2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

A Benfica nyerte az Audi-kupát - Az ETO 6.

Fehér Miklós korábbi csapata, a Benfica nyerte a IV. Audi-kupát. Az ETO hatodik lett a Győrött rendezett, nyolccsapatos nemzetközi tornán.
Nyolc csapat vett részt a hétvégén Győrött a IV. Audi Hungaria U16-os tornán, ahol a fiatal labdarúgók kétszer harmincperces mérkőzéseken mérték össze tudásukat. Az együtteseket két csoportra osztották. Az A csoportot az FC Barcelona veretlenül nyerte meg. A második a szerb Partizan Beograd, a harmadik az ETO, a negyedik pedig a cseh Slavia Praha lett.

A B csoport első helyét a Benfica szerezte meg. A horvát Dinamo Zagreb második, a török Besiktas harmadik, míg a Rapid Wien negyedik helyen végzett.

A vasárnapi helyosztókon a Slavia Praha nyolcadik, a Rapid Wien hetedik, a Győri ETO FC hatodik, a Besiktas ötödik, a Partizan Beograd negyedik, a Dinamo Zagreb harmadik, az FC Barcelona második lett. Az aranyérmet az SL Benfica viheti haza Portugáliába.

Az ETO FC 0–0 után tizenegyesekkel kapott ki a Besiktastól, amely idén először vett részt a tornán.

A tavalyi győztes Barcelona az akkor bronzérmes Benficával szemben maradt alul a vasárnap délutáni döntőben. A katalánok Jordi Mboula góljával a 13. percben megszerezték a vezetést, ám a Benfica a 26. percben Florentino Luis találatával egyenlített, majd a 30. percben Jose Gomes szerzett gólt, így a portugálok még az első félidőben átvették a vezetést. A 42. percben egy kezezést követően tizenegyeshez jutott a Benfica, amit szintén Jose Gomes értékesített. Tíz perc múlva a portugálok kilencese megszerezte harmadik találatát és ezzel beállította a 4–1-es végeredményt.

A Fair Play-díjat a Slavia Praha érdemelte ki. A legjobb mezőnyjátékos Jose Gomes (Benfica), a legjobb kapus Dinko Horkas (Dinamo Zagreb), míg a gólkirály Sandro Kulenovic (Dinamo Zagreb) lett.

Női kézilabda NBI - MTK-Audi-ETO 22-31