2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Sopronban bajnokavatásra készülnek

A Sopron 2–0-ra vezet, s a hétfői harmadik meccsen hazai pályán akár bajnok is lehet.

Hat Agro-UNI Győr–Uniqa-Euroleasing Sopron 53–70 (9–14, 15–17, 14–25, 15–14)

Győr, NB I-es női mérkőzés, 2. mérkőzés, 700 néző. V.: dr. Vígh, Kapitány, Ádám.

Győr: HURST 13/3, RAKSÁNYI 15/9, Rasheed 2, Őri 2, Lima 2. Cs.: SMITH 14/6, Semsei 2, Laklóth 3/3, Dobos. Edző: Fűzy Ákos.

Sopron: FEGYVERNEKY 12, Johnson 8, Holt 8, MILOVANOVIC 18/9, KRNJIC 13. Cs.: Cserny 4, Zsovár 7/3, Pál. Edző: Székely Norbert.

Ezúttal nagyon bekezdett a vendégcsapat, s rögtön az elején elhúzott 10–2-re. Fűzy Ákos, a győriek vezetőedzője pontosan négy perc után kikérte idejét, hogy megnyugtassa a csapatot, mert nem igazán találta a ritmust, ott folytatódott minden, ahol Sopronban abbamaradt.

A zöld soproni fal áthatolhatatlan volt a győri csapat számára. Fotó: Mészáros Mátyás

Összeszedte magát a címvédő, s lefaragta a hátrányát öt pontra. Smith szép tempójával kezdődött a második negyed, majd Krnjic szerzett kosár plusz büntetőt.

Állandósult az 5–6 pontos differencia, Raksányi triplája után viszont már csak három volt a vendégeknek (20–23), Székely Norbert, a vendégek trénere időt is kért. A folytatásban előbb Holt, majd Milovanovic volt eredményes. Nagy tempót diktált mindkét csapat, a nagyszünetben hét pont volt a vendégek előnye.

A második félidőben hosszú ideig nem változott a játék képe, Zsovár révén a 26. percben tíz lett a különbség (33–43).

Smith egy újabb hármast süllyesztett el a gyűrűben, de két eladott győri labda után már tíz fölött volt a bajnok hátránya, sőt, Zsovár utolsó pillanatban eleresztett hármasával eldőlni látszott a találkozó (36–50). A zárószakaszban öt perccel a vége előtt Milovanovic triplája után már tizennyolc ponttal vezetett a Sopron (45–63).

Fűzy Ákos kikérte idejét, hátha egy utolsó nagy rohammal sikerülhet csapata számára a csoda. Hurst két hármasával el is indult egy utolsó roham (53–65), de ez csak a szépségtapaszra volt elegendő.

Fűzy Ákos: – Meg kell emésztenünk a vereséget, s megtalálni a pozitívumokat. Tudjuk, mit kell a Sopron ellen játszani, s ezt védekezésben nagy százalékban meg is valósítjuk. Sajnos azonban túl sok könnyű kosarat engedtünk ellenfelünknek, s ezt nem tudtuk kompenzálni.

Székely Norbert: – A meccs nagy részében koncentráltan játszottunk, mikor visszaestünk, akkor egy-egy időkéréssel sikerült rendezni a sorokat. Erős közösség alakult ki az idén, s a csapat jól reagál a változtatásokra, ezért tudtuk megnyerni ezt a nehéz mérkőzést.
Raksányi Krisztina: – Sok mélypont volt megint a játékunkban, ezúttal az elején „ragadtunk be", ami meghatározta a folytatást. Ha sikerül lecsökkenteni ezeket a rossz periódusokat, akkor lehet még esélyünk, de most már nagyon nehéz lesz.

Jelena Milovanovic: – Nagyon odafigyeltünk már a mérkőzés elején, mert tudtuk, hogy a Győr jó csapat. Ezúttal nem hagytuk, hogy közelebb kerüljenek, mindig volt válaszunk a játékukra. Én azt gondolom, hogy majdnem biztos, hogy hétfőn bajnokavatás lesz Sopronban.

A további menetrend: április 22.: Uniqa-Euroleasing Sopron–Hat-Agro UNI Győr 18.45. Ha szükséges, április 25.: Hat-Agro UNI Győr–Uniqa-Euroleasing Sopron 18.45. Április 29.: Uniqa-Euroleasing Sopron–Hat-Agro UNI Győr 18.45