2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Talmácsi Gábor nyolcadik

Talmácsi Gábor nyolcadik lett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság hatodik, olaszországi futamán, Mugellóban. Tóth Imre a 25. helyen végzett.
A verseny előtt – fokozva az amúgy is kitűnő hangulatot – a hétszeres világbajnok Michael Schumacher is kedvet kapott egy kis motorozáshoz: a német Forma–1-es szupersztár Randy Mamola, egy korábbi 500 kcm-es csillag mögé ült fel egy Ducatira és a 150 ezer néző ovációja mellett két kört tett meg a pályán.

A Schumacher-show után következett a nap első GP-futama, a 125 kcm-esek viadala: a hetedik pozícióból startoló Talmácsi Gábor az első kör végén egy helyet visszacsúszva a nyolcadik helyen robogott, az élre Pasini tört. A magyar motoros egyre hátrébb került és a nyolcadik kör után már csak a 13. volt. Talmácsi féltávnál kezdett beleerősíteni, feljött a 8. helyre és ezt sikerült végig megtartania, így noha elmaradt a várva várt idei első dobogós helyezéstől, legalább újabb értékes pontokat szerzett.

A futamot – egy bámulatos manőverrel – Pasini nyerte meg, a második egy leheletnyivel lemaradva Bautista lett, ezzel az apriliák folytatták remek sikersorozatukat.

Stark és Priskin is a hiányzók között

A Borsodi Liga zárófordulójában Miskolcon, a Diósgyőr otthonában lép pályára a Győri ETO FC. Tovább olvasom