2017. 04. 25. kedd - Márk 10°C | 21°C Még több cikk.

Kézilabda: győzött az ETO-SZESE

Két felkészülési mérkőzést játszott a hétvégén az ETO-SZESE csapata, az ellenfél mindkét alkalommal a szlovák élvonalbeli SKP Bratislava volt.

Az első meccsen a győriek 9–7-es félidőt követően 23–18-ra győztek. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy az első félidő 5. percében, a zöld-fehérek kapusa, Stanko Abadzic megsérült, a térde „ment ki", a mai kórházi vizsgálaton derül majd ki, mennyire súlyos az állapota.

Munkahelyi elfoglaltság miatt Szabó András, családi ok miatt pedig Gubó Alex nem állt a szakvezetés rendelkezésére ezen a napon. A második összecsapáson a szünetben 17–10-re vezetett az ETO, a vége 24–17 lett a javukra.

Magi Serra, az ETO-SZESE vezetőedzője így értékelte a két mérkőzést: „Összességében elégedett lehetek, mert mindkét találkozón jól védekeztünk, a cél az is volt, hogy húsz gól alatt tartsuk az ellenfelet. Ez sikerült, pedig a délutáni összecsapáson a második harminc percben jobbára a juniorok játszottak csak, de ők is remekül helytálltak. Az edzéseken egyébként eddig elsősorban erre helyeztük a hangsúlyt, a támadásokat a következő hetekben finomítjuk. Remélhetőleg hasonló eredménnyel."
Edzőmeccset játszott az

Az Audi-ETO szerdán 17 órakor Mosonszolnokon a Veszprémmel, szombaton 18 órakor pedig Érden a helyi csapattal mérkőzik.

Az ETO-SZESE pénteken este hattól Érsekújváron lép pályára, szombaton délben pedig az egyetemi csarnokban a Ceglédet fogadja.

Magyar Kupa: csak három megyei továbbjutó

A Gyirmót szombaton hazai pályán legyőzte a Vasast a labdarúgó Magyar Kupa első fordulójában. Tovább olvasom