2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Soha rosszabb magyar meccset: Haladás-Győri ETO FC 3-3

Gólzáporos meccsen döntetlent játszott Szombathelyen a Haladással a Győri ETO FC. Pilibaitis, Trajkovic, és Aleksidze az egyik, Sipos, Lengyel és Schimmer a másik oldalon talált a kapuba.

SZOMBATHELYI HALADÁS – GYŐRI ETO FC 3-3 (1-2)

Soproni Liga-mérkőzés
Szombathely, 2500 néző
V.: Iványi (ifj. Tóth, Farkas B.).

Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Lengyel D., Tóth P. – Sipos N., Molnár B., Irhás (Lattenstein 88.p.) – Nagy G., Kenesei K., Oross (Obric 55.p.)

Győri ETO: Sztevanovic – Tokody,  Djordjevic, Fehér, Szabó – Ganugrava (Ji-Paraná 57.p.), Pilibaitis, Kiss M. (Trajkovic 32.p.), Koltai – Bougerra (Copa 81.p.), Aleksidze

Gólszerzők: Sipos (12.p.), Lengyel (49.p.), Schimmer (70.p.) ill. Pilibaitis (5.p.), Trajkovic (41.p.), Aleksidze (47.p.)

Pintér Attila: Örülhetünk, hogy döntetlen lett a találkozó vége, hiszen őszintén bevallhatjuk, a hajrában a hazaiaknak voltak ziccereik. Az első játékrészben megvoltak a lehetőségeink, de a második félidőben nem játszottunk úgy ahogy kellett volna.

Csertői Aurél: Nagy előnyt adtunk az ETO-nak az első félidőben. Sokat hibáztunk, ezeket a Győr kihasználta. Sajnálom, hogy egy szabályos gólt elvett tőlünk a bíró. Parádés meccset játszottunk, a szünet után mi uraltuk a játékot, nagyot hajráztunk, sajnos nem sikerült kiharcolni a győzelmet.

Schimmer Szabolcs: Nagyon hajtós, remek iramú meccset vívtunk az ETO-val. Reméljük, hogy a közönség támogatásával továbbra is jól játszunk, és a későbbiekben a hasonló produkciók győzelemmel zárulnak majd.

90. perc: Vége a meccsnek.

85. perc: Nagy javíthatott volna, de 15 méteres lövését óriási bravúrral védte Sztevnovic.

82. perc: Óriási Haladás-helyzet. Kenesei pontos passza után Nagy mutatta meg, hogyan lehet ajtó-ablak ziccerben 5 méterről fölé lőni, úgy hogy a legközelebbi védő is méterekre van a támadótól.

81. perc: Cserél Pintér Attila. Bougerrát Copa váltja.

72. perc: Kenesei középről 23 méterről elvégzett szabadrúgását védi Sztevanovic, de kipattan róla a labda, ezt az egyik szombathelyi játékos a kapuba lövi. A bíró les címén érvényteleníti a találatot. Les biztosan nem volt.

70. perc: Egyenlít a Haladás! Schimmer a tizenhatos jobb sarkánál egy csellel becsapja a védőjét, majd ballal hatalmas bombagólt lő 22 méterről. 3-3.

62. perc: Bougerra labdájával a leshatáron lépett ki Trajkovic, aki kissé kisodródva, jobbról 8 méterről az oldalhálóba lőtt.

57. perc: Cserél az ETO. Ganugravát Ji-Paraná váltja.

55. perc: Csere a hazaiaknál. Oross le, Obric be.

54. perc: Pilibaitis Sipost buktatta. Sárga lap.

49. perc: Nem sokat kellett várni a válaszra. Kenesei bal oldalról felívelt szabadrúgását Lengyel csúsztatta Sztevanovic kapujába 6 méterről. 2-3.

47. perc: Góóóól! Bougerra húzott el a jobb szélen, két védőt is lerázott, majd laposan középre passzolt. Aleksidze átvette a labdát, majd 14 méterről kilőtte a bal alsót. 1-3.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

Az ETO Zalaegerszeg elleni,  borzalmasan unalmas meccse után ezúttal egy remek első félidőt produkáltak a csapatok. Helyzetek szép számmal akadtak mindkét kapu előtt, de a nagyobb ziccereket az ETO hibázta el.  Szerencsére Pilibaitis és Trajkovic labdája utat talált a kapuba.

45. perc: Koltai hibázott el egy hatalmas ziccert. A válogatott középpályás szép cselekkel rázta le a védőket. Egyedül vezethette a kapusra a labdát, de 14 méterről mellé gurított. Vége az első félidőnek

41. perc: Kontrából szerez vezetést az ETO! Trajkovicot találja meg az indítás, aki egy szép csellel elküldi Schimmert, majd 18 méterről jobbal laposan a jobb alsóba lő. 1-2.

35. perc: Eddig 7 hazai, és 3 ETO-lövés találta el a kaput.

34. perc: Kenesei próbálkozott, ezúttal a tizenhatos jobb sarkáról. Sztevanovic könnyedén szedte fel a labdát.

33. perc: Egy kapu előtti kavarodás után Trajovicnak teszik vissza lövésre a labdát. A 25 méterről elengedett bomba kevéssel ment mellé.

32. perc: Máris cserél az ETO. Kiss Máté jön le, Trajkovic áll be.

26. perc. Kenesei kavarta meg az ETO védelmét. Egy csellel átverte Djordjevicet, majd 16 méterről ballal lőtt. Sztavanovic bravúrja most is kellett.

21. perc: Lengyel kapta a meccs első sárga lapját, miután felrúgta Ganugravát.

16. perc: Sztevanovic bravúrja mentette meg az ETO-t a góltól. Kenesei laza passzával Oross fordult a kapu felé, de lövését nagyot nyújtózva hárította Sztevanovic.

12. perc: Bombagóllal egyenlít a Haladás. Egy rövid felszabadítás után Sipos lőtte ki a bal felső sarkot a tizenhatos bal oldaláról, 20 méterről. 1-1.

11. perc: Sasának megint nem volt nehéz dolga. Nagy Gábor próbálkozott egy lapos lövéssel 20 méterről.

9.perc: Kenesei fejesét fogta Sztevanovic.

8. perc: Ganugrava kanyarított középre a bal oldalról, az alapvonal közeléből. Rózsa a labda alá futott, de még bele tudott ütni. A labda Guzmicsról mjadnem a saját kapujába pattant.

5. perc: Vezet az ETO! Szabó ívelt fel a Hali térfelének közepéről, a bal oldalról egy szabadrúgást. A labda megtalálta az ötösön érkező Pilibaitist, akit a teljes hazai védelem közelről figylet miközben a kapu bal oldalába bólintott. 0-1.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést. Máris egy baki a hazaiaknál. Egy előreívelt labdára Rózsa mozdult ki a kapujából, de az egyik védőn átesve kipattant kezéből a labda. Aleksidze lőhetett volna könnyedén gólt, ám az utolsó pillanatban megelőzték.

A rangadó titulus valóban inkább a múlt eredményei miatt illeti meg az összecsapást, hiszen jelenleg az ETO a középmezőny elején tanyázik, míg a Haladás a táblázat utolsó helyén szerénykedik úgy, hogy az idén még nem nyert egyetlen találkozón sem. Ennek ellenére valószínű, az ETO-nak nagyon meg kell majd küzdenie a három pontért.

Pintér Attila vezetőedző gondjait gyarapította, hogy a Szolnokon megsérült román Onisor-Mihai Nicorec a napokban Székesfehérváron műtéten esett át. A középpályás combját operálták és ősszel már nem léphet pályára. A korábbi hiányzók közül Nicolas Ceolin, Fouad Bouguerra, Lazar Sztanisic és a szájsebészeti beavatkozáson átesett brazil Ji-Paraná, valamint a ZTE ellen megsérült Tokody Tibor a csapattal edzett a héten, de a mai játékuk kérdéses.

Szabó Ottóéknak valószínű, Szombathelyen is nagy csatát kell vívni az ellenfél támadóival. Fotó: Krizsán Csaba

A Zalaegerszeg elleni bajnokit megelőzően bemelegítés során Valentin Babic szenvedett térdsérülést.

˝Bízom benne, hogy szombaton már pályára tudok lépni˝ – nyilatkozta a horvát védő hét közben a klub hivatalos honlapján, aztán péntekre kiderült, hogy a Haladás ellen nem tudja vállalni a játékot.

A csapat alapemberének számító Linas Pilibaitis eltiltása lejárt, így a középpályás pályára léphet a Rohonci úton.

˝Mint mindig, most is szeretnénk jól szerepelni. Az adódó lehetőségeinket minél jobb arányban akarjuk kihasználni. Az olyan egyéni hibákat pedig, amelyekből gólokat kaphatunk, igyekszünk elkerülni a Haladás ellen˝ – fogalmazta meg a győri célokat Pintér Attila, az ETO vezetőedzője.

Egy kis emlékeztető

Haladás–Győri ETO FC 1–2 (0–1)
7. forduló, 2009. szeptember 12., Szombathely, 4000 néző. V.: Solymosi.

Sztevanovic – Babic, Sztanisic, Djordjevic, Szabó – Koltai (Dudás, 55.), Nicorec, Józsi, Fehér (Tokody, 68.), Brnovic (Kink, 44.) – Aleksidze.
Gsz.: Nicorec, Józsi.

Soproni liga

Pápa–Videoton FC 1–2 (0–2) Gsz.: Heffler (55. p), ill. Elek (18. p), Alves (45. p).

Ferencváros–MTK 3–0 (2–0) Gsz.: Andrezinho (7. p), Sütő (25. p, öngól), Csizmadia (83. p).

Szombaton: Szolnok–BFC Siófok, 13 ó, v.: Andó-Szabó. ZTE FC–Újpest FC, 15 ó, v.: Fábián. Tv: Sport1. Paksi FC–Bp. Honvéd, 18 ó, v.: Bognár. Kaposvár–Kecskemét, 18 ó, v.: Garcia Miquel.

Vasárnap: DVSC-TEVA–Vasas, 17.30 ó, v.: Németh. Tv: Sport2.

„umberto
    Elég szomorú az ETO-ra nézve,hogy Győrben FRADIZNAK!Szerinted Pesten foglalkoznak az ETO-val?Biztos,hogy nem!!!”
  • 15. umberto 2010. október 02. 22:58
    „Mit kell itt Fradizni? A még szerezhető pontok száma kb. 60, úgyhogy van még hátra a bajnokságból.

Jól nézne ki, mi?

1. ETO 30 25 2 3 77
    16. FTC 30 5 1 24 16

Ki tudja mit hoz a jövő? A Fradi nemrég NB2-es volt, és csak nagy küszködések árán jutott fel az NB1-be.

Vagy rosszul emlékszem?

NB2 Keleti csoport, keleti csoport, keleti csoport! NB2 Keleti csoport, keleti csoport, keleti csoport!

Hajrá ETO!”
  • 14. Dragó 2010. október 02. 22:09
    „CSAK A FRADI:):):)”
  • 13. piroskaésabarkasz 2010. október 02. 22:05
    „Aki elől úszik,még nem biztos hogy partot ér...”
  • 12. sivatag66 2010. október 02. 21:56
    „2. Ferencváros 9 5 1 3 16 - 15 16
    7. Győri ETO FC 8 3 2 3 9 - 7 11
    EZ TETSZIK !!!!!!!!!!”
  • 11. passuth 2010. október 02. 21:11
    „Kit fogunk megverni,ha az utolsót nem sikerül ?”
  • 10. okostojas007 2010. október 02. 20:24
    „LES VOLT ...”
  • 9. sivatag66 2010. október 02. 19:35
    „A cikk címe: Soha rosszabb meccset: Haladás-Győri ETO FC 3-3
    A tök útólsó ellen ,amelyik eddig 4 gólt rúgótt !!!!!!
    .............................”
  • 8. mtgtoki 2010. október 02. 19:32
    „fcsopron!Hányszor kérdezzük még meg:mi köze Sopronnak a focihoz?”
  • 7. fcsopron60 2010. október 02. 19:30
    „SVSE- Csorna 7:0”
  • 6. fcsopron60 2010. október 02. 19:28
    „Meg lehet köszönni a bírónak a döntetlent! Jogos gólt nem adott meg a Halinak!”
  • 5. Heco107 2010. október 02. 19:21
    „Hajrá ETO!!!!!!!!!!! (Egy kicsit azért az elkeserítő,hogy a tök utolsó Hali eddig 7 meccsen 4 gólt rúgott most eddig csak ellenünk 3-at.Sehol sincs a tavalyi beton védelem!!!)”
  • 4. Primax 2010. október 02. 17:55
    „Azok a jó kis meccsek a Rohonci úton....aztán buli a Kispityerben...régen volt, jó 20-25 éve.

MKB Veszprém-HSV Hamburg 33-30 - Galéria

A csoportelsőség szempontjából fontos mérkőzésen az MKB Veszprém szombaton 33-30-ra legyőzte a… Tovább olvasom