Kisalföld logö

2017. 12. 11. hétfő - Árpád 4°C | 13°C Még több cikk.

Jubileumi műtárgyárverés

Aukciós kiállítást és műtárgyárverést szervez Győr- ben karácsony előtt immár tizedszer az Almárium Régiségbolt és Galéria.
Az eseményre várhatóan többen érkeznek Pozsony környékéről is. A résztvevők eddig vidéki gyűjteményekben meghúzódó értékeket csodálhatnak meg, melyek a hazai műkereskedelemben igazi csemegének számítanak.

Licitre kínálják Zichy Mihálynak, a cári család művészének egy bravúros rajzát, Rippl-Rónai József grafikáját, Aba Novák Vilmos két rézkarcát, Egry József balatoni jelenetét, Victor Vasarely Zebrák című szitanyomatát, Szász Endre, Szántó Piroska és Mácsai István alkotásait.

Tóth Virgil régiségkereskedő elmondta, hogy főként festményekből áll az aukciós kiállítás, de rézkarcok, kisplasztikák, üveg-, ezüst- és kerámiatárgyak, bútorok és faragott elefántcsont dísztárgyak is láthatók köztük.

A győri művészeket ezúttal Borsos Miklós és Cziráki Lajos grafikái, Schima Bandi mesterkovács egy kis remekműve képviseli. Továbbá szerepel az aukción az egyik zárterkélyes győri Kazinczy utcai házat ábrázoló akvarell.

A teljes árverési anyag megtekinthető a www.almarium-gyor.hu honlapon és az Almárium Régiségbolt és Galériában (Schweidel utca 15.) december 9-ig. Az árverés a galériában december 10-én, szombaton délután 4 órakor kezdődik.

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Konferencia a közösségi közlekedésről

Az autóbusz-utastájékoztatási rendszer kiépítéséhez kapcsolódó szakmai konferenciát rendeztek tegnap… Tovább olvasom