Negyeddöntő

2023.05.06. 06:49

Női kézilabda BL - Final 4-ban a Győri Audi ETO, miután legyőzte az Odense-t

A Győri Audi ETO KC kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, mivel házigazdaként 37-28-ra legyőzte a dán Odense HB csapatát a negyeddöntő szombati visszavágóján.

Audi ETO-Odense 37-28 (21-14)

lövések/gólok: 57/37, illetve 43/28
gólok hétméteresből: 6/5, illetve 4/3
kiállítások: 4, illetve 8 perc

Továbbjutott: a Győr, kettős győzelemmel, 66-55-ös összesítéssel.

Percről percre:

60. perc: Hansené a büntető, de kapu mellé dobja a labdát. Az utolsó másodpercekre labdát cserélnek, de ezzel is pontatlan a bejátszás. Despotovic gyengécske lövését védi Fagerberg, így a vége kilencgólos győri győzelem.

59. perc: Hibás a bejátszás a vendégeknél. Blohm harcol ki hétméterest.

58. perc: Bevetődős gól Blohmtól! 37-28.

57. perc: Kínai figura, Nze Minko-gól a vége. 36-27. Pedersen gólja a szépségtapasz. 36-28

56. perc: Loseth lövése Leynaud-ról jut a kapuba. 35-26. Ne jó a győri bejátszás. Loseth lövését védi Leynaud. Hansen kiáll két percre. Aardahl hétméterest értékesít. 35-27.

55. perc: Despotovic távolról szerez gólt egy lefordulás végén. 35-25

54. perc: Nze Minko lövését Fagerberg védi.

53. perc: Leynaud az üres kapu kapufát találja el.

52. perc: Üres kapus gól Abbinghtól. 34-25. Housheer kap két percet. Hansen nem találja el a kaput.

51. perc: Gros ad gólpasszt Blohmnak. 34-24. Aztán Blohm szerez labdát.

50. perc: Ryu kap két percet, ő az első győri ezen a listán. Dán büntető, jön Leynaud a győri kapuba. Aardahl belövi. 33-24.

49. perc: Fodor most az, akiről hetest kap az ETO. Gros ezt is bedobja. 33-23.

48. perc: Hansen harcol ki büntetőt, Gros lazán a kapuba hajítja a labdát. 32-22. Cohrt Kyndbol eredményes a bal szélről. 32-23.

47. perc: Nüsser ismét. 31-22

46. perc: Toft hárítja Loseth hetesét.

45. perc: Nüsser eredményes. 31-21. Gros most pontatlan.

44. perc: Vollebregt góljára jön a válasz Grostól. 31-20

43. perc: Labdát veszít az ETO.

42. perc: Hansen egyéni akciója gólt ér. 30-18. Housheer szépít. 30-19. Martín időt kér.

41. perc: Passzívig jut az ETO, de lőni nem sikerül. Szélsőgól a vendégeknél, Vollebregt. 29-18.

40. perc: Hansen lövése nem jó. Aztán Aardahl marad egyedül. 29-17.

39. perc: Brattset Dale gurítja a labdát a kapuba. 29-15. Elver Hageso is betalál. 29-16.

38. perc: Gros bombázza a labdát a kapu bal oldalába. 28-14. A második félidő első dán gólját Cohrt Kyndbol dobja. 28-15

37. perc: Elver Hageso labdát veszít.

36. perc: Oftedal patar passzát Brattset Dale váltja gólra. 26-14. Gros labdát szerez, és úgy indítja Nze Minkót, hogy majdnem bokán találja. Nze Minko azért össze tudja szedni a labdát, és az üres kapuba dobja. 27-14.

35. perc: Hét a hat ellen a dánok. Ez már az első félidőben sem nagyon jött be, és az első meccsen sem. Ziccerben Vollebregt nem találja el a kaput.

34. perc: Győri-Lukács góljára időkérés a dánok válasza. 25-14. Toft védése után Nze Minko követ el támadóhibát.

33. perc: Nze Minko gólja után rászámol a közönség a dánokra. 24-14.

32. perc: Iversen lövése nem jó.

31. perc: Oftedal gólja nyitja a második félidőt. 22-14. Labdát veszít az Odense, Brattset Dale szerez gyors gólt. 23-14.

30. perc: Az első félidő utolsó percében az ETO szerez gólt, Schatzl révén. 21-14. Szünet következik.

29. perc: Abbingh lövése passzívból jön, jó a blokk. Utána Housheer próbálkozik, de nem talál kaput.

28. perc: Martín időt kér. Blohm dobja a huszadikat. 20-14. Technikai hiba az Odensénél. Schatzl lövése most nem jó.

27. perc: Van Wetering megint. 19-14. Iversent szándékos láb miatt kiállítják.

26. perc: Van Wetering révén tartja valamennyire a lépést az Odense az ETO-val, már öt gólnál jár. 18-13. Faluvégi is gólt szerez. 19-13.

25. perc: Pazar játék, Schatzl negyedszer talál a kapuba. 18-12. Lépéshiba Nze Minkónál.

24. perc: Nem jó a bejátszás a dánoknál, Nze Minko a kapuig robog Toft indításával, aztán a bal felsőbe lő. 17-12. Housheer lövését védi Toft.

23. perc: Haugted labdát veszít. Nüsser gólt szerez. 15-12. Oftedal gyorsan válaszol rá. 16-12.

22. perc: Győri labdaszerzés. Haugsted lövését védi a vendég kapus, Thorn. Nüsser megszerzi az első gólját a meccsen. 15-11.

21. perc: Ryu nagyon nagy gólt szerez. 15-10. Dán időkérés.

20. perc: Haugsted távolról a kapufát találja el, üres kapura próbálkozott. Vab Wetering révén zárkózik az Odense. 14-10.

19. perc: Haugsted labdát szerez, Nze Minko pedig gólt. 14-9.

18. perc: Brochról kap hétméterest az ETO, Loseth pedig kiáll két percre. Gros ezt a büntetőt sem hibázza el. 13-9.

17. perc: Dán hétméteres, Abbigh bedobja. 12-9.

16. perc: Schatzl a rövid oldalt választja, gólt ér a lövés. 11-7. Housheer góljára azonnal jön a válasz Nze Minkótól. 12-8.

15. perc: Elver Hageso pattintja a labdát Toft alatt a kapuba. 10-7.

14. perc: Labdát szerez az ETO. Oftedal hibázik.

13. perc: Nze Minko góljával négy gól az ETO előnye. 10-6.

12. perc: Gros ismét, most átlövésből. 9-6.

11. perc: Van Wetering eredményes ismét. 8-6.

10. perc: Újabb hétméteres, újabb Gros-gól. 8-5.

9. perc: Két perces kiállítás Aardahlnak. Gros értékesíti a meccs első hétméteresét. 7-4. Van Wetering eredményes a túloldalon. 7-5.

8. perc: Aardahl góljára Gros felel góllal. 6-4.

7. perc: Gros lövése ezúttal sem ér gólt.

6. perc: Broch szerzi az újabb győri gólt. 5-3.

5. perc: Hiba mindkét oldalon. Végül Hageso Elver talál a kapuba. 4-3.

4. perc: Van Wetering először eredményes. 4-2. Gros lövése nem jó.

3. perc: Housheer lövi az első dán gólt. 3-1. Jön a válasz Schatzl Nadine-tól. 4-1.

2. perc: Abbingh lövése nem jó. Gros növeli az előnyt. 2-0. Labdát szerez a győri csapat, Schatzl eredményes. 3-0

1. perc: Kezdődik a meccs. Zöldben az ETO, narancssárgában az Odense. Győri-Lukács lövi az első gólt. 1-0

Előzetes - Az első meccset két góllal a győriek nyerték (29–27), így kedvező pozícióban vannak. A találkozó tétje nem kisebb, mint a Bajnokok Ligája négyes döntőbe jutás.