2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 18°C | 30°C Még több cikk.

Az AC Milan nyerte a Bajnokok Ligáját

Tizenegyesekkel győzte le az AC Milan a Juventust a Bajnokok Ligája döntőjében, miután a két csapat a rendes játékidőben és a hosszabbításban sem tudott gólt szerezni.
Ancelotti edző és Inzaghi az örömünnep közepette (Fotó: Gazzetta dello Sport)
Milan-Juventus 0-0, 11-esekkel: 3-2

Manchester, 62 295 néző, v: Markus Merk (német) sárga lap: Alessandro Costacurta (18.), illetve Alessio Tacchinardi (69.), Alessandro Del Piero (111.)

AC Milan:
Dida - Alessandro Costacurta (Roque Junior, 65.), Alessandro Nesta, Paolo Maldini, Kaha Kaladze - Ivan Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo (Serginho, 71.), Clarence Seedorf - Rui Costa (Massimo Ambrosini, 87.) - Andrij Sevcsenko, Filippo Inzaghi

Juventus:
Gianluigi Buffon - Lilian Thuram, Ciro Ferrara, Igor Tudor (Alessandro Birindelli, 42.), Paolo Montero - Mauro Camoranesi (Antonio Conte, a szünetben), Edgar Davids (Marcelo Zalayeta, 65.), Alessio Tacchinardi, Gianluca Zambrotta - Alessandro Del Piero, David Trezeguet

Del Piero átveszi ezüstérmét (Fotó: Gazzetta dello Sport)
10. perc: Thuram jobb oldali beadását a védőjét megelőző Trezeguet fejelte a kapu mellé.
17. perc: Seedorf jobb oldalról középre nyesett labdáját Inzaghi a levegőben úszva fejelte a bal alsó sarok felé, de Buffon elképesztő bravúrral mentett.
28. perc: Del Piero 20 m-ről próbálkozott, de a technikás lövés után a labda a felsőléc fölött hagyta el a játékteret.
36. perc: egy fejpárbaj során Nesta kézzel eltalálta Del Piero arcát, a Juventus sztárjának vérző sebét az oldalvonal mellett kellett ápolni.
38. perc: egy gyors milánói támadás során Pirlo az üresen futó Rui Costa elé passzolt, a portugál középpályás 18 m-es lövése alig ment el a kapu mellett. Buffon mozdulni sem tudott, vagyis könnyen gól születhetett volna.
43. perc: Camoranesi remek bokapasszával a Nestánál gyorsabb Del Piero kiugrott, éles szögből kapura is lőtt, Dida bravúrral hárított.
48+3 perc: Kaladze 21 m-es erős lövését Buffon a jobb alsó saroknál hárította.

46. perc: Del Piero bal oldali, roppant éles beadását Conte csúsztatta a felsőlécre, a kipattanó labdát Kaladze mentette szögletre.
60. perc: Pirlo jobb oldali szabadrúgását Maldini nagy erővel fejelte kapura, de célt tévesztett, a labda kevéssel ment el a kapu mellett.
76. perc: Serginho remek bal oldali beadását a bevetődő Inzaghi fejelte a keresztléc fölé.

101. perc: Conte 19 m-ről a kapu fölé lőtt.

A döntő pillanat: Sevcsenko belövi Buffon mellett az utolsó büntetőt (Fotó: Gazzetta dello Sport)