2017. 04. 23. vasárnap - Béla 4°C | 13°C Még több cikk.

Ötlettelen játék, nulla pont: ETO - Debrecen 0-1

Kevés helyzetet hozó találkozón Tisza góljával nyert a Debrecen az ETO Parkban.
Kevés helyzetet hozó mérkőzésen a szervezettebben játszó Debrecen 1-0-ás győzelmet aratott az ETO Parkban.
Győri ETO FC - Debrecen 0-1 (0-1)
ETO Park, 1850 néző. Vezette: Erdős (Kispál, Albert)
ETO: Kocic - Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi (70., Sváb) - Pátkai, Windecker, Koltai - Martínez (63., Andric), Priskin (77., Kvilitaia), Rudolf. Megbízott edző: Fórián Zsolt.
DVSC: Novakovic - Lázár P. , Máté, Brkovic, Korhut - Jovanovic, Varga J., Bouadla (94., Vadnai), Zsidai, Bódi (84.,Szakály P.) - Tisza (61., Sidibe). Vezetőedző: Kondás Elemér.
Gólszerző: Tisza (11.)

Sárga lap: Lang (39.), Priskin (40.), Wolfe (86.), illetve Varga J. (89.)

Fotó: H. Baranyai Edina

Edzői nyilatkozatok:
Fórián Zsolt: - Adtunk egy félidőnyi előnyt a Debrecennek, az elsőben nem úgy jöttünk ki ahogy szerettünk volna. A másodikban már valamennyivel jobbak voltunk, de sajnos csak mentünk az eredmény után. Nem dolgoztunk ki sok helyzetet, igaz ezen az estén a Debrecen sem. Tudtuk, hogy az ilyen rangadókon a kevés lehetőség közül kell kapuba találni. Pátkai kapufájánál visszajöhettünk volna a meccsbe, de sajnos a szerencse ma nem volt velünk. Sokszor kapkodtunk, rengeteg pontatlansággal játszottunk.Szerettük volna ha hazai közönség előtt olyan játékot mutatunk, amely a szurkolóknak örömet okoz, de sajnos pontos sem szereztünk.
Kondás Elemér: - Parázs hajtós mérkőzést játszottunk. Taktikusan futballoztunk és nagyon szép gólt szereztünk. Jól szereztünk labdákat, ha egy kicsit pontosabbak vagyunk, akkor növelhettünk volna tovább az előnyt. Az utolsó percekben magassági fölényben volt az ETO, próbáltuk kihúzni a végéig. Pátkai kapufájánál szerencsénk volt, de megdolgoztunk érte. Győrben mindig nagyon nehéz nyerni, örülök a három pontnak.
Két olyan együttes találkozott az ETO Parkban, amely a bajnokság előtt a aranyérmet célozták meg, de közben a halovány teljesítmény miatt csak a középmezőnyben foglalnak helyet.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, hiszen a 11. percben Jovanovic jobb oldali beadása után Kocic rosszul mozdult ki és nem érte el a labdát, illetve Lipták is hibázott középen, így Tisza két méterről üresen lőhetett a kapuba. (0-1)
Debreceni gólt követően a legtöbben győri rohamokat vártak, de inkább csak meddő mezőnyfölényben játszottak, kevés helyzetet dolgoztak ki. A mérkőzés 18. percében Martínez remek ütemben ugratta ki jobbról a bal oldalon felfutó Rudolfot, ám a csatár rosszul kezelte le a labdát, így nem tudott egyedül kapura törni.
Az első félidő második részében főként mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, kevés helyzetet láthattak a kilátogató szurkolók, akik sokszor jogosan számon kérték a játékosokon a gyenge teljesítményt.

Szünetet követően sem javult a játék képe. A zöld-fehérek rendkívül sok technikai hibát követtek el, ötlettelenül játszottak és elvétve kerültek a vendégek kapuja elé. A Debrecen igyekezett tartani az eredményt és főként a gyors ellentámadásokban bízott, de komolyabb gondot nem okoztak Kocicnak.
A második félidő derekától próbált minél több támadás vezetni az ETO. A találkozó 84. percében Kvilitaia és Pátkai összjátékát követően utóbbi a kapufát is eltalálta, de az egyenlítés nem sikerült, sőt két perccel később büntetőhöz jutott a Debrecen. A labda mögé Sidibe állt, de próbálkozását bravúrral hárította, így maradt az első félidőben kialakult végeredmény.

Online közvetítés

Vége a találkozónakE

94.p. Boudlha helyére Vadnai érkezett a pályára.

90.p. Hét perc hosszabbítást jelzett a játékvezető!

89.p. Varga J. kapott sárga lapot műesésért.

86.p. Büntetőhöz jutott a Debrecen. Jovanovic jobb oldali beadásánál Wolfe csúszott be Szakály Péternek, amely miatt a játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé Sidibe állt, de Kocic tudta az irányt, a bal alsó sarokba tartó labdát bravúrral kiütötte.

84.p. Bódi helyére Szakály P. lépett pályára.

84.p. Hosszú idő után végre helyzetet is láthattunk! Kvilitaia és Pátkai összjátékát követően utóbbi 12 méterről bal lábbal nagy erővel a bal oldali kapufát találta telibe.

74.p. Novakovic ütközött a leveg

70.p. Ismét nem tetszését fejezte ki a győri közönség. Völgyi helyére Svád érkezett a pályára.

64.p. Jovanovic távoli középre tartó lövését Kocic fogta.

63.p. A szurkolók szerették volna még a pályán látni Martínezt, de Andric érkezett a pályára helyette.

61.p. Tisza helyére Sidibe érkezett a pályára.

60.p. Jobb oldali győri szögletet követően Rudolf jobb oldali beadását Priskin csúsztatta meg, de a labda méterekkel elkerülte a kaput.

51.p. Völgyi jobb oldali szabadrúgása remekül tekeredett a hosszún álló Koltaihoz, aki középre adott volna, de a pont ott álló Liptákot találta el.

48.p. Varga bal oldali beadása után Tisza erőtlen fejesét könnyedén fogta Kocic.

A szünetben nincs csere, elkezdődött a második játékrész!

Vége az első félidőnek!

45.p. Gyors debreceni ellentámadás után Varga esett el Lipták mellett a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt.

40.p. Priskin kapott jogtalan sárgát Lázárral történő ütközés után.

39. Lang kapott sárga lapot Tisza fellökéséért.

34.p. Tisza jobb oldali szabadrúgása

26.p. Martínez jobb oldali beadása veszélyesen csapódott a kapu felé, de Zsidai menteni tudott az utolsó pillanatban.

18.p. Gyors győri ellentámadásnál Martínez adott remek labdát jobbról a bal oldalon felfutó Rudolfnak, aki egyedül törhetett volna kapura, de rosszul kezelte le a labdát és tisztázni tudtak a védők.

11.p. Vezetnek a vendégek! Jovanovic jobb oldali beadását nem érte el a kirobbanó Kocic, Lipták is rosszul helyezkedett, így Tisza 2 méterről üresen passzolhatott a kapuba. 0-1

10.p. Tisza jobb oldali szöglete után Brkovic kevéssel fejelt a jobb oldali kapufa mellé.

1.p. Elkezdődött a találkozó.

ETO: Kocic - Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi - Pátkai, Windecker, Koltai - Martínez, Priskin, Rudolf. Megbízott edző:

DVSC: Novakovic - Lázár P., Máté, Brkovic, Korhut - Jovanovic, Varga J., Bouadla, Zsidai, Bódi - Tisza. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Székesfehérváron rendezik a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának rangadóját: a Ferencváros látogat az éllovas Videoton otthonába.

A vasárnapi találkozón annak ellenére a hazai csapat számít esélyesebbnek, hogy az előző körben meglepetésre csak egy pontot szerzett Kecskeméten, míg fővárosi riválisa négy meccse veretlen. A már őszi bajnok Videoton ugyanis saját közönsége előtt tíz bajnoki találkozójából kilencet megnyert és csak a Debrecentől kapott ki.

Szombaton szintén két élcsapat küzd meg egymással: a második MTK Budapest a negyedik Diósgyőrt látja vendégül a Bozsik Stadionban.

A forduló és ezáltal a hivatalos őszi szezon záróösszecsapása (idén még egy fordulót rendeznek) is érdekesnek ígérkezik, mivel mind a házigazda Győr, mind a címvédő Debrecen nagy reményekkel kezdte a szezont, ugyanakkor jelenleg csak a középmezőnyben áll mindkét gárda, így létfontosságú számukra a három pont begyűjtése.

Az idény meglepetéscsapata, a harmadik Paks az újonc Dunaújváros vendége lesz.

OTP Bank Liga, 15. forduló

péntek: Kecskeméti TE-Újpest FC 19.00, v.: Kassai

szombat: MTK Budapest-Diósgyőri VTK 14.00, v.: Szabó Zs.
Dunaújváros Pase - MVM-Paks 16.00, v.: Andó-Szabó
Puskás Akadémia-Szombathelyi Haladás 16.00, v.: Németh Á.
Nyíregyháza Spartacus - PMFC-Matias 18.00, v.: Bognár
Lombard Pápa Termál FC-Budapest Honvéd 20.00, v.: Pintér

vasárnap: Videoton FC-Ferencváros 16.30, v.: Farkas
Győri ETO FC - DVSC-TEVA 18.30, v.: Erdős

Kasszasiker volt a magyar-finn mérkőzés

Mintegy 90 millió forint jegybevételt hozott a Magyar Labdarúgó-szövetségnek a Magyarország–Finnország Európa-bajnoki selejtező. Tovább olvasom