2018. 09. 19. szerda - Vilhelmina 13°C | 27°C Még több cikk.

Vereség gyenge focival: Győri ETO FC-ZTE 0-1

A Soproni Liga 8. fordulójában a Győri ETO FC hazai pályán kapott ki a Zalaegerszegtől. A nem túl izgalmas találkozón egy szerencsés szabadrúgásgól döntött.

GYŐRI ETO FC–ZTE FC 0-1 (0-0)

Soproni Liga-mérkőzés, 8. forduló
Győr, ETO Park, 2500 néző
v.: Vad II (Ring, Lémon)

ETO: Sztevanovic – Tokody, Djordjevic, Fehér Z., Szabó O.– Koltai (Sharashenidze 54.p.), Kiss M., Trajkovic (Dinjar 69.p.), Ganugrava, Völgyi (Cetkovic 59.p.) – Aleksidze
Vezetőedző: Pintér Attila

ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovic (Bogunovic 67.p.), Panikvar, Varga R. - Illés (Delic 74.p.), Máté, Horváth, Kamber - Pavicevic (Simon 63.p.), Rajcomar
Vezetőedző: Csank János

Gólszerző: Bogunovic (84.p.)

Csank János: Nem játszottunk igazán jól, de férfias, kemény ütközet volt. A második félidőben több lehetőséget, helyzetet dolgoztunk ki, mint az ETO, végül egy szerencsés gól döntött a javunkra.

Pintér Attila: Voltak lehetőségeink a mérkőzésen, de ezekkel nem tudtunk élni. A gólt érő szabadrúgást egy nagy védelmi hiba előzte meg. A z pedig érthetetlen számomra, hogy a sorfal Bogunovic lövésénél miért ugrott szét. A fiúk megtettek mindent a győzelemért, ma ennyi volt a csapatban.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

84. perc: A 20 méteres szabadrúgást Bogunovic vágja a hálóba. Erőből, a szétnyíló sorfal között rúgja el a labdát. A lövés megpattan, így Sztevanovicot becsapva a jobb alsó sarokban áll meg. 0-1.

83. perc: Fehér ütötte el a kilépő Delicet. Sárga lap.

79. perc: Ganugrava lőtt 25 méterről. A labda Vlaszák előtt megpattant, de a kapus így is védett.

69. perc: Pintér Attila is cserél. Trajkovic helyére jön Dinjar.

67. perc: Újabb csere a vendégeknél. Bogunovic váltja Miljatovicot.

63. perc: Zete-csere. Pavicevic le, Simon be.

60. perc: Egy Jimmy Jump utánzat rohant be a pályára ETO-sállal a kezében. A rendezők a kezdőkörből vezették ki.

59. perc: Cetkovic állt Völgyi helyére.

57. perc: Sharashenidze lőtt 25 méterről a kapu fölé.

56. perc: Egy legurított szabadrúgást Horváth András bombázott balról, 25 méterről a jobb felső sarok fölé.

54. perc: Koltai helyére Sharashenidze állt.

51. perc: Ganugrava 25 méteres lapos lövése ment el a kapu bal oldala mellett.

48. perc: Illés rántotta le Ganugavát. Sága lap.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünteben nem volt csere egyik csapatban sem.

Fogalmazhatunk visszafogottan. Eszerint eseménytelen első félidőben nem rágták le a körmüket az izgalomtól a nézők. Fogalmazthaunk határozottabban: mocskosul unalmas első 45 percen vagyunk túl. Várjuk a jobb folytatást, és az ETO-gólokat.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Pavicevic könyökölte le Aleksidzét. Ez is sárga lapot ért.

42. perc: Aleksidze rúgta ki a nézők közé a labdát sípszó után. Sárga lap.

38. perc: Koltai szólózott, majd lőtt 35-ről. Méterekkel kapu fölé.

32. perc: Koltai labdájával lépett ki középen Aleksidze. Miljaovic az utolsó pillanatban közbelépett, így a lövés az oldalhálóban kötött ki.

30. perc: Völgyi vállalt be egy távoli lövést a zalaegerszegi térfél jobb oldaláról. Vlaszák kísérte ki a célt tévesztett labdát.

29. perc: Kiss Máté húzta vissza Illést. Sárga lap.

26. perc: Dordjevic lépett volna ki a védők közül, ám Kocsárdi lerántotta. Sárga lap. A szabadrúgást Völgyi 30 méterről fölé lőtte.

22. perc: Egy előreívelt labdát engedett maga elé Koltai a bal oldalon a tizenhatoson belül. Ballal lőtt 10 méterről, de a labda elment keresztben a kapu előtt.

15. perc: Unalmas mezőnyjátékot tört meg Máté egy veszélyes lövéssel. A Zete középpályása sokáig vezethette a labdát, majd 25 méterről laposan lőtt, centikkel a bal kapufa mellé.

9. perc: Völgyi ívelt a kapu elé. Vlaszák az érkező Aleksidze elől szedte le a labdát.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset. Máris Rajcomar közeli lövését kellett bravúrral védenie Sztevanovicnak.

A mérkőzés előtt kiadott jegyzőkönyben még Valantin Babic neve is szerepelt a Győri ETO FC kezdőcsapatában, ám ő a bemelegítés alatt megsérült, így Kiss Máté került az együttesbe. Ezzel átalakul a csapat szerkezete is. Tokody játszik a jobb oldali védő helyén.

Győrött érthetően sokkal jobb a hangulat, mint a bajnokság elején volt, ennek pedig egyetlen magyarázata van: az ETO a legutóbbi két fordulóban 3–0-ra verte a bajnoki címvédő Debrecent, majd idegenben ugyanennyire az újonc Szolnokot.

Három a magyar igazság – írhatnánk, ebből pedig az következne, hogy a sorozat egy újabb háromgólos győzelemmel folytatódik ma a ZTE ellen. A helyzet persze nem ilyen egyszerű, bár tény, úgy tűnik, az ETO többször bírált támadójátéka sokkal eredményesebb, mint korábban volt. A brazil Nicolas Ceolin lett a győriek egyik legnagyobb fegyvere, de Koltai Tamás is megtalálta a góllövő cipőjét.

Pintér Attila vezetőedzőnek némi gondot okozhat, hogy csapata egyik legjobbját, Linas Pilibaitist Szolnokon kiállították és az MLSZ egy bajnoki mérkőzésre eltiltotta. A középpályán a „szűrő" szerepkörében valószínű, Fehér Zoltán kap majd lehetőséget. Lazar Sztanisic és Onisor-Mihai Nicorec sérülés miatt nem játszhatnak.

A vendég ZTE Csank János edzősége idején mindig masszív csapatnak számított, az esetleges háromgólos győri siker ezért is lenne egy kisebbfajta meglepetés. Persze azért hozzá kell tenni, tavaly tavasszal Zalaegerszegen a Zete vele is „beleszaladt a késbe": az ETO 7–2-re győzött a zalai megyeszékhelyen...