NB II foci - ETO FC Győr-Budapest Honvéd 0-1 - fotók, videó

Ahogy az őszi meccsen, úgy most is a Honvéd győzött.

Győr, ETO Park. Játékvezető: dr. Csonka Bence (Georgiu Theodoros, Szabó Dániel)
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Szujó, Vianna – Tóth R. – Diarra (Huszár, 93.), Bumba (Boldor, 59.), Csontos (Boschilia, 77.), Skvarka – Kröhn (Lukics, 77.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
HONVÉD: Tujvel (Dúzs, 56.) – Kovács N. (Eördögh A., 77.), Szabó A. Pekár, Benczenleitner – Lőrinczy (Adorján, 77.), Nyitrai (Bocskay, 86.), Keresztes N. – Kerezsi (Kundrák, 77.), Holman, Krajcsovics. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Keresztes N. (60.)
Kiállítva: Szujó (57.)

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90+4. perc: Kundrák indul meg a győri kapu felé. 16 méterről laposan lő, Ruisz véd.

90+3. perc: Kundrák kap sárga lapot.

90+3. perc: Huszár Marcell érkezik Diarra helyére.

90+1. perc: Hat perc a mérkőzés végén a ráadás.

90. perc: Vianna pattagós lövését lábbal védi Dúzs.

86. perc: Nyitrait Bocskay váltja.

82. perc: Boschilia hosszas előkészület után alaposan kapu fölé lövi a 22 méterről járó szabadrúgást.

77. perc: Csontos helyére jön Boschilia, Kröhn helyére Lukics érkezik. A másik oldalon Kerezsi helyett Kundrák, Kovács N. helyére Eördögh A., Lőrinczy helyére pedig Adorján érkezik.

76. perc: Vianna beadását Kröhn lövi kapu fölé.

75. perc: Kovács N. kap sárga lapot.

70. perc: Kerezsi Zalán próbálkozik lövéssel ismét, a középre tartó lövést biztosan fogja Ruisz.

62. perc: Nyitrai kap sárga lapot.

60. perc: GÓÓÓL! Kerezsi lövése egy győri védőről épp Keresztes elé pattan, aki 15 méterről a bal alsóba lő. 0-1.

59. perc: Boldor jön Bumba helyére.

58. perc: Holman jobbra lövi a tizenegyest, erre számít Ruisz is, és védi a lövést.

57. perc: Szujó utolsó védőként hibázik, elcsúszik a labda a lába alatt. Kerezsi csap le a labdára, Szujó lerántja a tizenhatoson belül. A győri védőt kiállítja a játékvezető. A Honvéd büntetőt rúghat.

56. perc: Tujvel megsérül, Dúzs Gellért váltja.

53. perc: Kerezsi 23 méterről leadott, ívelt lövését Ruisz üti kapu fölé.

50. perc: Tóth Rajmund indítja remekül Kröhnt, aki 16 méterről, a kapuval szemben lőhet, de centikkel célt téveszt.

47. perc: Szépe csúsztatja kapu mellé a labdát egy jobb oldali szöglet után.

46. perc: Nem volt csere a szünetben. Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Hosszabbítás nincs, vége az első félidőnek.

40. perc: Csontos kemény szabálytalansága sárga lapot ér.

38. perc: Egy jobb oldali beadás után Szépe fejel kapura öt méterről, Tujvel kap bele reflexből a labdába, ami felpattan magasra, és a gólvonal elől sikerül kivágnia Kerezsinek.

38. perc: Szabó A. fejjel blokkolja Diarra lövését.

35. perc: Kröhn kap remek labdát Diarrától, de utoléri a védője, így nem tud helyzetbe kerülni.

29. perc: Szabadrúgást ível kapu elé jobbról Csontos, de ez a labda senkinek sem jó.

12. perc: Kerezsi lövése Szujóról pattan kapu mellé.

11. perc: Nyitrai passzol a leshatáron álló Krajcsovicsnak, aki 10 méterről, balról lő. Ruisz lábbal véd.

8. perc: 13 méterről próbálkozik lövéssel, kissé jobbról Diarra, de a labda elmegy a kapu jobb oldala mellett.

1. perc: Zöldben a győriek, fehérben a kispestiek. A mérkőzést a Honvéd kezdi.

Előzetes - A legutóbbi fordulóban nagy küzdelemben 1–0-ra győzött az ETO Tiszakécskén, ezzel megerősítette a második, feljutást érő helyét a táblázaton. Az idegenbeli sikernek akkor lesz még nagyobb az értéke, ha a zöld-fehér csapat hazai pályán is hozni tudja a fontos győzelmeket.

Kuznyecov Szergej, az ETO vezetőedzője:

Nagyon nehéz mérkőzésre számítok, mert az utóbbi időkben, amit elöl mutat a Honvéd, abból az szűrhető le, hogy elég jól kombinálnak és sok problémát okoztak az ellenfeleknek. Ugyan nem fejeznek be minden lehetőséget góllal, de sok helyzetet kialakítanak. Hátul azonban vannak problémáik, remélem, hogy ezeket ki tudjuk használni, és a magunk javára fordítjuk a mérkőzést.

A hírek szerint az összeállítást illetően nehézséget okoz a vezetőedzőnek, hogy Boldor a múlt héten megsérült, Vera és Anton pedig valószínű, hosszabb pihenőre kényszerül. A kispestiek kispadján a győri szurkolók régi ismerőse ül majd, hiszen Csertői Aurél a Dózsa és az ETO játékosa is volt, majd edzőként eredményesen dolgozott a zöld-fehéreknél, illetve Gyirmóton is. A gazdasági okokból jobbára fiatalokat szerepeltető piros-feketék jelenleg a táblázat második felében foglalnak helyet.

Ősszel Kispesten a hazaiak az utolsó percben szerzett fejes góllal 2–1-re legyőzték az ETO-t.