2017. 11. 22. szerda - Cecília 4°C | 11°C Még több cikk.

Három induló, három érem

Remekeltek a Győri Dózsa Ring Box Club ökölvívói a Mezőtúron megrendezett junior magyar bajnokságon.

A győri csapat egy arany- és két bronzéremmel térhetett haza a viadalról.

A napokban rendezték meg Mezőtúron az ökölvívó junior magyar bajnokságot. A viadal egyik esélyese Nagy András volt, aki igazolva a papírformát, magabiztosan győzte le ellenfeleit a súlycsoportjában (75 kg) és lett magyar bajnok. A kadett korosztályban vb-ezüstéremmel büszkélkedő győri bokszoló előbb pontozással győzött, majd következő két találkozóját egyaránt kiütéssel nyerte meg.

Fölényét jellemzi, hogy a döntő mindössze 35 másodpercig tartott, amikor is egy jobb horoggal padlóra küldte a többszörös magyar bajnok, nyíregyházi Nagy Jánost. Pri József és Hercz József tanítványa jó eséllyel pályázik arra, hogy betöltse a válogatottban Balzsay Károly megüresedett helyét.

A másik két győri versenyző, Kiss András (54 kg) és Mezőffy Richárd (+91 kg) bronzérmet szerzett. Mindketten a későbbi bajnoktól kaptak ki az elődöntőben.