2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Megyei foci: 23 meccs elmaradt a pályák használhatatlansága miatt

Gólzáporos volt a forduló a megyei I. osztályban: háromnál kevesebb gól egy meccsen sem esett.
Lipót-Pékség–Petőháza 5–1 (3–0)
Lipót, 200 néző. V.: Hegedűs.

Lipót: Endrődy B. – Ásványi (Endrődy I.), Litresics, Závori, Bella, Vojnisek, Bolega, Bodó, Bartal, Szilasi (Zimonyi), Magyar (Hegyi). Edző: Makkos Tamás.

Petőháza: Bognár – Horváth S., Kelemen, Honyák (Böcskör), Szabó D. (Hadarics), Szabó Z., Récsei J., Récsei B. (Horváth G.), Ács, Kóczián, Nagy Richárd. Edző: Bukovits István.

Gsz.: Bella (2), Bolega, Zimonyi, Endrődy I., ill. Horváth S.

Az esős idő ellenére kitűnően előkészített műfüves pályán kezdődött a mérkőzés. A 10. percben megszerezte a vezetést a lipóti csapat: Bella kapott remek labdát és egy igazítás után higgadtan, 8 méterről a hálóba lőtt. 1–0. A 19. percben egy szép hazai támadás után Bolega elé került a labda, aki 17 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2–0. A 36. percben Szilasi lépett ki a petőházi védők közül, de nagy helyzetben Bognárba lőtte a labdát. A 43. percben Bodó hosszú átadására Bella jókor érkezett és a hosszú sarokba lőtte a labdát: 3–0.

Az 53. percben tizenegyeshez jutott a Petőháza. Horváth Sándor állt a labda mögé és lövése a bal sarokban kötött ki. 3–1. A 64. percben Bolega 20 méteres lövése a bal kapufán csattant. A 80. percben egy lipóti kontratámadás után Bartal szép átadását Zimonyi lőtte a kapuba. 4–1. A 86. percben 11-eshez jutott a Lipót, Endrődy István higgadtan, a balra vetődő kapus mellett a jobb sarokba lőtt. 5–1.

Összességében a nagy kedvvel játszó lipótiak sorra alakították ki a helyzeteket és már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. A második játékrészben cserékkel igyekezett erősíteni a Petőháza, tizenegyesből gólt is lőttek a vendégek, de erre a hazaiak ismét kettővel válaszoltak.

Jók: Bella, Bodó, Bolega, Szilasi, ill. Szabó Z., Kóczián, Nagy R.

Makkos Tamás: – Gratulálok a csapatnak a fölényes győzelemhez. Van hová fejlődnünk, dolgozunk tovább.

Bukovits István: – Gratulálok a Lipótnak.
Kalmár László

Csorna–Fertőszentmiklós 4–0 (4–0)
Csorna, 200 néző. V.: Armstrong.

Csorna: Lőre – Szabó A., Véghelyi, Fehér, Csonka, Babics (Németh Á.), Tóbiás, Nyerges (Visy), Bognár, Lajtos (Csölle), Serfőző. Edző: Varga Péter.

Fertőszentmiklós: Csóka – Fábián, Horváth P., Németh A., Horváth I. (Kalmár), Finta, Dominek (Horváth Cs.), Horváth T., Dancsok, Árki, Ábrahám (Gergácz). Edző: Finta Zoltán.

Gsz.: Serfőző (2), Nyerges, Fehér.

Az egész mérkőzésen tetszetősen futballozó Csorna ilyen különbséggel is megérdemelten győzte le a kulturáltan és sportszerűen futballozó ellenfelét.

Jók: Bognár, Fehér, Serfőző, Véghelyi, ill. Árki, Ábrahám.

Varga Péter: – Korán eldöntöttük a mérkőzést. Hogy a második félidőben miért játszottunk passzívan, ugyanúgy talány számomra, mint a játékvezető ténykedése az amúgy sportszerű találkozón.

Finta Zoltán: – Gratulálok a Csornának, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Gönyű–Loland-Nyúl 0–5 (0–2)
Gönyű, 100 néző. V.: Czinder.

Gönyű: Vörös – Máté, Szalai S., Terdik (Böcz A.), Kertész (Zobák), Kiss Z. (Herczeg), Póczik, Bognár J., Böcz B., Végh, Tímár. Edző: Csenteri Csongor.

Nyúl: Varga I P. – Csorvásy, Keszei (Gayer), Varga Z., Kapa Martin, Varga II P., Kószás, Németh G. (Kapa Márkó), Varga Zs., Weiszdorn, Cserháti (Rigó). Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Varga II P., Kószás, Varga Zs., Rigó, Kapa Márkó.

A vendégek minden tekintetben felülmúlták a gyenge napot kifogó hazaiakat, így ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Jók: senki, ill. Varga II P., Varga Zs., Varga Z., Keszei, Kószás.

Csenteri Csongor: – Gratulálok a minden csapatrészben jobb teljesítményt nyújtó Nyúlnak. Addig, amíg helyzeteinket nem rúgjuk be, ez lesz.

Horváth Dénes: – Csak a pályaválasztási jogot cseréltük fel, az otthon elvárt jó eredményt nem.

Lébény–Bácsa 4–0 (1–0)
Lébény, 300 néző. V.: Juhász.

Lébény: Szabados – Kopf, Sallai, Nagy Sz., Hécz (Erdélyi), Sárközi, Frank (Tóth B.), Czeitler (Németh D.), Kertész, Alasztics, Balla. Edző: Horváth Tamás.

Bácsa: Katona T. – Katona M., Bögöly, Kun, Bokor, Török, Dömötör, Katona V. (Szekendi), Dániel (Pintér), Guttyán, Dombi. Edző: Talabér Tamás.

Gsz.: Kun (öngól), Balla, Alasztics, Sárközi.

Csúszós pályán, a kiegyenlített játékot hozó első félidőben a hazaiak öngóllal szerezték meg a vezetést. A zuhogó esőben kezdődő második játékrészben a lébényiek nagyobb sebességre kapcsolva a bácsaiak fölé nőve gyűjtötték be ötödik győzelmüket.

Jók: Kopf, Nagy Sz., Alasztics, ill. Bögöly, Guttyán.
Horváth Tamás: – Nehéz pályán ismét a második félidei jó játékunkkal őröltük fel ellenfelünket és szép gólokat lőve örvendeztettük meg a lelkes közönségünket.

Alföldi Zoltán pályaedző: – Az egyenlítés érdekében túlságosan őszinte focit játszottunk, amelyet a nagyon jó lébényiek könyörtelenül kihasználtak.

I. G. Gasket-Rajka–Beled 2–1 (1–1)
Rajka, 100 néző. V.: Móri T.

Rajka: Madácsi – Gálik, Derdák, Baják, Kovács P., Tulej (Banyár), Szabados, Diviak, Skoda, Jére, Varga B. (Pék). Edző: Cerovsky Péter.

Beled: Hegyi – Póczik, Abdai, Szűcs, Torma, Bödecs D., Németh R., Bödecs B., Kiss D. (Boros), Horváth I., Balassa (Bakos). Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Derdák, Kovács P., ill. Hegyi.

A hazai csapat uralta a találkozót. A vezetést ugyan a vendégek szerezték meg egy erősen vitatható tizenegyes után, de ezt követően nem tudtak több helyzetet kidolgozni. A minden csapatrészben jobb Rajka megérdemelten győzött.

Jók: Szabados, Baják, Gálik, Madácsi, ill. Balassa, Szűcs.

Cerovsky Péter: – Nem volt könnyű meccs. Még úgy sem, hogy az utolsó helyen álló csapattal játszottunk. Három kezdőjátékosunk hiányzott. Köszönöm a fiúknak a három pontot.

Farkas Ferenc: – Nevetségesen kezdtük a mérkőzést. Utána a csapat a pályán mindent megtett a győzelemért, de ha akcióból képtelenek vagyunk a kapuba találni, akkor soha nem nyerünk.

DAC Foci 24–Kapuvár 3–5 (1–2)
Győr, 200 néző. V.: Bálintfi.

DAC: Kiss A. (Kántor) – Mészáros P., Pintér, Kurucz, Korsós Gy., Tóth D., Czetti, Vados, Mészáros Zs. (Kovács L.), Leal, Takács P. (Rácz). Edző: Rokob Péter.

Kapuvár: Tüske A. – Kiss Á., Licskai, Müller, Molnár, Péter, Varga T., Kleizer, Szabó Á., Varga B., Nicsenko. Edző: Varga József.

Gsz.: Takács P., Czetti, Korsós Gy., ill. Nicsenko (2), Kleizer, Varga T., Molnár G.

Kiállítva: Vados.

Magas színvonalú, közönségszórakoztató játékot mutatott be a két csapat a mérkőzésen, melynek végkimenetelét jeentősen befolyásolta, hogy a hazaiak a hajrában kilenc főre csökkentek.

Jók: Korsós Gy., Leal, Tóth D., Czetti, ill. Nicsenko, Kleizer, Varga T., Molnár G.

Rokob Péter: – Amennyi sérülésfajta létezik, az elért minket ezen a mérkőzésen, így teljesen elfogytunk a hajrára. Aki viszont egészséges maradt, mindent megtett.

Varga József: – Három-egyes vezetésünk után magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Végre idegenben tudtunk három pontot szerezni. A nehéz sorsolásunk ellenére jó pozícióban vagyunk.

WHB-Ménfőcsanak–Öttevény 2–2 (1–1)
Győr-Ménfőcsanak, 100 néző. V.: Péter G.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kovács Á., Segovits, Mondovics, Kovács M., Dávid (Lanzendorfen), Visy, Sütöri (Szalai), Kertész, Korsós A. (Kamara), Gajdos. Edző: Mayer János.

Öttevény: Nagy K. – Peredi, Bella (Vígh), Nagy I Roland, Wágenhoffer, Keszthelyi (Hécz), Nagy L., Kovács S., Hegedűs, Molnár B., Nagy II Roland. Edző: Ördög József.

Gsz.: Gajdos, Korsós A., ill. Kovács S., Molnár B. Kiállítva: Mondovics.

Rossz időjárási viszonyok között, de viszonylag jó pályán a küzdeni tudásuk miatt dicséretet érdemelnek a játékosok. Bár a hazaiak több mint harminc percen keresztül emberhátrányban játszottak, az eredmény igazságosnak mondható.

Jók: Visy, Gajdos, Kovács Á., ill. Nagy I Roland, Nagy L., Kovács S.

Mayer János: – Hazai pályán kétszer is előnybe kerültünk, amit az ellenfél kiegyenlített, ezért kapunk csak egy pontot.

Ördög József: – A mérkőzés előtt kiegyeztem volna a döntetlennel, de a találkozót látva itt hagytunk két pontot.

A HG Logistic-Győrszemere–Jánossomorja mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt.

Duna Takarék Megyei I. osztály 5. forduló.
Ménfőcsanak–Öttevény 2-2

Megyei II. o. Aranyhal Étterem Győri csoport 5. forduló.
Győrújbarát–Börcs 2-1.

Megyei II. o. Orchidea Hotel Mosonmagyaróvári csoport 5. forduló.
Dunakiliti–Mosonszentmiklós 5-2.

Megyei II. o. Soproni csoport 5. forduló.
Veszkény–Babót elmaradt.

Megyei III. o. Pálya Vasút Győr Kelet 5. forduló.
Bácsa II–Veszprémvarsány elmaradt.

Megyei III. o. Friss Víz Liga Győr Nyugat 5. forduló.
Vámosszabadi–Rábapatona elmaradt.

Megyei III. o. Rajkai Takarék Mosonmagyaróvári csoport 5. forduló.
Sport36–MITE 2-1,
Hotel Lajta Park–Mosonszentmiklós II 7-1.
Újrónafő–Mosonudvar 7-1,
Győrladamér–Levél 5-1,
Kimle–Dunasziget elmaradt,
Mecsér–Dunaszentpál 8-1,
Várbalog–Halászi 4-2.

Megyei III. o. Rajkai Takarék Csornai csoport 5. forduló.
Magyarkeresztúr–Farád 0-4.
Mihályi-Bágyogszovát 1-8,
Szil–Vág elmaradt,
Barbacs–Himod elmaradt,
Rábatamási–Jobaháza elmaradt,
Szárföld–Szilsárkány-Pásztori elmaradt.

Megyei III. o. Soproni csoport 5. forduló.

ETO-SZESE: tisztes helytállás Dabason

A győri csapat a mérkőzés nagy részében méltó ellenfele volt a dobogóra pályázó hazaiaknak. Tovább olvasom