2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Ötgólos vereséget szenvedett a magyar kézilabda válogatott

Ötgólos vereséget szenvedett a magyar válogatott a címvédő Franciaországtól a portugáliai férfi kézilabda-világbajnokság 2. fordulójában. Skaliczki László szövetségi kapitány együttese továbbra is pont nélkül áll.

C-csoport, 2. forduló:

Franciaország-Magyarország 29-24 (18-10)

góldobók: Narcisse, Cazal 6-6, Girault 5/1, Gille, Anquetil 3-3, Burdet 2, Fernandez, Richardson, Abati, Houlet 1-1,
illetve Perez 8, Laluska 4, Iváncsik 3/1, Bendó, Buday, Nagy 2-2, Pásztor, Lendvay, Kertész 1-1 7 méteresek: 1/1, illetve 2/1 kiállítás: 12, illetve 8 perc

Fotó:MTI
Ideges hangulatban, kimaradt helyzetekkel kezdődött a mérkőzés. Rövid ideig vezetett a magyar csapat (2-3), de ezt követően kizárólag a franciák akarata érvényesült. Sokkal keményebben védekeztek, emberhátrányban sem kaptak gólt, ráadásul bátrabban, nagy lendülettel támadtak, és Cazal vezérletével fokozatosan elhúztak.

A Skaliczki-együttes nyolc percen át nem talált a hálóba, miközben Szathmári hatszor is tehetetlennek bizonyult. A 26. percben már 16-7-re vezetett a címvédő. A kapitány cserékkel próbált frissíteni, hiába.

A szünet után folytatódott az egyoldalú csata, s a 37 percben kétszámjegyű lett a különbség (21-11), még pedig Richardson félpályás, üres kapus góljával. Fazekas az oldalvonal mellett ivott éppen, a többiek pedig eladták a labdát.

A franciák ezt követően elkezdtek könnyelműsködni, Fazekas egyre több lövést fogott, és a magyarok 26-22-re felzárkóztak, azonban ekkor már csak 6 perc volt hátra.
A címvédő, amíg fontos volt, remekelt, majd a végjátékban már nem vette komolyan a találkozót.

Skaliczki László, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
- Egy nagyon jól védekező francia csapattal találtuk magunkat szemben, és nem tudtunk mit kezdeni az erőkézilabdájával. Nagy László nem volt képes kibontakozni, a többiek keveset mozogtak, sok labdát adtunk el, bosszantó hibákat vétettünk. A védelmünk csak a mérkőzés végére állt össze.

A C csoport állása:

1. Franciaország 4 pont, 2. Oroszország 3 (57-56), 3. Argentína 3 (56-55), 4. Horvátország 2 (54-48), 5. Magyarország 0 (54-60), 6. Szaúd-Arábia 0 (41-55)

Szerdán szünnap következik, a magyarok csütörtökön 19 órakor Szaúd-Arábia ellen lépnek pályára.