2018. 07. 16. hétfő - Valter 17°C | 27°C Még több cikk.

Nyert a SEAT Foton és a sÖrdögök is

Kosárlabda - A férfi bajnokságban hazai pályán verte a listavezető Albacomp együttesét a sÖrdögök. A nőknél a SEAT Foton idegenben nyert a Szekszárd ellen.
Soproni sÖrdögök - Albacomp 86-75 (17-22, 23-21, 23-11, 23-21)
Sopron, 1000 néző. V: Cziffra, Kapitány, Frányó.

SOPRON: CRUZ 21/6, BROOKS 32/12, Halmai 8, KÖRTÉLYESI 10, DIES 9. Cs: Csorvási 3, Vesztergom 3, Boldizsár. Edző: Meszlényi Róbert.

ALBACOMP: Simon 11, HANGA 12/3, RADOVICS 23/6, Bell 19/6, MORRISON 8. Cs: Soós 2, Góbi, Antal, Keller. Edző: Peresztego Nagy Ákos.

Mindkét együttesből sérülés miatt hiányzott egy-egy amerikai kulcsjátékos, a hazaiaktól Couismard, a fehérvárikatól Doyne. A meccs a Couisnard-ot helyettesítő Halmai ügyes kosarával indult, á, Simon betörés után azonnal egyenlített. Kezdetben képtelenek voltak hibázni a játékosok, az első nyolc akció kosárral végződött. A fehérváraik rendezték védekezésüket, és egy 7-0-s rohammal elléptek. Körtélyesi remekül őrizte az élvonal pontkirályát, Bellt, ám Simon, Radovics és Morrison jól játszott, a hazaiak pedig sorra hagyták ki a büntetőket, így nem tudtak közelebb kerülni az éllovashoz.

A második szakasz Körtélyesi pontjaival indult, majd Brooks kosár plusz büntetős akciójával egyenlítettek a hazaiak. Zónára állt át az Albacomp, s ezzel meg is törte a soproni csapat lendületét, s RadovIcs villanásaival újra ellépett, ám ekkor Dies remek megmozdulásaival feljött, majd Cruz tripláival fordított a sÖrdögök. Az addig csak erőlködő Bell ekkor emelt be egy triplát, és "elkapta a fonalat", újabb hármasának köszönhetően épp egy triplány előnnyel vonulhatott pihenőre a vendégcsapat.

A jó csapatvédekezés, valamint Brooks és Dies jóvoltából egy 6-0-s rohammal indított szünet után a Sopron, Peresztegi Nagy Ákos azonnal időt kért. El is érte célját, a következő percekben elsősorban Morrison jóvoltából egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, a sÖrdögök kizökkent ritmusából, a hazai játékosok gyakran a jónál is jobb helyzeteket kerestek. A hazaiakat a holtponton az ekkor remeklő Brooks lendítette át, labdát szerzett, triplát dobott. Nemcsak visszavette a vezetést, el is lépett elbizonytalanodó ellenfelétől a Sopron.
A harmadik negyed hajrájának remek játéka után a közönség űzte hajtotta a hazaiakat, akik remekül szedték a lepattanókat, Brooks és Cruz pedig eredményesen fejezte be az akciókat, tetemesre hízott a soproni előny. Újra elővette a zónát az Albacomp és feszült légkörben feljött. Ekkor a hazaiak ijedtek meg, bizonytalanodtak el. A hajrában két percig állt 74-68 a táblán, a holtpontról egy gyors, indításos támadás végén Cruz a hazaiakat mozdította el. Ezzel megtörte ellenfele ellenállását a Sopron, a csattanó a mezőny legjobbjának, Brooksnak az utolsó másodiperces triplája volt.

Meszlényi Róbert: - Három nagycsapat közül egyet szerettünk volna itthon "elkapni", ez most sikerült. Gratulálok játékosaimnak, nagyot harcoltak, és helyenként igen jól is játszottak. Külön öröm, hogy ennyien kijöttek a csapatot buzdítani.

Peresztegi Nagy Ákos: - Gyenge teljesítményt nyújtottunk, és ezt az is jelezte, hogy csupán egyetlen negyedet tudtunk megnyerni. Így pedig Sopronban nem lehet győzni.

Szekszárd - SEAT Foton 66-87(21–25, 19–25, 20–13, 6–24)
Szekszárd, Uniqa NB I-es női mérkőzés, 350 néző. V.: Gál, Fodor.

Szekszárd: Hofmann 2, Szavercsenko, Bálint 11/3, Wilson 5, Jevtusenko 11/3
Cs.: TAMÁS 20, Bozóki 9/3, Papp A., Tamis 5/3, Hajdu 3/3
Edző: Ujhelyi Gábor

SEAT Foton Győr: Borovicková 6/6, FŰRÉSZ D. 19/6, Kovács K. 11/3, IMBERGEROVÁ 20/12, RADUNOVICS 17
Cs.: Keller 4, Vida 2, Izsák 6, Antolovics 2
Edző: Tapodi Péter

A vendégek végig vezetve hozták a kötelező győzelmet.

Ujhelyi Gábor: – Sajnos a mai védekezésünket a Mikulásra bíztuk.

Tapodi Péter: – Sokféle taktikai elemet próbáltunk gyakorolni, ettől volt hullámzó a játékunk. A végén azonban fizikálisan is felőröltük ellenfelünket.

Kézilabda EB: Franciaország-Magyarország 26-29

Kézilabda - A magyar válogatott három góllal nyert a franciák ellen az Európa-bajnokság utolsó… Tovább olvasom