2016.04.01. 00:00

NB II foci: Gyirmót FC Győrnek a Budaörs sem jelentett akadályt! - fotók

A gyirmóti csapat 3-2-re nyert a Budaörs ellen, ezzel ismét közelebb került az NB I-hez.

A labdarúgó NB II 21. fordulójában újra nyert a listavezető Gyirmót FC Győr, amely tovább robog a bajnoki cím felé. Simon Attila két pontos lövéssel juttatta előnyhöz együttesét, de a félidő végén Bogáti Péter szabadrúgásból szépített. A szünet után visszaállt a kétgólos gyirmóti vezetés – Szekeres Adrián lőtt egy bal oldali beadás után a hálóba –, a budaörsiek pedig csak a hosszabbításban tudtak ismét közelebb kerülni ellenfelükhöz, ekkor Sajbán Miklós fejelt a kapuba. A Gyirmót így már nyolc mérkőzés óta veretlen, és kilenc pontos előnnyel vezeti a bajnokságot.

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAÖRS 3–2 (2–1)

Győr-Gyirmót, 1000 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Viszokai László, Mohos Milán)

GYIRMÓT: Sebők Zs. – Nagy S., Szekeres A., Balogh B., Völgyi – Kiss M., Horváth A. – Bori, Simon András (Tóth N., 68.), Beliczky (Madarász, 74.) – Simon Attila (Gyurján B., 81.). Vezetőedző: Bene Ferenc

BUDAÖRS: Tulipán – Ferkó, Tányéros Á., Hegedűs J., Ódé (Varga B., 80.) – Sajbán Miklós, Csobánki (Sajbán Máté, a szünetben) – Bogáti, Nagy T., Menyhárt – Szabó V. (Tóth P., 64.). Vezetőedző: Miskei Attila

Gólszerző: Simon Attila (1–0) a 2., Simon András (2–0) a 30., Bogáti (2–1) a 40., Szekeres A. (3–1) az 54., Sajbán Miklós (3–2) a 92. percben

MESTERMÉRLEG

Bene Ferenc: – Nagyon kulturáltan futballozó csapat ellen gólfiesztát rendezhettünk volna. Sajnos elől túl idegesek, hátul viszont túl nyugodtak voltunk. Mindhárom gólszerzőnk a hét elején sérüléssel bajlódott, ezért ebben a győzelemben az orvosi stábunknak nagy érdemei vannak.

Miskei Attila: – A mérkőzésre úgy érkeztünk, hogy nem szerettük volna feladni győzelmi reményeinket a jó futballt játszó hazaiakkal szemben. Van egy klubfilozófiánk, amit minden meccsen szeretnénk viszontlátni a pályán, még ha kockázattal is jár.

NB II: Gyirmót FC Győr-Budaörs (04.02.) - fotók: Mészáros Mátyás