2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

Közel a továbbjutás: Podravka-Audi ETO 24-35

Simán nyert a horvát Podravka otthonában az Audi ETO a BL csoportkörének 4. fordulójában. Görbiczék esélyt sem adtak ellenfelüknek. Az ETO élre állt a csoportban, és utolsó két meccsét hazai pályán játssza.
PODRAVKA KOPRIVNICA - GYŐRI AUDI ETO KC 24-35 (10-19)
Női kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló

Remekül kezdték a győriek az összecsapást, már 3–0-ra elhúzott a csapat, mikor a Podravka első gólját megszerezte. Az első félidőben örömkézilabdát láthattak a győri szurkolók, Görbicz Anita tarthatatlan volt, vezetésével gólról gólra növelte előnyét az Audi-ETO. Mindenki fantasztikus teljesítményt nyújtott, csak dicséret illeti az egész csapatot. Bajnokok Ligája-mérkőzésen nagyon ritkán fordul elő, hogy már az első félidőben tízgólos vezetésnél rászámolnak az ellenfélre a szurkolók. Most ez is megtörtént.

Fordulás után kissé ráijesztett a meccset már zsebben érző drukkerekre a vendégcsapat, hiszen négy gólt dobott zsinórban a Podravka. Szerencsére a rövidzárlat nem tartott sokáig, rendezte a sorokat a magyar bajnok, és szépen lassan visszaállt a tíz gól körüli különbség.
Az utolsó negyedórában már csak a győri siker mértéke volt kérdéses. Sikerének köszönhetően átvette a D csoportban a vezetést a zöld-fehér klub.

Konkoly Csaba: – Úgy kezdtük a mérkőzést ahogy a Krim ellen tettük, és gyakorlatilag az erős kezdés után nem adtuk ki a kezünkből az irányítást. Mind védekezésben, mind támadásban remekeltünk. A második félidő első öt percében picit bent maradtunk fejben az öltözőben, de szerencsére gyorsan rendezni tudtuk a sorainkat és újból átvettük az irányítást. Nagyon elégedettek vagyunk, külön öröm, hogy mivel tudtuk a csoport másik meccsének eredményét, ez a „győzelmi" kényszer nem nyomta rá bélyegét a játékunkra. Azt szeretném, ha a most a pályán látott pozitív energia kitartana a hátralévő két csoportmeccsünkre is.

A másik mérkőzésen: Zvezda Zvenyigorod (orosz)–Krim Ljubljana (szlovén) 28–32. Az állás: 1. Audi-ETO 6 pont (124–110), 2. Ljubljana 6 (134–124), 3. Zvezda 4, 4. Koprivnica 0.

A mérkőzés online közvetítése:

60. perc: Orbán ejti át a kapust a jobb szélről. 24-35.

59. perc: Kovacsics ezt a hetest is belövi. 23-34. Zebic a bal szélről lövi el a labdát a rövid oldalra. 24-34.

58. perc: Pasicnik megy ki két percre. A büntetőt Kovacsics lövi be. 22-33. Pusic nyolcadik találatát szerezte. 23-33.

56. perc: Gros értékesíti a hetest. 21-32. Pusic is hetesből szerez gólt. 22-32.

54. perc: Spiridon találatára Gace válaszol. 21-31.

52. perc: Spiridon, Pusic gólváltás. 20-30.

51. perc: Pusic lerohanás után lő gólt. 19-29.

49. perc: Emberelőnyt vált gólra Amorim. 18-29.

47. perc: Pusic ejti át hetesből Lundét. 18-27. Hornyák is megszerzi első gólját. 18-28.

46. perc: Görbicz ad nagy passzt Vértennek. 17-27.

45. perc: Bradeanu bombájánál semmi esélye nem volt a kapusnak. 16-26. Pasicnik is távolról lő pontosan. 17-26.

44. perc: Amorim, majd Pasicnik talál a kapuba. 16-25.

43. perc: Pasicnik távoltól, csípőmagasságban lő. Gól. 15-24.

41. perc: Vérten idul, és ezúttal is góllal zárja a támadást. 14-23. Mravikova is indítást követően szerez gólt. 14-24. Időt kér a hazai csapat.

40. perc: Litrét állítják ki. Görbicz kapu mellé dobja a hatest.

39. perc: Felébredt az ETO. Bradeanut nem tudták megállítani. 14-22.

38. perc: Görciz eredményes büntetőből. 14-21.

37. perc: Több, mint 6 perc telt el a félidőből az első győri gólig. Bradeanu bombázott a kapuba. 14-20.

34. perc: Tatari harcol ki büntetőt. Spiridont kiállítják. Pusic ezt a hetst is belövi. 14-19.

33. perc: Pasicnik is kimegy két percre.

32. perc: Bradeanut állítják ki. A hetest Pusic lövi be. 13-19.

31. perc: Nikcevic góljával kezdődik a második félidő. 11-19. Gace egy indítás után újabb hazai gólt szerez. 12-19.

30. perc: Vég az első félidőnek.

29. perc: Gros, majd Litre is gólt szerez. 10-19.

28. perc: Görbicz passzával Vérten megy át a jobb egyes-kettes védő között. 9-18. Görbicz kap két percet.

26. perc: Görbicz teszi fel a lendületből érkező Amorimnak lövésre a labdát. Gól. 8-17. Pusic talál a kapunkba hetesből. 9-17.

25. perc: Gros megy ki két percre. Konkoly Csaba időt kér.

23. perc: Vérten kerül ziccerbe a bal szélen. 7-15. Gace, majd szélső befutásból ismét Vérten a gólszerző. 8-16.

22. perc: Amorim passzából megvan Mravikova első gólja. 6-14. Litre is eredményes a túloldalon. 7-14.

20. perc: Tatari góljára Amorim válaszol. 6-12. Vérten ad a szélről gólpasszt Spiridonnak. 6-13.

18. perc:Görbicz dobhat újabb büntetőt. Gól. 5-11.

17. perc: Petkovic hetesét védi Pálinger!

16. perc: Görbicz hetese kimarad, de a kipattanó után betalál az ETO irányítója. 5-10.

15. perc: Görbicz veri át egy trükkös hetessel a kapust. 5-9.

13. perc: Litre maradt egyedül beállóban. 4-8. Petkovic hetesgóljával feljön háromra a Podravka. 5-8.

12. perc: Bradeanu talál rést a falon. 3-8. Hazai időkérés.

11. perc: Görbic is belövi a büntetőt. 3-6. Amorim szerez labdát, Vérten zárja gólla a lerohanást. 3-7.

10. perc: Pasicnik értékesít egy hetest. 3-5.

9. perc: Görbicz marad lent a bal szélen. Innen lő szép gólt cunderrel. 2-5.

8. perc: A második hazai gólt a jobb szélről kapjuk. Gace talál be. 2-4. Hornyákot kiállítják.

6. perc: Görbicz lőtt talpról, kilec méterről. A kapus tehetetlen. 1-4.

5. perc: Pontosan 5 perc kellett az első horvát gólhoz. Ezt Tatari lőtte a rövidere a bal szélről. 1-3.

4. perc: Kemény védekezés, labdaszerzés, majd egy indítás Vértennek. Gól. 0-3.

2. perc: Grosnak zár jól Spiridon. Remek lövés, gól. 0-2.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset. A győri kapuban Lunde áll. Előtte mezőnyben Mravikova, Gros, Spiridon, Görbicz, Bradeanu és Vérten a pályán. Görbicz találatával ezet az ETO. 0-1.

Az Audi-ETO újabb fontos találkozón lép pályára a hétvégén: a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a Podravka Koprivnica vendégeként próbálja begyűjteni az újabb két pontot. Ha ez sikerül, akkor nagyon közel kerülnek a győriek a legjobb nyolchoz. A magyar bajnok a hét közepén Békéscsabán győzött magabiztosan, ebből a meccsből azonban nem szabad kiindulni – figyelmeztetett Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője.

Ana Grosék Győrben megállították a Podravkát, ma is ez a győriek célja.

„Mindenképpen okulnunk kell azokból a hibákból, amiket a hazai meccsen elkövettünk. Azóta azért eltelt pár hét, s a teljesítményünk sokat javult, de a hazai meccsek nem mindig mérvadóak. Ugyanúgy négypontos találkozó előtt állunk, mint Ljubljanában, s ha ugyanazzal a fegyelemmel, összefogással és igazi csapatként játszunk, akkor megint nyerhetünk" – mondta Konkoly Csaba, aki minden játékosára számíthat.

A győri gárda egyébként hazai pályán 27–25-re verte a Koprivnicát.
A program. D csoport: Zvezda (orosz)–Ljubljana (szlovén), vasárnap, 13 ó. Az állás: 1. Ljubljana 4 pont (102–96), 2. Audi-ETO 4 (89–86), 3. Zvenyigorod 4 (92–91), 4. Koprivnica 0.

B csoport: Itxako (spanyol)–Hypo NÖ (osztrák), szombat, 19 ó. DVSC–Leipzig (német), vasárnap, 16.30 ó. Az állás: 1. Navarra 4 pont (85–70), 2. Leipzig 4 (78–76), 3. Hypo 2 (68–75), 4. DVSC 2 (74–84).

• 13. lali48 2010. november 12. 08:33
    „Politizálni menjetek más oldalra.Szép volt lányok!”
  • 12. artie75 2010. november 09. 12:54
    „Kedves nasi12, remélem, azért Papcsák elvtárs saját magát is bekasztlizza, kezdve a főnökével.

Oppardon, már nincs is elszámoltatási kormánybiztos, hiszen túl vagyunk az önkormányzati választásokon, így nincs szükség a cirkuszra.

De "örömmel" látom, te még hiszel a mesékben.”
  • 11. nasi12 2010. november 08. 21:26
    „Tisztelt artie75!
    Még pár napot várj légyszíes, már folyamatban van az öszödi böszme mentelmi jogának a felfüggesztése.
    Kicsit bevonul a barátai közé, mozigépész tanfolyamra, közben visszaadja a lenyúlt milliókat, milliárdokat, mert ez a narancssárga bagázs megígérte, hogy visszaszerzik a nemzet vagyonát tőlük.
    Tudod, ma már én is rájuk szavaznék!”
  • 10. gólkirály 2010. november 08. 21:18
    „Badarság egy lapon emlegetni a futballt a női kézilabdával. A világ nagy részén az sem tudják mi az, hogy kézilabda, a női kézilabda hallatán pedig maximum udvariasan mosolyognak...”
  • 9. artie75 2010. november 08. 18:15
    „Kedves 8., nem én szavaztam erre a narancssárga bagázsra.

És ahogy észreveszem, egyre kevesebben merik bevallani...”
  • 8. Vincent_Hana 2010. november 08. 18:13
    „Tessék, erre költik az adónkat:
    Személy szerint engem elszomorít hogy nem a családomra tudom költeni a rám eső részt...
    Sokkal jobb befektetés lenne, meg vagyok róla győződve.
    Nem tudom, a teljes magyar férfi és női kézi klubcsapatok kapnak-e ennyit 1 évben?”
  • 7. passuth 2010. november 08. 16:02
    „3,így van,oda kellene adni a focistákra szánt pénzt a csajoknak,ha ilyen hajtást,akarást,összefogást látnánk focimeccsen,állandóan tele lenne a stadion,érdekes,pedig ott is vannak légiósok,csak ők küzdenek”
  • 6. artie75 2010. november 08. 10:21
    „Ezzel a játékkal, hazai pályával, ha a Zvezda is ismétli a hétvégi teljesítményét... Hajajaj! Nagy zakó lehet.

Csak ne higgye el senki, hogy megvan az a meccs, és akkor óriási verést mérhetünk rájuk, feledtetve az első meccset.

De tök mindegy igazából, egy apró gólocskával kell nyerni, és lehet készülni a nyolcra.”
  • 5. timeout66 2010. november 08. 08:40
    „A vasárnapi meccs helyszínén Kaproncán jelen voltunk.
    Minősíthetetlen, hogy egy szűk helyre - mintegy karámba - terelték be a közel 400 magyar szurkolót, ahol állva kellett végignézni a meccset úgy, hogy szinte levegőt sem kaptunk. Holott az előttünk lévő ülőhelyek teljesen szabadok voltak.
    Arról már nem is beszélve, hogy rendőri felvezetést kaptunk a határtól és amint kiszálltunk a buszból, egy rendőrautó kísért bennünket a városba.
    Viszont elégtételt kaptunk azzal, hogy a lányok megnyerték a meccset és ennek ellenére jól éreztük magunkat. Köszönjük a szervezést!”
  • 4. zsukov 2010. november 08. 02:37
    „Soha !!!”
  • 3. értelem 2010. november 07. 22:04
    „Mikor lehet Győr és az ország ennyire büszke a focistáira???? Ja ha azok is ennyit dolgoznak a sikerért!!”
  • 2. Vincent_Hana 2010. november 07. 19:02
    „Ez már majdnem az a szint amit tudnak a csajok.
    Jövő szombaton még rátesznek egy lapáttal, és kiütik a Zvezdát is!
    Hajrá ETO!”
  • 1. Jandex 2010. november 07. 16:49
    „Ez tényleg SZÉP VOLT CSAJOK!!!”

Továbbra is veretlenül: SEAT Lami-Véd Győr-Szolnok 92-74

A hétközi Európa-kupa-bravúr után a bajnoksgban is fontos meccset nyert a SEAT Lami-Véd Győr. Tapodi… Tovább olvasom