2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

A Vidi nyerte a gólpárbajt: Fehérvár-ETO FC 3-2

Labdarúgás - Kemény, izgalmas meccsen nyert a Fehérvár a Győri ETO FC ellen. Sitku góljára Bajzát, Pavlicic találatára Józsi válaszolt. Sitku második villanása már Vidi-sikert ért.

FC Fehérvár-Győri ETO FC 3-2 (2-1)
Sporoni Liga, 12. forduló, Székesfehérvár, 1200 néző
Vezeti: Vad II. I. Asszisztensek: Tóth I., Tóth V.

FC Fehérvár: Sebők- Andic, Koller, Horváth G., Mohl- Farkas B., Sifter- Pavlicic (Romero 82.p.), Dvéri (Polonkai 69.p.), Simek (Kulcsár 77.p.)- Sitku

Vezetőedző: Varga István

Győri ETO FC: Varga Z. - Bank (Nikolov, 36.p.), Supic,Zámbó, Pintér- Koltai, Jäkl (Kovács I. Z. 67.p.), Józsi, Bicak (Brnovic 80.p.)- Böőr, Bajzát

Vezetőedző: Egervári Sándor

Gólszerző: Sitku ( 3. perc, tizenegyesből, 63.perc), Pavlicic (39. perc) ill. Bajzát ( 30. perc, tizenegyesből), Józsi (47.perc)

91. perc: Farkas lövését bravúrral védte Varga Z. Ez volt a meccs utolsó helyzete. A gólpárbajt a Vidi nyerte. A végeredmyény: FC Fehérvár-ETO FC 3-2.

85. perc: Kulcsár egy csellel csapta be Zámbót, majd az éles szögből lőtt, Varga fölé ütötte a labdát.

82. perc: Pavlicic helyett Romero játszik.

80. perc: Bicak le, Brnovic be.

78. perc: Kulcsár lövését védte Varga Z.

77. perc: Simek jól játszott, de szerencsére elfáradt. Helyére Kulcsár jön.

69. perc: A sérült Dvérit Polonkai váltja a Vidiben.

67. perc: Cserél Egervári Sándor. Jakl helyett Kovács Zoltán érkezik.

63. perc: Megint vezet a Vidi! Ezt lehet, hogy benézte a bíró...Böőrt lökték el az ellenfél tizenhatosán belül, Vad II. nem fújt. Dvéri labdájával Simek indulhatott, Sitkunak passzolt, ő pedig 10 méterről a hálóba vágta a labdát. 3:2

58. perc: Bicak baloldali beadását Böőr vette le, szép mozdulattal kapura lőtte...kevéssel ment csak mellé.

53. perc: Sebők két bravúrt is bemutatott, előbb Bicak, majd Koltai próbálkozását hárította vetődve.

51. perc: Dvéri passza után Farkas Balázs 20 méterről bombázott a jobb kapufa mellé.

47. perc: Egyenlít az ETO! Pintér átadása Koltai elé került, aki továbbpasszolt Józsinak. A győri irányító tizenhatról a jobb alsóba lőtt. 2:2

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

45. perc: Vége az első félidőnek.

39. perc: Megint vezet a Fehérvár! Simeket nem tudjuk tartani. Elhúz a jobb oldalon, középre ad, a hosszún érkező Pavlicic pedig Varga mellett a kapuba lő. 2-1.

36. perc: A sérült Bank helyére Nikolov áll be.

33. perc: A túloldalon Bicak próbálkozik. Sikertelenül.

32. perc: Tüzijáték az ETO kapuja előtt. Simek lövésébe Zámbó, Sitku labdájába Jäkl lépett bele.

30. perc: Bank ívelt be jobb oldalról, a középen érkező Bicak megelőzte Andicot, aki buktatta az ETO játékosát. Vad II büntetőt ítélt. Bajzát belövi! Tizenegyesből egyenlít a Győr. 1-1.

21. perc: Simek mindig megjátszható. Most is ő kapott labdát a jobb oldalon. Az alapvonal közeléből visszapasszolt az érkező Pavlicicnek, aki megpróbálta...Fölé.

16. perc: Böőr futotta le a védőket a jobb oldalon, majd kissé kisodródva, éles szögből lőtt, Sebők bravúrral hárított.

14. perc: Bicak futtatta Pintért a bal szélen. A védő középre passzolt Bajzátnak, aki kapásból lőtt, de eltörte a labdát.

10. perc: Simek "Gyorsvonat" Péter futotta le a védőket a jobb oladlon, középre passzolt, Mohl közelről lőtt kapu mellé.

8. perc: Józsi próbálkozott 16-ról. Sebők könnyedén fogta a labdát kezei.

6. perc: Támad a hazai csapat.Dvéri indította Simeket. A középpályás a leshatáron átvette labdát, ziccerbe kerülhetett vona, de Supic szépen szerelte.

3. perc: Megszerzi a vezetést a Fehérvár! Zámbó vágta fel Horváthot a tizenhatoson belül. Vad II. játékvezető büntetőt ítélt, ezt Sitku lőtte a jobb alsóba. 1:0

1. perc: A Győri ETO kezdte a mérkőzést.

A mérkőzés 18 órakor kezdődik. A két vezetőedző megadta a csapatok kezdő tizenegyének névsorát. Az ETO a Varga Z. - Bank, Supic,Zámbó, Pintér- Koltai, Jäkl, Józsi, Bicak- Böőr, Bajzát csapattal vág neki a meccsnek.

A Fehérvár a Sebők- Andic, Koller, Horváth G., Mohl- Farkas B., Sifter- Pavlicic, Dvéri, Simek- Sitku csapattal kezd.

A Győri ETO remek játékkal győzött és jutott tovább a Haladás ellen a hétközi Magyar Kupa-mérkőzésen. Egervári Sándor vezetőedző érthető módon elégedett volt a látottakkal:

„Az eredmény mellett a mutatott játékunk is örömre adott okot, támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk. Ezt a formát akarjuk átmenteni a szombati mérkőzésre. Javítani szeretnénk eddigi nem túl fényes idegenbeli mérlegünkön, még ha tudjuk is, hogy ez nem lesz egyszerű feladat."

A győzelem hatására javult az öltözői hangulat is.
„Természetesen jobb kedvük van a játékosoknak, és az önbizalmuk is nőtt. Remélem, ez a pályán is meglátszik majd" – mondta Egervári Sándor.
A Fehérvár és a Győri ETO mérkőzései a két csapat helyezésétől függetlenül mindig presztízsmérkőzésnek tekinthetők. A jelentős múlttal rendelkező párharcra elszántan készül a győri csapat.

„Tudjuk, hogy ez a mérkőzés nagyon fontos a szurkolóinknak, tisztában vagyunk a tradíciókkal. Ez számunkra is egy jelentősebb találkozó, amire magasabb hőfokon készülünk."

A két csapat azonos pontszámmal áll a táblázaton, az ETO csupán jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg a székesfehérváriakat. Egy győzelem esetén megléphetne szombati ellenfelétől a zöld-fehér gárda, és az élmezőny nyomába eredhetne.
Többen is kisebb sérüléssel bajlódnak a szerdai mérkőzés után, de várhatóan felépülnek.

„Bank és Böőr is kisebb problémával küzd, ahogyan Józsi is. Őt sérülés miatt kellett lecserélnem a Haladás elleni meccs félidejében, de bízom benne, hogy mindhárman vállalni tudják a játékot. Nem szeretnék változtatni a csapaton, várhatóan ugyanaz a kezdő tizenegy fut ki a pályára szombaton, mint amelyik szerdán szerepelt" – mondta terveiről Egervári Sándor. Ez egyben azt is jelenti, hogy a győriek kapuját újra Varga Zoltán őrzi majd Szasa Sztevanovic helyett.