2017. 02. 28. kedd - Elemér 7°C | 15°C Még több cikk.

REAC: vereség emelt fővel és tíz emberrel

Labdarúgás - Megérdemelten nyert a Vasas a hatvan percen át emberhátrányban lévő, de megalkuvás nélkül játszó REAC ellen.
Vasas - REAC 2-1 (1-0)
Soproni Liga-mérkőzés,  Illovszky-stadion, 1000 néző. V.: Szabó Zs. (Kispál, Erős).
Vasas: Németh G. – Balog Zs., Unierzyski (Pandúr, 70.), Tóth A., Füzi Á. – Kincses, Tóth B., Németh N. (Issiémou, 83.), Piller (B. Tóth, 68.) – Lázok, Divic Vezetőedző: Mészöly Géza
REAC: Szántai – Dinka, Kapcsos, Cseri, Sallai – Dancs (Kovács B., 65.), Erős, Varga Z. (Zana, 76.), Selei (Rása, a szünetben) – Torma, Nyerges Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gsz.: Piller (8.), Divic (60.), ill. Torma (64.)
Sárga lap: Unierzyski (41.), Lázok (42.), Tóth A. (56.), Tóth B. (84.), ill. Cseri (3.), Erős (43.) Kapcsos (48.)
Kiállítva: Cseri (30.)

A tavasszal a hazai mérkőzéseit – az elsőt szombaton a Nyíregyháza ellen – Sopronban játszó REAC vezetői, Forgács József klubelnök és Kutasi Róbert ügyvezető igazgató kedden Sopronba utaznak tárgyalni az önkormányzat illetékeseivel.
Az angyalföldi fölény hamar, már a 8. percben góllá érett. Kincses lépett ki a jobbösszekötő helyén a leshatáron, a kiszolgáltatott helyzetben lévő Szántai mellett középre lőtte a labdát, amelyet Piller 10 méterről estében a bal felső sarokba lőtt. 1–0. A 60. percben egy gyönyörű góllal növelte előnyét a Vasas. Balog indítását Divic remekül vette át, kilépett két védő közül és 12 méterről védhetetlenül a bal felső sarokba lőtte. 2–0. Egy ügyes Dinka–Dancs összjáték után az ősszel Sopronban futballozó középpályás remek ütemben ugratta ki Tormát, aki tíz méterről a jobbösszekötő helyéről szépen kilőtte a hosszú alsó sarkot. 2–1.

Mészöly Géza: – A legfontosabb a győzelem volt, megszereztük a három pontot és emellett annak is örülök, hogy sok helyzetet tudtunk kidolgozni.
Aczél Zoltán: – A kiállítás adta meg azt a lökést, amelynek köszönhetően igazi önmagunkat adtuk. Remélem, Sopronban sikerül megörvendeztetnünk a szurkolókat.

• 1. slc´93 2008. március 04. 16:12