2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Oda a veretlenség: DVTK–Győri ETO FC 2:0

A 16. percben 11-est kapott a Diósgyőr: a büntetőt Luque érvényesítette, majd Seydi növelte a hazaiak előnyét. A gyengén játszó ETO szinte végig emberhátrányban volt.

Diósgyőri VTK-Győri ETO FC 2-0 (1-0)
Miskolc, 10 000 néző, V: Szilasi

Gólszerzők: Luque (16., 11-esből), Seydi (60.)
kiállítva: Djordjevic (31.)
sárga lap: Gallardo (31.), illetve Völgyi (26.), Stanisic (41.), Babic (66.)

DVTK: Farkas B. - Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér - Abdouraman - Gallardo (Seydi, 39.), Lippai (Rakovic, 78.), Luque (George, 62.) - Tisza, Arze

Győri ETO: Stevanovic - Babic, Djordjevic, Stanisic, Völgyi - Trajkovic (Ceolin, 80.), Pilibaitis, Ji-Paraná (Windecker, a szünetben) - Dudás, Aleksidze (Tokody, a szünetben), Dinjar

Az újonc diósgyőri csapat mögött végig 12. emberként állt a félelmetes hangulatot teremtő szurkolótábora.

Az ETO a mérkőzés elején sem mutatta az idén megszokott arcát, de Djordjevics teljesen felesleges szabálytalankodása gyakorlatilag megpecsélte a győri gárda sorsát.

Összességében az ETO-ra nézve hízelgő a 2:0-ás végeredmény; a második félidő végén legalább 4-5 óriási helyzetet szórakozott el a kicsit már a közönségnek is játszó Diósgyőr.

A vereségtől függetlenül az ETO biztosan őrzi második helyét a bajnoki tabellán.

92. perc
- Vége a mérkőzésnek, az ETO elvesztette idei veretlenségét.

90. perc - Két perc hosszabbítás.

89. perc - Seydi és George párosa adta meg majdnem a kegyelemdöfést a győri zöld-fehéreknek. Az emberhátrányban lévő, teljesen elfáradt ETO-nak most már megváltás lenne, ha véget érne a találkozó.

85. perc - Völgyi vétette el a labdát közvetlenül Sztevanovics kapuja előtt, de Tisza ki tudta hagyni az óriási ziccert.

83. perc - Egy percen belül két diósgyőri helyzet. Nem szívesen írjuk le, de nagyon érik a harmadik hazai gól.

82. perc - Dudás Ádám csúnyán elpuskázta a kevés győri helyzetek egyikét.

81. perc - Diósgyőri szöglet után Sztevanovics védett nagyot, majd George ollózta a labdát kapu fölé. Ezt is túléltük újabb gól nélkül.

79. perc - Bő tíz perc van a mérkőzésből: csodának kellene történnie, hogy az ETO ne veszítse el veretlenségét. Csertői Trajkovics helyett Ceolint küldi a pályára.

78. perc - Lippai helyett Rakovics állt be a diósgyőri csapatba.

77. perc - Óriási hangulatot teremt a hullámzó diósgyőri közönség: ebben a stadionban minden csapatnak nehéz dolga lesz, ezt nyugodt szívvel kijelenthetjük.

76. perc - Szépíthetett volna az ETO, de Trajkovics rosszul kezelte le a labdát a 16-oson belül, így a kapuból kirobbanó Farkasé lett a játékszer.

74. perc - Két diósgyőri szöglet után végül Sztevanovicsnál kötött ki a labda, akinek a védéseire egyébként most sem lehet panasz.

72. perc
- Tokody jól vette észre Trajkovicsot, aki egy ütemmel lekésett, s így oda az ígéretes helyzet.

66. perc - A harmadik győri szöglet után Dudás lőtte erősen telibe Feketét, de lesen volt.

64. perc - A most beállt George simán megszerezhette volna a harmadik diósgyőri gólt - szerencsére csúnyán mellé lőtt.

62. perc - A 11-est értékesítő Luque helyett Menougong George a pályán.

59. perc - Seydi szenzációs egyéni akciója a második diósgyőri gólt eredményezte. A csatár pillanatok alatt otthagyta Völgyi, majd egyedül robogott a győri kapu felé, s végül biztosan emelte át Sztevanovicsot. 2-0.

55. perc - Seydi és Tisza összjátéka után Sztevanovicsnak kellett nagyot védenie: Tisza labdája a hosszúsarokban kötött volna ki.

54. perc - Abdouraman jól látta meg a győri kapu felé mozgó két csapattársát, de a labda kicsit hosszú lett.

48. perc
- Győri helyzettel indult a második játékrész: Dinjar csavarta középre a labdát, Tokody magasra emelkedett, de kicsit a kapu mellé csúsztatta a fejest jó 10 méterről.

46. perc - Elkezdődött a második félidő. Kettőt cserélt Csertői Aurél: Ji-Paraná helyett Windecker József, míg Aleksidze helyett Tokody Tibi a pályán.

Jó, hogy lefújta Szilasi játékvezető az első játékrészt: sokat szabálytalankodik és egyelőre az idei teljesítményéhez képest gyengén játszik a győri csapat a parázs hangulatú diósgyőri katlanban.

Csertői Aurél a 46. születésnapján a látottak alapján valószínűleg már az egy pontnak is örülne, persze, ha egy teljesen más ETO-t látunk a második félidőben, akkor még bármi történhet.

Vége az első félidőnek.

45. perc - A sokadik diósgyőri szögletet is átvészeljük újabb bekapott gól nélkül. Egy perc hosszabbítás lesz.

44. perc
- Sztanisics kapott sárga lapot, miután buktatta Tiszát.

43. perc - Négy győri játékos indulhatott volna a diósgyőri kapu felé, de Aleksidze eladta a labdát. A grúznak amennyire jól ment a foci az utóbbi fordulókban, annyira nem megy ma.

42. perc - Dudás Ádám lövésébe feküdt bele két diósgyőri védő. Nem baj, legalább végre átléptük a félpályát.

39. perc - Gallardo búcsúzásképp három győri védőt cselezett ki a 16-oson belül, de a spanyol légióst annyit "faragták" az ETO játékosai, hogy le kellett cserélni.

Helyette Seydi a pályán.

36. perc - Gallardónak most Dudás rúgott oda szándékosan. Ezt megúsztuk lap nélkül; a bíró nem vette észre a teljesen felesleges, sportszerűtlen belépőt.

30. perc
- Óriási bajban az ETO: Djordjevics odaütött Gallardónak, amiért kiállította Szilasi.

Az eset után elszabadultak az indulatok, a két csapat szinte egymásnak esett, Sztevanovics próbálta szétválasztani a feleket. Gallardo is sárgát kapott a balhé után.

29. perc - Két diósgyőri szöglet egy percen belül: egyik sem volt veszélyes. Ettől függetlenül nem találjuk a játékunkat; ez eddig nem az ETO napja.

26. perc
- Völgyi rúgta fel Gallardót: jogos sárgát kapott a győri játékos.

25. perc - Sok a pontatlanság az ETO játékában, a bekapott gól érezhetően megfogta a győri csapatot. Hátrányban utoljára az ETO a Vasas ellen volt még augusztus elején.

16. perc - Szöglet után tizenegyest kapott a Diósgyőr: Gal lövésébe valóban kézzel ért Aledszidze. A büntetőnél Luque esélyt sem adott Sztevanovicsnak. 1-0 a hazaiaknak.

15. perc - Gohér szerelte az utolsó pillanatban Dudás Ádámot; ha sikerült volna megtartani a labdát, ebből a támadásból megszerezhettük volna a vezetést.

14. perc - Völgyi adta el a labdát, de a gyors diósgyőri kontrából szerencsére nem lett nagy baj.

13. perc - Az utóbbi 4-5 percben az ETO szögezte kapujához a Diósgyőrt, s inkább a győri zöld-fehéreknél volt a labda.

12. perc - Pilibaitis lövése után az első szöglet a miénk. Dudás pontrúgása azonban pontatlan lett.

8. perc - Alekszidzével szemben szabálytalankodott Lippai, de Ji-Paraná 26-27 méteres szabadrúgása szintén a sorfalban kötött ki.

6. perc - Az első öt percben az ETO átadta a teret a Diósgyőrnek, de komoly helyzete nem akadt a hazaiaknak.

4. perc - Budovinszky 30 méteres szabadrúgása Alekszidzét találta telibe.

1. perc - Útjára indult a labda, a mérkőzés elkezdődött.

A győriek mestere, Csertői Aurél vasárnap ünnepli 46. születésnapját. Reméljük, a meccs végén is még egy ok lesz az ünneplésre.

DVTK–Győri ETO FC
Diósgyőr, 2011. szeptember 25., 18 ó, v.: Szilasi Szabolcs. Asszistensek: Szpisják Zsolt, Viszokai László.

Várható kezdőcsapatok
DVTK: Farkas B., Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér, Arze, Abdouraman, Gallardo, Lippai J., Luque, Tisza. Vezetőedző: Benczés Miklós.
Cserék: Ragályi, Rakovics, Halgas, Menougong, Takács P., Carreno, Seydi.

ETO: Sztevanovics, Babic, Sztanisics, Djordjevics, Völgyi, Trajkovics, Pilibaitis, Ji-Paraná, Alekszidze, Dudás, Dinjar.
Cserék: Molnár P., Szabó O., Takács Á., Windecker, Ahjupera, Ceolin, Tokody.
Vezetőedző: Csertői Aurél.

Korábban

Jelentősen meg kell változtatnia kezdőcsapatát Csertői Aurélnak a legutóbbi bajnoki mérkőzéshez képest. A Ferencváros ellen sérülés miatt le kellett cserélni Koltai Tamást.

A részletes orvosi vizsgálatok hasfali izomszakadást állapítottak meg nála. Fehér Zoltán térdszalaghúzódás miatt kényszerül pihenőre.

Linas Pilibaitis eltiltása viszont lejárt, így ő visszakerül a csapatba. Először játszik az idei bajnokságban Szabó Ottó, aki a hétközi kupameccsen Felcsúton már pályára lépett.

Csertői Aurél, az ETO vezetőedzője, aki a mérkőzés napján ünnepli 46. születésnapját: "Az idei szezon legnagyobb meglepetését számomra az okozta, hogy milyen jól szerepelnek az újoncok a bajnokságban.

A Pécs és a Diósgyőr eredményei figyelemre méltóak, ráadásul mindkét csapat hozzánk hasonlóan nagyon egységes.

Éppen ezért azt gondolom, hogy a szezon egyik legnehezebb mérkőzése vár ránk vasárnap este. Vannak sérültjeink, de a keretünk erős, bízom benne, hogy ugyanolyan fegyelmezetten és lendületesen tudunk majd játszani, mint eddig.

Szeretnénk folytatni a jó sorozatunkat, természetesen Diósgyőrben is nyerni akarunk."

Idegenben az éllovasok

A címvédő Videoton és a nyeretlen Zalaegerszeg mai mérkőzésével kezdődik az OTP Bank Liga soron következő tizedik fordulója.

A székesfehérvári csapat hazai pályán az erőviszonyok alapján feltétlen esélyese a találkozónak, már csak azért is, mert saját közönsége előtt eddig valamennyi mérkőzését megnyerte.

A közelmúltban edzőváltáson átesett ZTE-nek viszont nagyon kell a pont, így nyilván mindent megtesz majd azért, hogy ne vereséggel távozzon a Sóstói Stadionból.

A veretlen Debrecen és Győri ETO egyformán idegenben lép pályára a hétvégén, előbbi Kaposváron, utóbbi a Diósgyőr vendégeként gyűjtheti tovább a pontjait.

Az eddigi eredmények alapján az ETO-ra vár nehezebb feladat, a DVTK ugyanis otthonában csak egy összecsapását vesztette el, a többit megnyerte.

A tabella hátsó régiójában szerénykedő két nagy múltú fővárosi csapat, az Újpest és a Ferencváros a Haladás, illetve a Kecskemét ellen kezdheti meg a felzárkózást.