2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Hosszabbításban nyert a bajnok

Labdarúgás - Izgalmas, remek mérkőzésen csak a hosszabbításban tudta legyőzni a tavalyi bajnok Berettyóújfalu a Duna Takarékot az élvonalbeli futsalbajnokság rájátszásában.
A hazai csapatnak edzője nélkül kellett elkezdenie a találkozót, ugyanis Nahóczky Attila Győr határában autóbalesetet szenvedett. Szerencsére a trénernek nem esett baja, ám a biztonság kedvéért a megyei kórházba szállították, az első félidő végére azonban már elfoglalhatta helyét a kispadon.

Duna Takarék AFC–MVFC-Berettyóújfalu 2–4 (2–1, 2–2, 2–2)
Győr, 800 néző, v.: Rózsa, Kovács G., Makk.
Duna Takarék: Matkovics – Szabó P., Peczár, Gölesz, Dróth. Cs.: Czetti, Lajtos, Csikós, Gál B., Fürst. Edző: Nahóczky Attila.
Gsz.: Csikós, Lajtos, ill. Trencsényi (2), Nagy I., Cosmin.
A kezdőrúgást Keglovich László olimpiai, s talán egy leendő bajnok kisgyermek, Drucskó Zalán végezte el közösen. Hatalmas buzdítás mellett a vendégek kezdték jobban a találkozót, a győri kapusnak, Matkovicsnak több bravúrra is szüksége volt, aztán egy szögletrúgást követően már ő sem tudott hárítani, vezetéshez jutott a Berettyó.
Nyolc perccel az első játékrész vége előtt Csikós révén egyenlített a hazai csapat, majd két perccel a lefújás előtt Lajtos góljával fordítani is tudott, amely így egygólos előnnyel várhatta a második húsz percet. A folytatásban húsz másodperc elteltével gólt lőtt, kiegyenlített vendéggárda, a mérkőzés végéig azonban nem esett több találat, pedig a hazaiak előtt szinte kihagyhatatlan ziccer is adódott.
Az utolsó percekben kockáztattak a hazaiak, akik lehozták bombaformában védő kapusukat, de így sem tudtak egyenlíteni, sőt, a vendégek egy újabb góllal biztosították be sikerüket.
A két győzelemig tartó párharcot a Berettyóújfalu nyerte meg, amely az 1–4. helyért játszhat, míg a Duna Takarék az 5–8. helyért várhatóan a Ferencvárossal találkozik.

Nahóczky Attila: – Jól játszottunk, amiket megbeszéltünk a mérkőzés előtt, javarészt sikerült megvalósítanunk. A játékunkban a győzelem is benne volt, sajnos a meccs vége előtt nem sikerült az üres kapuba sem betalálni. Az ötödik-nyolcadik helyért remélem, kellő motiváltsággal lépünk pályára.

Négyet lőtt az ETO FC és a SFAC

Női labdarúgás - A Győri ETO FC és a SFAC-Fenyves Hotel győzött, a Győri Dózsa döntetlent játszott… Tovább olvasom