Biztos siker

2023.10.21. 07:05

Női kézilabda BL - Audi ETO-Odense 32-29

Végig irányította a meccset a győri csapat, és megérdemelten verte meg Ulrik Kirkely előző csapatát.

Audi ETO-Odense 32-29 (16-12)

60. perc: Brattset Dale kapu fölé lő. Hét a hat ellen megint a dánok, Halilcevic betalál megint a bal szélről. 32-29. Kirkely időt kér 14 másodperccel a vége előtt. Ryu lövését védi a végén a kapus, így végül három góllal veri dán ellenfelét az Audi ETO. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Elber Hageso is feliratkozik a gólszerzők közé. 32-28. Ryu hibázik támadásban. Housheer pontatlan.

58. perc: Valle Dahl a jobb alsóba lő. 31-27. Oftedal a tizedik gólját lövi. 32-27.

57. perc: Aardahl indítása nem pontos. Hojlund kiáll két percre, a lerántása ráadásul hétméterest ér. Blohm jön most a büntetőre, de Ten Holte ezt is védi.

56. perc: Toft védi Hojlund lövését. Nem sietik el a támadás utána a győriek. Lépéshiba aztán Nze Minkónál.

55. perc: Oftedal most nem talál kaput. Hét a hat ellen a vendégek.

54. perc: Megint az ETO támadhat. Nze Minko lendületből eredményes. 31-25. Aagot Hansen farag a vendégek hátrányán. 31-26

53. perc: Oftedal keresztbe viszi a labdát, és jobbról lő a hosszú felsőbe. 30-25

52. perc: Jó a győri sánc. Haugsted lehalássza Housheer passzát, de Nze Minko kihagyja a ziccert - túl közelről próbálkozik, Ten Holte pedig védeni tud. Dán időkérés. Toft védi Hojlund kísérletét.

51. perc: Aagot Hansen az ejtést választja. 29-24. Kirkelyi időt kér. Brattset Dale ellen fújnak támadóhibát.

50. perc: Labdát veszít az ETO, gólt dob Halilcevic. 29-23. Megint hiba csúszik a győriek játékába. Az Odense hétméterst dobhat.

49. perc: Nze Minko szerez újabb gólt. 29-22.

48. perc: Halilcevic a bal szélről eredményes. 28-22

47. perc: Oftedal talpról a jobb felsőbe. 27-21. Belemenés a dánoknál. Brattset Dale góljára időkéréssel reagál a vendégcsapat szakvezetése. 28-21.

46. perc: Passzívban már az Odense. Housheer távoli lövését lábbal védi Toft.

45. perc: Brattset Dale kap jó labdát Oftedaltól. 26-21

44. perc: Jó a győri sánc, az indítás nem annyira, de Loseth végül kiejti a labdát, így Hovden kerül ziccerbe, amit ki is használ. 25-20. Hojlund szerez gólt. 25-21.

43. perc: Aardahl be tud fordulni. 24-20.Ryu bejátszása most nem ér célt.

42. perc: Hovden góljával újra öt gól a különbség. 24-19.

41. perc: Ryu lövését sáncolják a dán védők. Oftedal mint kés a vajon... 23-18. Hojlund válaszol. 23-19.

40. perc: Ryu aztán visszaér, és remekül védekezik. Halilcevic most nem tud túljárni Toft eszén.

39. perc: Oftedal passza nem jó, Halilcevic szalad a labdával a kapuig. 21-18. Ryu hát mögötti passza gólpassz Oftedalnak. 22-18.

38. perc: Pazar bejátszás Brattset Dalének. 21-16. Hojlund gyors góllal válaszol. 21-17

37. perc: Halilcevic marad üresen a bal szélen, így nagy helye van, hogy gólt dobjon. 20-15. Labdát veszít az ETO. Aardahl ejti a labdát Toft kapujába. 20-16.

36. perc: Kiejti a labdát Rushfeldt. Hovden lerohanás végén eredményes. 20-14.

35. perc: Haugsted használja ki az emberelőnyt. 19-14

34. perc: Gros akcióból betalál. Pedersen pedig mezhúzásért kiáll két percre. 18-14. Aardahl ziccerét Toft védi jobb csuklóval.

33. perc: Szöllősi-Schatzl szerzi a második félidő első győri gólját. Rushfeldt gyorsan válaszol. 17-14

32. perc: Toft védi Aagot Hansen lövését.

31. perc: Folytatódik a mérkőzés. Aagot Hansen eredményes a jobb szélről. 16-13. Haugsted harcol ki hétméterest. Megint jön Ten Holte, megint védi Gros büntetőjét.

30. perc: Szöllősi-Schatzl lövését hárítja Reinhardt. A dudaszó előtt még gólt szerez középről Valle Dahl. 16-12.

29. perc: Aune lövését védi Toft. Oftedal nagyon tisztán kap labdát. 16-11. Hojlund kapu fölé lő.

28. perc: Aune most betalál a szélről. 15-11. Hiba csúszik a győri támadásba.

27. perc: Aune a kapufára pattintja a labdát. De Paula is megveri a védőjét. 15-10.

26. perc: Ismét passzívig támadnak a dánok. Haugsted blokkja remek. Nze Minko növeli négyre a győri előnyt. 14-10.

25. perc: Aardahl ér oda a kupattanóra Dano kapufája után. 12-10. Oftedal megint gólt szerez. 13-10.

24. perc: Oftedal veri meg a védőjét. 12-9. Pályán Kristiansen!

23. perc: Passzívig támad a vendég együttes. Loseth valahogy betalál. 11-9.

22. perc: Szöllősi-Schatzl először eredményes, középre futott be a balszélső. 11-8

21. perc: Megint továbbot intenek a bolgár játékvezetők, pedig Ryu ellen mintha szabálytalankodtak volna. Hojlund lövését védi Toft.

20. perc: Hetest dobhat az Odense is, Toft védi Aardahl büntetőjét.

19. perc: Nem talál kaput Ryu. Időkérés a vendégeknél. Valle Dahl hibázik támadásban, aztán védekezésben is - kiáll két percre és hétméterest dobhat az ETO. Hovden büntetőjét is védi Ten Holte.

18. perc: Megint nincs gól a dán támadás végén.

17. perc: Valle Dahlt gólja után Blohm kap labdát Oftedaltól, győri beállógól a tizedik. 10-8.

16. perc: Oftedal góljával megint két gól az ETO előnye. 9-7. Housheer nem talál kaput.

15. perc: Hovden másodszor is vezetéshez juttatja a győri csapatot. 8-7. Toft védi a bal szélső lövését. Kirkely időt kér.

14. perc: Hétméteres az ETO-nak, két perc Housheernek. Jön a kapuba Ten Holte, és kivédi Gros büntetőjét. Valle Dahl egyenlít átlövésből. 7-7

13. perc: Haugsted kiáll két percre, miután a nyakán találja el ellenfelét. Aardhalt valahogy össze tudja szedni a labdát, és be is talál a kapuba. 7-6

12. perc: A kapufát találja el Brattset Dale.

11. perc: Housheer lövését védi Toft. Brattset Dale most már betalál. 7-5. Rushfelt ellen fújnak támadóhibát.

10. perc: Furcsa körülmények között veszít labdát Brattset Dale. Halilcevic szerez gyors gólt. 6-5. Megint Brattset Dale az, aki hiába várja a fújást.

9. perc: Hojlund kapu fölé durrantja a labdát. Brattset Dale lövését védi Reinhardt. Aune eredményes. 6-4.

8. perc: Maratoni akció a vendégeké.

7. perc: Aardahl megint betalál. Azonnal jön a válasz Oftedaltól. 6-3.

6. perc: Most jó a bejátszás a vendégeknél, Aardahl szépít. 4-2. Nze Minko pazar gólt szerez. 5-2.

5. perc: Remek a győri blokk Haugstedtől. Ryu betalál! 4-1.

4. perc: Brattset Dale harcol ki büntetőt. Gros váltja gólra a hétméterest. 3-1.

3. perc: Ryu passzát Nze Minko váltja gólra. 2-1. Aune a szélről próbálkozik, Toft védi a lövést.

2. perc: Hojlund egyenlít. 1-1.

1. perc: A zöldben játszó győriek kezdik a meccset, kékben az Odense. Hovden révén vezet az Audi ETO. 1-0.

Előzetes - A Győri Audi ETO KC legutóbb a tavalyi BL-kiírásban találkozott az északi együttessel, akkor a negyeddöntőben kétszer győzött a győri csapat, és jutott be a Final Fourba.

Pontosan tudjuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Az Odense szezonkezdése nagyszerűen sikerült. Magas sebességű játékot játszanak, hisznek magukban. Nekünk sok mindenre kell odafigyelnünk ellenük, hiszen jó egyéni képességű játékosokból áll a csapatuk. Nehéz mérkőzés lesz, de úgy gondolom, mi megfelelően fel leszünk készülve

- mondta Ulrik Kirkely, a győriek vezetőedzője.