2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 20°C Még több cikk.

Audi ETO-Kiskunhalas 35-20

Kézilabda - Könnyed győzelemmel hangolt a hétvégi, Ikast elleni BL-meccsre az Audi ETO. A mieink tizenöt góllal verték a Kiskunhalast. Görbiczék a második félidőben már pihentek és a legfiatalabbak játszottak. Megnyugtató, hogy az ETO-ban minden poszton van egy-egy tehetség a rutinos játékosok mögött.

Audi ETO KC - Kiskunhalas NKSE 35-20 (19-10)
Győr, 1500 néző. V: Bech, Vágvölgyi

Audi ETO KC: PÁLINGER – Mraviková 2, Tomori 2, Görbicz 4 (2), SPIRIDON 6, Rotis-Nagy 1, VÉRTEN 5. Cs: OGUNTOYE (kapus), Bradeanu 1, Hornyák Á. 2, Herr A. 2, Kovacsics 4 (2), DEÁKI 4, Mayer 2.
Edző: Konkoly Csaba

Kiskunhalas: Győri – Sterbik 2, Sipos 1, Csendes 3, TÓTH ZS. 7, Valovics 1, Kósa. Cs: Takács 3 (1), Földes L., Szarka 1, Virág 2, Karsai.
Edző: Zsadányi Sándor

Konkoly Csaba: – Remélem, minden játékost sikerült frissen tartani a vasárnapi fontos mérkőzésre.

Zsadányi Sándor: – Gratulálok a Győrnek és remélem, hogy a hétvégén tovább fogja öregbíteni a magyar kézilabda jó hírnevét.

60. perc: Bradeanu szerez labdát, gólt lő. Az utolsó találat a meccsen Szarka Adriené. 35-20. Ez a végeredmény

59. perc: Takács teríti le Kovacsicsot. Kiállítás, és hetes. Gól. 34-19.

57. perc: Oguntoye véd egy hetest, a következő akcióbal azonban már gólt szerez a vendég csapat. 33-19.

55. perc: Takács hetesénél Oguntoye beleér a labdába, de védeni nem tud. 33-18.

53. perc: Megtört a jég. Virág szerez gólt. 32-17.
Mayert még az sem zavarta, hogy Bradeanu későn lépett el előle. Újabb ETO-gól. 33-17.

52. perc: A hatos fal után az ETO öt-egyes védekezésével sem tud mit kezdeni a Halas...még emberelőnyben sem.

50. perc: Mayer belövi, kovacsics kihagyja a ziccert. 32-16.

49. perc: Kovacsics a hetest is biztos kézzel lövi. 31-16.

48. perc: Hornyák szorongatott helyzetben vette át Bradeanu passzát, de jól oldotta meg...29-16. Kovacsics indításból eredményes, Oguntoye pedig újabb bravúrokat mutat be. 30-16.

45. perc: Sipos szerencsés gólt talál. 28-16.

44. perc: Szép gólt szerez a Kikunhalas. Négy passz után Virág ejti át a kapust a jobb szélről. Herr Anita második góljánál tart. 28-15.

42. perc: Sipos érkezik lendületből. Az erős lövésről Oguntoye centikkel marad le. 26-14. Deákit nem tudják tartani. 27-14.

41. perc: Deáki harmadik góljára Takács válaszol. 26-13.

40. perc: Herr Anita lövi ki a bal alsó sarkot. 25-12.

39. perc: Csendes gyenge próbálkozása pattan meg a blokkon, ez csapja be Oguntoyét. Deáki máris válaszol. 24-12.

37. perc: Vérten pihenhet, Kovacsics Anikó jön a helyére. Tóth Zsuzsa szerzi a második félidő első halasi gólját. Kovacsics  a szélről eredményes. 23-11.

35. perc: Hornyák indul el keresztbe a fal előtt. Visszapasszol Vértennek, aki a beálló helyéről szerez gólt. 22-10.

33. perc: Oguntoye bravúrral véd, Vérten indul és gólt szerez. 21-10.

32. perc: Deáki hatalmas gólt lő. 20-10

31. perc: Elkezdődött a második félidő. A legfiatalabbak a pályán az ETO-ban. Oguntoye véd, de ott van Mayer, Deáki, és Herr A. is.

30. perc: Csendes Edit bombagóllal zárja az első félidőt. Az ETO kilenccel vezet. 19-10.

28. perc: Bradeanu rántja le Tóthot. Kiállítás és gól. 19-9.

27. perc: Spiridon birkózik középen, Bradeanu pattintja neki a labdát. Gól. 19-8.

24. perc: Konkoly Csaba lehívja a pályáról Görbiczet, Tomorit és Mravikovát. Herr A., Bradeanu és Hornyák érkezik. Utóbbi máris betalál. 18-8.

22. perc: Csendes az egyik, Tomori a másik oldalon szerez gólt. 17-8.

19. perc: Tóth szerzi a hetedik vendég gólt, majd Rotis-Nagy első győri találatát ünnepli a közönség. 16-7.

18. perc: Tomori talpról zúzza kapura a labdát. A halasi kapus meg sem tudott mozdulni. Valovics is gólt szerez. Spiridon már az ötödiknél tart. 15-6.

17. perc: Görbicz lazán a bal alsóba lövi a labdát hetesből. Valovics kihagy egy büntetőt. 13-5.

16. perc: Valovics passzol Tóthoz, aki beállóból szerez gólt. 12-5.

15. perc: Valovics átlövi a falat. A túloldalon Görbicz is megteszi ugyanezt. 12-4.

14. perc: Vastaps a nézőtéren. Görbicz az ETO hatosáról dob gólt. 11-3.

13. perc: Gyors gólváltás: Sterbik után Spiridon. 10-3.

12. perc: Eddig kellett várni a második halasi gólra. Takács szerzi. 9-2.

10. perc: Görbicz értékesíti a hetest. Emberelőnyben az ETO, Csendes kiállítása után. 8-1.
Labdát szerez a Győr. Görbicz és Spiridon indul. Görbe teszi fel a labdát kínaiba, Spiridon szerez gólt. 9-1.

8. perc: Labdaszerzés után Vérten indul, lerázza Sipost és a kapu közepébe lő. 7-1.

7. perc: A két ETO-szélső passzolgat. Vérten teszi a labdát a jobb oldalra Mravikovának. Hangya felmegy, lő, gól. 6-1. Időt kér Zsadányi Sándor.

6. perc: Vérten gyorsan dupláz. 5-1.

4. perc: Kivédekezett egy támadást az ETO, aztán labdát szerez a Kiskunhalas. Sterbik köszöni meg góllal. Vérten is megszerzi első találatát. 4-1.

3. perc: Egy halasi hetes kimarad, Spiridon a túloldalon beállóból eredményes - a fél hatos fallal a nyakán. 3-0.

2. perc: Egy keményen kivédekezett vendég-akció után Mravikova indul, és lő gólt ziccerből. 2-0.

1. perc: Az ETO kezdete a meccset. A támadó csapatban Pálinger előtt Vérten, Rotis-Nagy, Görbicz, Spiridon, Tomori és Mravikova a pályán. Az első hazai támadás gólt hoz. Spiridon talál be. 1-0.

A találkozó 18 órakor kezdődik, a csapatok rövidesen bevonulnak a pályára a kezdéshez. Az ETO keretében már ott van a hosszú sérülés után visszatérő Rotis-Nagy, akinek ez lehet az első hivatalos mérkőzése az zöld-fehéreknél.
A mérkőzést a Pech Katalin-Vágvölgyi Gabriella kettős vezeti.

Vezetőedző: Zsadányi Sándor

Két Bajnokok Ligája-mérkőzés között szerdán a magyar bajnokságban lép pályára az Audi-ETO együttese. A zöld-fehérek a Kiskunhalassal mérkőznek, a párharc toronymagas esélyese a címvédő gárda. Konkoly Csaba vezetőedző elmondta, az Ikast elleni vasárnapi BL-találkozóra is készülve több dolgot szeretne megvalósítani a meccsen.

„Amellett, hogy nem becsüljük le ellenfelünket, azért remélem, alkalmunk lesz élesben néhány taktikai elem gyakorlására, illetve jó lenne, ha a fiatalokat is játékban tudnánk tartani. Fontos lesz az is, hogy bemutatkozhat csapatunkban Gabriela Rotis-Nagy, aki tulajdonképpen rendbe jött, ám komoly meccshiánya van, ami várhatóan azért érződik majd a játékán. Ez is azonban egy lépcsőfok lesz Rotis számára a visszatéréshez" – fogalmazott a szakvezető.

• 3. 621 2008. november 06. 06:24
    „Gratulálok én is a lányoknak, és külön a fiataloknak. Azok közül is Mayer Szabinát, Oguntoye Viktóriát volt nagy öröm látni... Egészen üdítő volt látni náluk az elszántságot - és a mi a lényegesebb az elgondolások megvalósítását. R Nagy G-nak tényleg idegen volt minden, de hát nem csoda...valahol az első lépést meg kell tenni - és rendszerint az a legnehezebb.. Viszont néhány átadása megmutatta, hogy nagyon jó barátságban van a labdával meg a kézilabdával... Na meg Anita néhány megmozdulásáért változatlanul érdemes volt ott lenni...