2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

U20-as VB, elődöntő: Ghána-Magyarország 3-2

Labdarúgás - A bronzéremért játszhat a magyar válogatott az U-20-as világbajnokságon. A mieink az elődöntőben, hatalmas csatában 3-2-re kikaptak Ghánától.
Kenyeres Imre, a 20 éven aluliakból álló magyar labdarúgó-válogatott másodedzője szerint csapata a Ghána ellen kedden 3-2-re elveszített elődöntőben újfent bizonyította, hogy helye van az egyiptomi világbajnokság legjobb négy gárdája között.

"Az első félidőben nagyon érződött a fiúkon, hogy tisztában vannak a téttel, a döntőbe jutás lehetőségével, s ez úgy gondolom nyomasztotta is őket - nyilatkozta az eltiltott Egervári Sándort helyettesítő Kenyeres. - Nem tudtuk hozni a korábbi mérkőzéseinken mutatott minőségi játékot, egyéni hibákat követtünk el, így nem volt véletlen, hogy Ghána szerezte meg a vezetést."

A tréner hozzátette, hogy az első játékrészben nagyon érződött a sárga lapok miatt eltiltott csapatkapitány, Koman Vladimir hiánya, de egy világbajnokságon az ilyen akadályokat le kell tudni küzdenie egy válogatottnak.

"A szünet után bebizonyítottuk, hogy megérdemelten vagyunk a világ legjobb négy csapata között, s büszke vagyok a futballistáinkra, mert szívvel-lélekkel küzdöttek az egyenlítésért, ami sajnos nem jött össze. Egyetlen célunk maradt: megnyerni a bronzmérkőzést, s éremmel hazatérni" - zárta nyilatkozatát Kenyeres.

Sellas Tetteh, a ghánaiak szövetségi edzője szerint tanítványai csodálatos győzelmet arattak, s bár a második nagy nyomás alatt futballoztak, megoldották a feladatukat.

"Remek első félidő után, kétgólos vezetésünk tudatában könnyebben adtuk el a labdákat, s ezzel saját magunknak okoztunk problémákat - mondta Tetteh. - Ennek ellenére kézben tudtuk tartani a meccset, s ez jól mutatja, mennyire erősek vagyunk. Nem lepődtem meg a teljesítményünkön, mert már a selejtezőkön is nagyszerűen játszottunk, és a jó formánkat Egyiptomban is sikerült megtartanunk. Kilencven percre vagyunk attól, hogy magasba emelhessük a világbajnoki trófeát."

A magyar válogatott pénteken Kairóban 17 órakor Costa Rica legjobbjaival küzd meg a bronzéremért, míg a döntőben a ghánaiak a brazilokkal találkoznak 20 órakor.

GHÁNA - MAGYARORSZÁG 3-2 (2-0)
U-20-as VB, elődöntő

Ghána: Adjei - Inkoom, Addae, Addo, Addy - Quansah (Awako 93.p.), Agyemang-Badu, Rabiu, Ayew (Agyemang 74.p.) - Adiyiah, Osei

Magyarország: Gulácsi - Zámbó, Debreceni, Szabó J., Présinger (Varga R. 46.p.)- Gosztonyi, Korcsmár (Futács 71.p.), Simon Á., Kiss M. - Simon A., Németh (Balajti 46.p.)

Gólszerző: Adiyiah (10.p., 31.p.), Quansah (81.p.) ill. Futács (73.p.), Balajti (84.p.)

Az első félidei ghánai fölényt követően a második játékrész a magyar válogatotté volt. Fantasztikus teljesítményt nyújtottak a fiúk, a hajrában kétszer is visszahozták a reményt két gólos hátrányból, de ez is kevés volt. Szép volt fiúk, gratulálunk!

93. perc: Varga lő mellé 17 méterről. Cserél Ghána, megy az idő... Futácsot lerántják a tizenhatoson belül, nincs tizenegyes. Vége.

90. perc: Badu lőtt jó 30 méterről felső kapufát.

84. perc: Góóóóól! Balajti forgatja be a védőket miután remekül vesz át egy beívelért. Öt méterről lő a jobb alsóba. 3-2. Gyerünk fiúk!

81. perc: Quansah valószínűleg berúgta a ghánaiakat a döntőbe. Jól lép ki a védők közül, és 14 méterről a léc alá vágja a labdát. 3-1.

79. perc: Ez hihetetlen. Szabó hihagyja a kihagyhatatlant. Egy jobb oldali beívelés után 3 méterről fejel mellé...

76. perc: Újabb ziccer! Simon gurít vissza a bal oldalon az alapvonalról. Varga bombázot. Fölé.

74. perc:Ayew helyett Agyemang állt be

73. perc: Góóóóóól!!! Futács a második labdaérintéséből betalál. Simon András középre passzolt labdáját gurítja a bal alsóba! 2-1.

71. perc: Varga bal oldali beadásáról Gosztonyi centikkel maradt le a kapu előtt. Cserélünk. Korcsmár helyére jön Futács.

70. perc: Egy szép csel után megint Balajti készítette le lövésre Vargának a labdát a kaputól 18 méterre. Ez is kevéssel ment mellé.

64. perc: Balajti fejelt vissza egy labdát az érkező Varga elé, aki 17 méterről kapásból lőtt, a bal kapufa mellé.

58. perc: Támadunk, és ezekben az akciókban kivétel nélkül ott van a gólveszély. Simon verekedte be magát a tizenhatoson belülre. Forgolódott a védők között, de néhány ütemet várt, így lövésébe beleléptek.

53. perc: Újabb magyar lehetőség. Az eddigi legnagyobb! Gosztonyi 20 méterről jobbról végzett el szabadrúgást, Balajti érkezett a hosszú oldalon, és közeli lövése a bal kapufát találta telibe.

52. perc: Sorra alakítjuk ki a helyzeteket. Feljavult a játékunk. A ghánaiak egyelőre keresik a labdát.

50. perc: Varga kap egy nagyszerű indítást, de a kifutó Adjei kapus megelőzi őt, és rávetődik a labdára.

47. perc: Óriási ziccer! Gosztonyi kerül lövőhelyzetbe, a bal oldalról nyolc méterről éles szögből a jobb kapufa mellé lő.

46. perc: A szünetben kettős csere volt nálunk: Németh Krisztián helyett Balajti Ádám állt be, Présinger Ádámot Varga Roland váltotta.

Ghána válogatottja jóval többet birtokolja a labdát. Látható a két csapat közötti gyorsaságbeli különbség, és az is, hogy ellenfelünk hatalmas fizikai fölényben van. Helyzetig nem jutottunk, így nehéz lesz meccset nyeri. Bízzunk a jobb folytatásban. Hajrá magyarok!

45. perc: Vége az első félidőnek. Ghána Adiyiah duplájával 2-0-ra vezet az elődöntőben.

41. perc: Sorra nyerik a párharcokat a ghánaiak. Ezúttal Adiyiah elé fejelnek le egy labdát a tizenhatosunkon belül. A kétgólos csatár fordulásból lő, nem sokkal mellé.

36. perc: Kiss Máté kap egy indítást a ghánai tizenhatos vonalánál órási helyzetben, de Inkoom elrúgja előle a labdát.

34. perc: Kiss Máté 30 méteres szabadrúgását védi Adijei.

31. perc: Inkoom ívelt középre a jobb oldalról. Adiyiah megelőzte Zámbót, és 4 méterről a kapuba fejelt. 2-0.

29. perc: Sokkal többet birtokolja a labdát a gháai csapat.

24. perc: Gulácsi védett nagyot. Osei és Ayew kéyszerítőzött a tizenhatosunk előtt. Osei lőtt a végén.

20. perc: Zámbó röviden fejel ki egy beadást a lepttanó labdát Ayew lövi kapura, Gulácsi véd.

18. perc: Gosztonyi ívelt be a jobb oldalról a kapu elé. Az ötösön érkező Németh elől Adjei húzta le a ladát.

13. perc: Gosztonyi 25 méterről szabadrúgásból a ghánai kapu mellé lőtt.

10 perc: Vezet Ghána. Présinger röviden ad haza. Adiyiah megszerzi a labdát, elhúzza Gulácsi mellett és közelről a kapunkba gurít. 1-0.

7. perc: Bal oldali ghánai szöglet után Présinger szabadít fel a magyar kapu előtt.

3. perc: Németh Krisztiánt kell az oldalvonal mellett ápolni. Az olaszok ellen két gólt szerző csatár a derekára kapott egyet.

1. perc: Ghána kezdte a találkozót.