A Sopron a román újonctól kapott ki

5. forduló, B csoport: Uniqa-Euroleasing Sopron - Targoviste
(román ) 82-87 (16-19, 32-32, 19-14, 15-22)

A magyar csapat legjobb dobói: Milovanovic 30, Johnson 23, Krnjics 15, Fegyverneky 11

A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron - amely négy forduló után egy győzelemmel és három vereséggel állt a B csoportban - a nyitónegyedben hátrányba került az 1/2-es mérlegű Targovistével szemben. A folytatásban a nyáron érkezett szerb Jelena Milovanovic és amerikai Shenise Johnson révén igazi kosárparádét láthatott az MKB Aréna közönsége, miközben a kilenc ponttal is vezető, újonc románok is keveset rontottak, a második negyedben 64 (!) pont született. A nagyszünetben 48-51 volt az állás.

Térfélcsere után a kapitány Fegyverneky Zsófia és a honosított Krnjics Szara is belelendült, a magyar bajnoki ezüstérmes 67-60-ra elhúzott, 30 perc elteltével 67-65-öt mutatott az eredményjelző. Székely Norbert együttesében Milovanovic - a mezőny legjobbja - elérte a 30 pontot, mégis a rengeteget büntetőző ellenfél került előnybe.

A hajrában az NB I-ben egyedül veretlen házigazdák már nem tudták utolérni a kiválóan lepattanózó Targovistét, így elszenvedték idénybeli negyedik vereségüket az Euroligában. Az 1/4-es mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva az orosz Orenburghoz látogatnak.

• 4. Csetneky 2012. november 24. 18:39
    „Nem feltétlenül nagy baj, ha az Euroliga egyenes kieséses szakaszába nem jutnak be. Legalább nem kell egy csomó pénz elkölteni utazgatásra, mert értékelhető eredmény úgysem lesz. Inkább a bajnokságban és a magyar kupában kell jeleskedni. Azzal egyelőre úgysincs gond.”
  • 3. KalmárSzilárd 2012. november 23. 12:53
    „Ez a mérközés tényleg szégyen volt!
    De nem feltétlenül a soproni lányok teljesítménye miatt!
    Ilyen bíráskodást még az életben nem láttam! Ez a három majom össze-vissza fújkált hülyeségeket!
    Csak két érdekes adat: 35 faultot fújtak a Sopron ellen, és 29-et a románok ellen. A mérkőzésen összesen 79 büntetőt dobtak! Ilyet még az NBA-ben sem látni!
    Kedves BudaiKr!
    Nem értek egyet! Az említett Győrt, a Sopron 21 ponttal verte a legutóbbi bajnoki mérkőzésen! Az biztos, hogy ez a Sopron már nem az a Sopron, mint 2-3 évvel korábban volt!
    A Győr, amellett, hogy remek légiósokat szerződtetett, kiváló fiatal magyar maggal rendelkezik:Raksányi, Simon, Rasheed, Laklóth, Nagy-Bújdosó. A magyar bajnokságban ez akár kezdő ötös is lehetne!
    Míg Sopronban, Fagyvernekyn, és Zsováron kívűl nem találunk olyan sok tapasztalt játékost!
    Viszont az is érdekes, hogy a bírói ténykedés miatt, a fiatalok a megszokott 1-2 perc helyett, milyen sok időt töltöttek a parketten. (Licskai 10 p, Bőröndy 9, Weninger 5)
    De sajnos nem volt sok lehetősége Székelynek, Zavecz a 26 percben pontozódott ki. Egyértelműen támadó hibát vétett a román csapat játékosa, de a sporik nem így látták. Pál Szandra a 30. Percben volt kénytelen elhagyni a parkettet.
    De úgy tényleg nem lehet meccset nyerni, hogy a kispadról csupán egyetlen pont érkezik.
    Hát ez tényleg nem a magyar bajnokság, hanem az Euroliga. ÉS nyílván a gazdagabb csapatoknak terem a legtöbb babér. Például a Győr tegnapi török ellenfele, nem sok törököt küldött csatába! De a legjobb példa talán a az orosz Szpartak Moszkva, amely csapatnál 12 játékosból csupán 4 orosz állampolgár van.
    Nem lebecsülve az idegenlégiósok teljesítményét sem soproni sem győri oldalon, de őket azért fizetik, hogy húzó emberek legyenek. A fő gond az, főként a Sopron esetében, hogy a magyar játékosok nem tudnak élni a lehetőséggel, tisztelet a kivételnek.
    Véleményem szerint a Sopronnak csak az lehet a célja, hogy tisztességesen helyt álljon és az idei szezon végére se menjen csődbe, aztán remélhetőleg egy pár szezon múlva ismét kiemelkedő csapat lehet nemzetközi szinten is!
    Sok sikert kívánok hozzá!”
  • 2. BudaiKr 2012. november 22. 21:11
    „szégyeny... már a női kpsárlabdába is csak egy csapat van: a Győr!!!”
  • 1. mindigatutit 2012. november 22. 10:17
    „Háát ez nem a magyar bajnokság”

BL: nyolc továbbjutóval bővült a nyolcaddöntő mezőnye

Nyolc továbbjutóval bővült a 2012–13-as Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének a mezőnye, tehát a… Tovább olvasom