Női kosárlabda NB I - Hosszabbításban nyert Pécsen a Sopron

A ZTE öt ponttal legyőzte a vendég Győrt.
ZTE–CMB Cargo-UNI Győr 79–74 (25–16, 14–20, 18–22, 22–16)
Zalaegerszeg, NB I-es női mérkőzés, 500 néző. V.: Balog, Jurák, Kulcsár.

ZTE: NAGY D. 22/3, Mackay 10/6, Ambrus 4, SZÉLESY 10, ZELE 15. Cs.: Horváth Zs., VARGA ZS. 13, Darida 2, Makitalo, Velkey 3/3. Edző: Gáll Tamás.

Győr: RADOCAJ 19, Horváth K. 3/3, Takács 9, Horváth L. 6, VAJDA 24/12. Cs.: IVANOVIC 13/6, Czirják, Mansaré, Török Á. Edző: Völgyi Péter.

Az első negyedben kilencpontos előnyre tettek szert a hazaiak. A második tíz percet is ez a különbség határozta meg, de a nagyszünetre három pontra feljöttek a vendégek. A második félidőben fordítottak is a győriek, ám a zárószakaszban egy 9–0-ás hazai széria után eldőlt a meccs a zalaiak javára.

Völgyi Péter: – Rosszul reagáltunk a mérkőzés történéseire, s ezt ellenfelünk jól kihasználva megérdemelten nyert.

PEAC-Pécs–Uniqa-Euroleasing Sopron 71–79 (16–24, 31–12, 8–16, 10–13, 6–14)
Pécs, NB I-es női mérkőzés, 700 néző. V.: Vígh, Makovsky, Söjtöry.

PEAC: Hurst 9/3, Szűcs R., Raksányi 11/6, T. JOVANOVIC 15/3, Williams 7. Cs.: N. JOVANOVIC 16/9, Kaposi 8, Orozovic 1, Kis V. 4, Zólyomi. Edző: Zeljko Djokic.

Sopron: Hartley 8/3, MCBRIDE 22/9, Simon 4, Kuttor 2, Stankovic 5. Cs.: KRNJIC 12, WENINGER 5/3, Ciglar 6, CRVENDAKIC 13/6, Zsovár 2. Edző: Igor Polenek.

A soproniak remek első negyed után katasztrofális másodikat nyújtottak, s több mint tízpontos hátrányba kerültek. Szívós munkával ezt a negyedik negyed közepére ledolgozták a vendégek, sőt, a vezetést is átvették, de a Pécs a hajrában hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadást azonban a zöld-sárgák bírták jobban idegekkel, így továbbra is őrzik hibátlan mérlegüket.

Igor Polenek: – A második negyedben nagyon rosszak voltunk, ám a második félidő és a hosszabbítás a miénk volt. Gratulálok a lányoknak, három kemény meccsen vannak túl.

Korábban

A Sopron kiélezett csatában, hosszabbítást követően győzött a PEAC-Pécs vendégeként a női kosárlabda NB I rangadóján. Ezzel a sikerükkel a soproniak továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a bajnokságot, míg a Pécs első vereségét szenvedte el a szezonban.

PEAC-Pécs - Uniqa-Euroleasing Sopron 71-79 (16-24, 31-12, 8-16, 10-13, 6-14) - hosszabbítás után

ZTE Női Kosárlabda Klub-CMB Cargo UNI Győr 79-74 (25-16, 14-20, 18-22, 22-16)

Az éllovas DVTK vendégként is fölényes győzelmet aratott a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. Ugyancsak magabiztosan nyert idegenben a második helyezett PINKK-Pécs 424 csapata.

Eredmények: MTK-Budapest-Aluinvent DVTK Miskolc 56-94 (12-22, 17-35, 13-28, 14-9)

MKB-Euroleasing Vasas - PINKK-Pécsi 424 62-80 (15-24, 11-15, 11-23, 25-18)

Tragédia az ob II-es hokifordulóban, meghalt Rajz Attila

A zuhanyzás után a játékos kiment a cserepadhoz, ott pedig a második harmad utolsó percében hirtelen… Tovább olvasom