Tenisz

2023.03.12. 20:05

A győri szuperliga csapatot erősítő Marozsán Fábián challenger-tornát nyert Törökországban

A győri Somogyi Elektronic-GYAC bajnokcsapatának teniszezője, Marozsán Fábián nyerte meg az Antalyában rendezett, 73 ezer euró (28,5 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi challenger-tenisztornát.

Fotó: ATP

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a Hajdúszoboszló SE játékosa - aki 163. a világranglistán - a vasárnapi döntőben második kiemeltként az első helyen rangsorolt osztrák Sebastian Ofnert (160.) verte meg 7:5, 6:0-ra. A finálé mindössze 65 percig tartott.

A 23 éves magyar karrierje második challenger-trófeáját szerezte meg tavalyi, Banja Lukában aratott diadala után. A fiatal játékos tavaly ősszel a rangos pozsonyi tornán is döntőt vívhatott, akkor Fucsovics Márton állította meg.

A Davis Kupa-válogatott Marozsán a jövő héten a székesfehérvári challenger-versenyen szerepel, ahol elsőként emelték ki a szervezők.