Most sem sikerült - ETO-SZESE-Gyöngyös 23-29

A félidőben még döntetlen volt a meccs. A végét pedig a Gyöngyös bírta jobban.

ETO-SZESE-Gyöngyös 23-29 (10-10)
Győr, NB I-es férfimérkőzés, 700 néző. V.: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.

ETO-SZESE: Lorger – Gebhardt 1, Szabó A. 2/1, Pesic, Hernandez 2, Rivnyák, HALÁSZ 4. Cs.: Somogyi (kapus), Mota 3/2, NÉMETH G. 5, TERENYI 4, Gál 1/1, Simon, Gubó 1. Edző: Rosta Miklós.

Gyöngyös: Hudák – Szöllősi Á., Hajdú 2, FREY 7/3, Debreczeni 3, Koller 1, Varsandán 1. Cs.: Tamási (kapus), Iváncsik Á. 2/1, BAKOS 6, Szalafai 2, SÁNDOR 4, Mekaru 1. Edző: Gulyás István.

Hétméteresek: 4/4, ill. 7/4. Kiállítások: 12, ill. 10 perc.

Összefoglaló

A második félidő elején zsinórban 5 gólt kapott az ETO (10-15). Az 51. percre feljött a győri csapat 2-re (21-23), de a lendület eddig tartott. A végjátékban a Gyöngyös volt a jobb.

Részletek

A mérkőzés első tíz perce mindkét oldalon jó védekezést és remek kapusteljesítményt hozott (3–3). A következő percekben a vendégek kétgólos előnyt harcoltak ki (3–5), de a 24. percben már a hazaiak vezettek (8–7). A szünetben döntetlen volt az állás. Térfélcsere után a vendégek egy 5–0-ás rohammal indítottak, állandósult a négy-öt gólos vendégvezetés. Az 50. percben két gólra feljöttek a zöld-fehérek (21–23), a vendégek azonban gyorsan ötgólosra növelték előnyüket, ezzel pedig eldőlt a mérkőzés.

Rosta Miklós: – Zaklatott volt az elmúlt hónapunk, de itt a végén az akarással már nem volt baj. Ezúttal olyan hibákat követtünk el, amiket a következő két hétben ki lehet javítani. Több pozitívumot láttam, mint negatívumot.

Korábban - Szombaton 18 órakor NB I-es mérkőzésen a Gyöngyös együttesét fogadja az egyetemi csarnokban az ETO-SZESE.

Rosta Miklós vezetőedző reméli, a csapat hozzáállása a Veszprém ellen látotthoz lesz hasonló.

„Jó lenne ugyanazzal a lelkesedéssel játszani, még akkor is, ha egy Veszprém elleni mérkőzés mindig más, hiszen ott eleve esélytelenek vagyunk – kezdte Rosta Miklós. – Tudom, sokan úgy vannak vele, elég az ígérgetésekből, s végre szeretnének egy jó férfimérkőzést látni, s hosszú távon is egy sikeres győri csapatot képzelnek el. Higgye el mindenki, ezen dolgozunk már jó ideje, s bízunk benne, hogy a munkának lesz eredménye. A Veszprém-meccs után azt mondtam: a pohár számomra most félig tele van. Szeretnénk ezt a szezon végére feltölteni. Egy keveset már szombaton hozzátehetünk, ha a Gyöngyös ellen jó eredményt érünk el."

A győriek számára ezt követően két hét áll rendelkezésre, hogy a rájátszásra „kiegyenesítsék" a csapatot, s megszerezzék a biztos bentmaradáshoz szükséges pontokat. Az biztos, hogy Tóth Emil három hétig nem állhat a szakvezetés rendelkezésére, miután elszakadt a vádlijában az izom, ugyanakkor a szezon előtt keresztszalag-szakadást szenvedett Stanko Abadzic már a kapusedzéseket is elkezdhette.