A Bajmazújvárost győzte le kedden a Gyirmót, ezzel biztos a harmadik hely.
Balmazújváros, 200 néző. V.: Iványi.

Balmazújváros: Mester – Bokros (Nagy R., 71.), Papp F., Bakos, Németh Á. – Kónya, Vachtler, Demjén, Müller (Oláh, 79.) – Szőllősi, Belényesi (Vólent, 75.). Edző: Pajkos János.

Gyirmót: Somogyi – Hajba, Balog Lázár, Farkas Márk – Cseri (Kovács D., 67.), Sós, Papp K., Madarász (Graszl, 56.) – Beliczky, Oross (Andorka, 80.). Edző: Sisa Tibor.

Gsz.: Németh Á. (60.), ill. Beliczky (20., 82.).

20. p: Cseri levágódó lövése után előbb Oross, majd Beliczky elé perdült a labda, aki az elvetődő Mester mellett, közelről a kapu bal oldalába lőtt. 0–1.

60. p: Németh Á. 13 méterről a bal sarokba továbbította a labdát. 1–1.

82. p: Andorka futott el a jobbszélen, középre adott, ahol a jól érkező Beliczky közelről a kapu bal oldalába lőtt. 1–2.

Eredetileg vasárnap csapott volna össze egymással a két együttes, ám a heves esőzés miatt használhatatlanná vált a balmazújvárosiak pályája.
A hazaiak kezdtek jobban, s balmazújvárosi helyzettel is kezdődött a mérkőzés, Somogyinak kellett bravúrt bemutatni egy szabadrúgást követően. Később Cseri lövését a gólvonalról vágták ki a hazai védők, ezután pár perccel egy szép támadás végén megszerezte a vezetést a Gyirmót, majd át is vette a játék irányítását. A szünet előtti hosszabbításban Oross akár növelhette is volna az előnyt.

A második félidő gyirmóti lehetőségekkel kezdődött, de akadt helyzet a hazaiak előtt is. Fél órával a vége előtt aztán kiegyenlített a Balmazújváros, ám a hajrában a Gyirmót ismét vezetést tudott szerezni, sőt, meg is tartotta előnyét, így már biztos harmadik az egycsoportos NB II-ben.

Jók: Németh Á., Szőllősi, ill. Somogyi, Beliczky, Cseri.

Pajkos János: – Kitűnően játszottunk, nem érdemeltünk vereséget.

Sisa Tibor: – Mi egy új koncepció alapján új csapatot építettünk. Nagy eredménynek tartom a dobogó elérését és gratulálok a fiúknak a harmadik hely megszerzéséhez.

SKC - Harmadik helyre hajtanak

A Paks 3-0-ra nyerte a párharcot, a Sopron a bronzéremért játszhat. Tovább olvasom