2018. 10. 23. kedd - Gyöngyi 7°C | 15°C Még több cikk.

Kosárlabda: magabiztos soproni és győri győzelem

Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 14. fordulójában az MKB-Euroleasing-Sopron hazai környezetben 29 ponttal nyert a Ferencváros ellen. A SEAT Lami-Véd Győr a BEAC-ot győzte le.

MKB-Euroleasing Sopron–Nanette-FTC 85–56 (32–10, 27–14, 15–12, 11–20)
Sopron, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 800 néző. V.: Földházi, Hegedűs.

MKB-Sopron: Honti 3, McCoughtry 9, HOLT 15/9, KRIVACEVIC 16, TAMANE 11.
Cs.: Fűrész 9/3, VARGA 12, Licskai 7, Czinder 2, Doncsecs, Böröndy 1. Edző: Székely Norbert.

FTC: Darida 3, Ruják 6/3, SZLIMÁK 19/3, Hegedűs 7/3, Varda 2
Cs.: Fülöp 9, Kováts 7, Reiner 3, Vándor, Müller.
Edző: Farkas Sándor.

Egészen az első negyed közepéig fej fej mellett haladt a két együttes, majd fokozatosan elhúzott a hazai gárda, mely zsinórban 18 pontot szerzett. A második negyedben sem hagyott alább a lendület, a 13. percben már a 40. pontjukat szerezték (40–10). A könnyed támadások mellett a védekezés is precíz svájci óraként üzemelt. Később védekezésben valamelyest csökkent a koncentráció, de a szünet előtti két percet megint felpörgette az MKB-Euroleasing.

A harmadik tíz percben sorra léptek pályára a fiatalok, de a különbség nem csökkent (23. perc: 65–24). A 29. percben Varga Zsófia volt – egyetlen felnőttként – a rangidős. A záró negyedben is maradtak a juniorok, akik éltek is a lehetőséggel. A 37. percben Böröndy is feliratkozott a pontszerzők közé, megörvendeztetve édesanyját a születésnapján. A következő támadásnál pedig Czinder neve mellé került pont.

A soproni gárda a vártnál jóval magabiztosabban nyerte meg a mérkőzést.

Székely Norbert: – Nagyon hamar eldőlt a mérkőzés, melynek nagy pozitívuma juniorjaink és szurkolóink egymásra találása.

SEAT Lami-Véd Győr–BEAC 95–54 (32–12, 22–17, 15–10, 26–15)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Sabáli, Boros.

SEAT Lami-Véd: Semsei 9, Carson 11, VIDA 17/6, Kublina 2, OLAJUWON 24.
Cs.: Őri 2, Djelmis 4, Simon 6, Nagy D. 4, Horváth Zs. 5, KOVÁCS K. 11. Edző: Tapodi Péter.

BEAC: Szász 8, Csicsai 10, Katona Zs., Zsámár 9, Bagi 4.
Cs.: Magyar 4, Cseh-Szombathy 7, Guti, Horváth Sz. 2, Kisvári 6, Horváth E., Katona Sz. 4.
Edző: Balogh Judit.

A győri csapat a papírformának megfelelően biztosan győzte le a fővárosiakat.

Tapodi Péter: – Csak az első és az utolsó negyedben valósítottuk meg a szakmai elképzeléseket, ami akkor is nagy probléma, ha többnyire a kiegészítő emberek játszottak.

Az MKB-Euroleasing Sopronra nehezebb, a SEAT Lami-Véd Győrre könnyebb feladat vár a bajnokságban a hétvégén. A győzelem hazai pályán mindkét gárda számára kötelező.

MKB-Euroleasing Sopron–FTC (szombat, 18 óra). Az alapszakasz első köre után listavezető MKB-Euroleasing a táblázat negyedik helyén álló FTC csapatát fogadja hazai környezetben. Az MKB-arénába ezúttal is ingyenes a belépés. Székely Norbert vezetőedző nehéz mérkőzésre számít az élcsapatok mögé felzárkózó fővárosiak ellen.

„Egyrészt a Fradi erősebb csapat, mint azt év elején gondoltuk, másrészt pedig ebben a menetelésben nehéz a formát, a koncentrációt és a figyelmet folyamatosan magas szinten tartani. Vannak olyan edzések és mérkőzések, amikor csak nagy nehézségek árán tudjuk megoldani a feladatot, ilyen volt például a Gospic vagy a Gdynia elleni találkozó.

Közben viszont volt két olyan mérkőzésünk a győriek és a pécsiek ellen, amikor nagy odafigyeléssel játszottunk. Nehéz, nyögvenyelős meccsre számítok, amelyen át kell éreznie mindenkinek, hogy csapatunk mindig, minden körülmények között győzni akar. A Fradin ugyanakkor nem lesz nyomás, nincs veszítenivalójuk, ami felszabadultabbá teheti őket. Egyik légiósunk mellett ezúttal Szabó Fannira sem számíthatok" – mondta Székely Norbert vezetőedző.

SEAT Lami-Véd Győr–BEAC (vasárnap, 18 óra). Kötelező győzelem vár a SEAT Lami-Véd Győrre. Mint azt Tapodi Péter vezetőedző elmondta: a bajnokságban most könnyebb ellenfelek jönnek, így a jövőt is szem előtt tartják már a győriek.

„Nem lebecsülve soron következő ellenfelünket, azért hazai pályán illik győznünk. Egy kicsit keményebb edzések vannak mögöttünk és előttünk, hiszen nagy terveink vannak a szezon második felére. A cél nem változott, szeretnénk komolyan beleszólni a bajnoki döntőért vívott harcba, dacára annak, hogy két legnagyobb riválisunktól a közelmúltban kikaptunk. Ráadásként még az idén lesz egy Európa-kupa-párharcunk is, melyen a továbbjutás a cél" – mondta Tapodi Péter.

Ami az EK-t illeti, a győriek ellenfele a belga Sint-Katelijne-Waver lesz. Az első meccset december 16-án Belgiumban, a visszavágót 22-én Győrben rendezik. A párharc győztese a Szeged–Nantes továbbjutójával találkozik.

Szinkronúszás: bemutató és Évzáró-kupa

A sportág népszerűsítése, valamint a szinkronúszóknak versenylehetőség biztosítása érdekében rendezi… Tovább olvasom