nem dönthető el kizárólag a
    megszerzett pontok alapján (pontegyenlőség), úgy, az azonos pontszámmal
    rendelkező sportszervezetek rájátszásos formában lebonyolított, egymás között
    lejátszott, oda-visszavágó mérkőzéseken döntik el azokat, az alábbiak szerint."
    6. oldal 10/d. pont.”
  • 15. RP 2010. május 20. 10:19
    „Csak tudnám minek kell játszani, ha idén 0-3-as gólkülönbséggel 4 pontot szereztünk a lilák ellen...”
  • 14. kikelet_ 2010. május 20. 09:47
    „ZéZé, sorok_közt: idén egy oda-visszavágós rájátszás dönt pontegyenlőség esetén, ha a tét nemzetközi szereplés, vagy a kiesés elkerülése”
  • 13. LuciusCorneliusSullaFelix 2010. május 19. 23:38
    „"....megkapta dárdáját......":))).”
  • 12. Arrabona 2010. május 19. 22:58
    „Vasárnap mindenki a standionba! Harcoljunk a bronzéremért, és verjük meg az ősi riválist! Hajrá ETO!”
  • 11. sorok_közt 2010. május 19. 22:34
    „X nem elég a bronzhoz!”
  • 10. ZéZé 2010. május 19. 21:59
    „Szerintem jobbak voltunk mint a Loki. Ma tényleg nyerni kellett volna.
    A Videotont megverjük hazai pályán és akkor minden okés lesz. Igaz már a döntetlen is jó lenne mindenkinek (leszámitva a Vidit) :)”
    „utolsó mondatom helyesen:
    Szóval,ha kb 80 percig nem sikerül vezetni, azt hiszem kapunk egy gólt a végén...”
  • 6. sorok_közt 2010. május 19. 21:36
    „70. perc körül járunk. Az eredmény 0:0. Tuti, hogy nem marad ennyi. Természetesen a győzelem lenne a legjobb, de az X a legrosszabb, hisz akkor egy motivált Vidi ellen kellene hétvégén játszani. Szóval, a kb 80 percig nem sikerül vezetni, azt hiszem kapunk egy gólt a végén...”
  • 5. Dexter 2010. május 19. 21:11
    „Ha nyerünk megvan a 3. hely, ez a lényeg nem a Fehérvár, az már csak másodlagos!:)”
  • 4. ZéZé 2010. május 19. 20:10
    „Hát ha nyerünk, akkor a Fehérvárnak adunk esélyt a bajnoki címre , nem? :)”
  • 3. pörkölt 2010. május 19. 17:20
    „mindenképpen győzni kell!véletlenül se adjunk esélyt a fehérvárnak, hogy itt győrben legyen bajnok!!hajrá győr!!”
  • 2. Dugó00 2010. május 19. 15:39
    „Hajrá ETO !!!!Remélem jó meccset fogok nézni legalább nyerjünk HAJRÁ”
  • 1. galamblelkü 2010. május 19. 09:43