2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 23°C Még több cikk.

Kipipálhatjuk a dánokat: Audi ETO - Midtjylland 35:27

Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi ETO együttese, amely 35-27-re nyert a dán FC Midtjylland ellen. A zöld-fehéreknél kimagasló teljesítményt nyújtott a tizenegy gólig jutó Heidi Löke.

GYŐRI AUDI ETO – FC MITJYLLAND 32-27 (17-13)

Győr, 2100 néző. Vezette: Kohen, Peretz (izraeliek)

Audi ETO: PÁLINGER – Vérten 4, Göbicz 4(4), Amorim 3, LEKIC 4, LÖKE 11, RADICEVIC 5. Csere: Lunde Haraldsen (k),Kovacsics, Hornyák Á. 4. Vezetőedző: Karl Erik Böhn

Mitjylland: ENGLERT – Brogger, TROELSEN 8 (2), Torstensson 2, Spellerberg 2, Jörgensen 1, Jensen 3. Csere: THORSGAARD, Groot, Möller 1, Bont. Vezetőedző: Kirsten Petersen

Kiállítások: 4, illetve 16 perc

Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2

Vége a találkozónak! A győriek 35-27-re nyertek!

Az utolsó percben felállva tapsolnak a nézők!

Pálinger bravúr, majd Löke gól középről. A nézők hangosan kiabálják, hogy játszik ez ETO!

Gyors lerohanás után Groot szerzett gólt szélről, de Radicevic válaszolni tudott a következő támadásban.

Kreatív támadásokat vezetnek Görbiczik, Löke kétszer is, valamint Amorim is eredményes volt. (32-25)

Lunde Haraldsen csak a hétméteres erejéig volt a pályán, ismét Pálinger a kapuban és védett ziccert.

Amorim kapott két perces büntetést. A dánok hétmétereshez jutottak. Torstensson próbálkozását Lunde Haraldsen bravúrral hárította.

22.p. Látványos akciót követően Hornyák tört be két védő között és lőtt a kapu bal oldalába.

Újabb hétméteres a zöld-fehéreknek, melyet most elhibázott Görbicz.

Thorstensson volt eredményes a vendégeknél, majd Hornyák szerzett szerencsés gólt.

18.p. Ezúttal Radicebic harcolt ki hétméterest. Görbicz most sem hibázott, így úja négy góllal vezet az Audi ETO együttese.

Amorimmal szemben szabálytalankodtak, amiért hétméterest kapott. A vonal mögé Görbicz állt ismét és lőtt a kapus lábai között a kapuba.

Továbbra is kisebb hullámvölgyben az ETO. Brogger volt eredményes szélről. (25-22)

Az elmúlt percekben kicsit kapkodtak a győri játékosok, míg a vendégeknél Troelsen és Spellerberg is gólt szerzett. (25-21)

Hétmétereshez jutottak a vendégek, melyet Troelsen értékesített.

Támodásban is megy a szekér. Hornyák passza után, Löke lőtt pattintva a kapuba. (25-18)

Jól védekeznek a győri lányok, egyszerűen nem tudnak helyzetet kialakítani a dánok.

7.p.Hat góllal vezet az ETO! Lekic kétszer, majd Hornyák volt eredményes. A dánok kicsit összezavarodtak az elmúlt percekben, ezért időt is kért a vendégek mestere. (24-18)

Két gyors dán gól egymást követően. (21-18)

Gyönyörű akciót követéen Radicevic futott be és lőtt pattintva a kapuba.

Lekic labdaszerzése után Vérten futott el a szélen és lőtt Englert mellett a kapuba.

Löke harcolt ki büntetőt, melyet Görbicz értékesített magabiztosan.

Torelsen lőtt hatalmas kapufás gólt Pálinger kapujába. (18-15)

Megszokhattuk már az első félidőben, ezúttal is Löke szerzett gólt a győrieknél.

Troelsen volt ereményes átlövésből. (17-14-)

Az első dán lövést Pálinger hárította, de túloldalon Englert is védte Hornyák próbálkozását.

Elkezdődött a második játékrész.

Változatos mérkőzésen, helyenként sok hibával játszó csapatokat láthatattak a nézők, de megérdemelten vezetnek négy góllal a győri lányok.
A találkozón kimagasló teljesítményt nyújt Löke, illetve Pálinger is sok ziccert fogott.

Vége az első félidőnek!

Löke megállíthatalannak tűnik. Görbicz bejátszása után ismét sikerült kapuba találnia. (17-12)

Hosszú idő után Lekic szép bejátszása után Löke lőtt a dánok kapujába. Az eset után Löke ápolásra szorult, de már újra tagja a védelemnek.

Az utóbbi percekben nagy a rohanás a pályán. Mindkét együttes sok labdát adott el.

Jorgensen ziccerét hatalmas bravúrral védte Pálinger.

Amorimot állították ki két percre.

Négy góllal vezet az ETO! Vérten futott el a balszélen majd lőtt lőtt nagy erővel Englert mellett a kapuba. (15-12)

Thorsgaard átlövéses gólja után Löke volt harcos és lőtt a vendégek kapujába.

Hornyák használta ki a dánok figyelmetlenségét és lőtt pattintva a kapu jobb alsó sarkába.

20.p. Brogger kapott két perces büntetést, Hornyák nyakát fogta meg. A támadás végén Radicevic volt ereményes szélről. (12-10)

Szünet után Thorsgaard lőtt nagy gólt Pálinger kapujába.

A vendégek mestere időt kért.

Két Radicevic ziccer rövid időn belül, melyből az egyiket sikerült gólra váltani. (11-9)

Emberelőny ellenére nem védekeztek jól a győrie lányok, így Jorgensen volt ereményes.

Amorim harcolt ki hétméterest. A vonal mögé Görbicz állt és lőtt magabiztosan pattintva a kapu közepébe. (10-8)

Emberelőnyben az ETO, melyet Amorim használt ki nagyszerűen és lőtt hatalmas gólt a bal felső sarokba.

14.p. Vezet a Midtjylland. Brogger gyorslerohanás után lőtt Pálinger kapujába, ám a következő támadásban Löke egyenlített. (7-7)

Hétmétereshez jutottak a dánok, melyet Troelsen értékesített.

Sok passzos támadást követően Lekic lőtt a kapu jobb alsó sarkába. (6-5)

Torstensson kapott két perces büntetést. A hétméterest Görbicz elhibázta.

Kovacsics Anikó lépett pályára Vérten helyett.

Egyelőre nem lehet nagyon megállítani Troelsent, már a harmadik gólját szerezte.

Troelsen góljára Löke válaszolt a következő támadásban.

A gólcsendet Vérten törte még egy gyönyörű ejtéssel. (3-2)

Az elején felváltva esteka gólok, de most mindkét együttes sokat hibázott támadásokban, így nem született újabb találat. (2-2)

Jensen gólja után, Amorim került hatalmas helyzetbe, de Englert hatalmasat bravúrral hárított.

Troelsen egyenlített átlövésből, de gyorsan jött is a válasz. Vérten volt eredményes szélről. (2-1)

Vezet az ETO! Az első találatot Lekic szerezte betörés után.

Elkezdődött a mérkőzés. Az Audi ETO a Pálinger – Radicevic, Amorim, Görbicz, Löke, Lekic, Vérten összeállításban kezd.

Elkezdődött a csapatok bemutatása a zsúfolásig megtelt Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

A középdöntő első fordulójában a spanyol Itxako Navarra otthonában 28-26-ra győztek a zöld-fehérek. Karl Erik Böhn, a győriek vezetőedzője a két pont ellenére, nem volt teljesen elégedett a látottakkal.

"Nehéz mérkőzést játszottunk az Itxako ellen, egy eléggé hideg csarnokban.

Sajnos nem a legjobb játékunkat hoztuk, de a spanyolok nagyon erősek, hiszen tavaly rajtunk keresztül jutottak el a döntőbe.

Összességében örülök a két pontnak és, hogy több okos gólt is sikerült lőni" – mondta el Böhn a klub hivatalos oldalán.

A vasárnapi találkozón telt ház előtt győzelmet vár a győriek mestere.

"Nyernünk kell, a dánok nagyon jól tudnak játszani, de hullámzó a teljesítményük. Ha jó napjuk van, akkor nagyon veszélyes ellenfelek lehetnek.

Ennek ellenére önbizalommal várjuk a mérkőzést, telt ház előtt mindenképpen nyerni akarunk" – tette hozzá a vezetőedző.

A dánok az első fordulóban, hazai pályán 26-22-re kikaptak a Larvik ellen.

A szurkolók természetesen győri sikert várnak vasárnap, a klub oldalán a szavazók csupán 1 százaléka tippelt vendéggyőzelmet.

• 11. CsabaKiraly 2012. február 15. 10:50
    „Larvik a bubus. Az volt, az lesz mindig. Tavaly atvertek, oda adtak az otthonit aztan lesoportek a visszavagon :)
    Az az erzesem meg mindig az elen vannak.”
  • 10. gylj 2012. február 13. 12:53
    „Kedves Fórumozók!
    Ne a digit szidjátok! Amikor megkapták a közvetítés jogát, követeltük a szolgáltatónktól, hogy tegye bele a digit a csomagba. Sokan voltunk, és engedtek a kérésünknek. Megköszöntük a VIDANETNEK. Próbálkozzatok kitartóan Ti is!
    Gratulálok a lányoknak! Csak így tovább, de jobb védekezéssel!”
  • 9. mikipapa 2012. február 12. 20:17
    „Szép volt Lányok -gratulálok !!!!!”
  • 8. peet2 2012. február 12. 19:47
    „a győzelmet nem kell megmagyarázni,csak gratulálni kell
    holott a védekezésünk csapni való volt.
    és rengeteg labdát"szorakoztunk "el
    A BL megnyeréséhez ez a játék kevés lesz...”
  • 7. Gudianyu 2012. február 12. 17:29
    „Gratulálok, szép volt lányok! Néha-néha akadozott a gépezet, de szebbnél szebb gólokat lőttetek, Löke egyszerűen zseniális, Pálinger Kati pedig parádésan védett. Csak így tovább!”
  • 6. kavezsu 2012. február 12. 17:02
    „nem baj majd az FTC meccseit láthatjuk ne féljen senki! ők mégis csak nevesebb kupában szerepelnek!
    Nem mindenki látja a digisportot ! kinek jó ez ?”
  • 5. Káin 2012. február 12. 16:41
  • 4. tici8 2012. február 12. 16:38
    „Szép volt lányok!!
    Csak azt tudnám,hogy a kézilabdát szertők miért
    nem láthatták?”
  • 3. MöhölyIstván 2012. február 12. 16:02
    „Most akkor mennyi is az eredmény? 17-13 vagy 17-12? Egyébként engem is érdekelne, mint sunlight-ot, hogy a Digisporton kívül élőben látható-e valahol a küzdelem? Köszönöm!”
  • 2. Fritz 2012. február 12. 15:48
    „Minek ide link? Nincs szüksége senkinek se a magyar szurkolóra.
    Össze vissza igérget a szövetség okos RÉTEGE,aztán nesze semmi fogd meg jól.”
  • 1. sunlight 2012. február 12. 15:24
    „tud valaki linket ?”

Továbbjutott Szegeden a Davis kupa-válogatott

Balázs Attila győzött Conor Niland ellen vasárnap, ezzel a magyarok 3-1-es behozhatatlan előnyhöz jutottak az írekkel szemben az Euro-afrikai Zóna II. csoportjában, Szegeden. Tovább olvasom