Férfi kosárlabda NB I: kikapott Pécsett a Sopron

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 87-65

PVSK–Kis-Rába Menti Takarék Soproni KC 87–65 (20–18, 19–11, 23–18, 25–18)
Pécs, NB I-es férfimérkőzés, 1500 néző. V.: Forrai, Török, Farkas.

Pécs: GLAVINIC 13/3, El Amin 11, DEÁK 10/9, TÓTH N. 14, BENSON 17/3. Cs.:
Edző: Szrecsko Szekulovics.

Sopron: Kelley 13/3, MOLNÁR 14/3, Halmai, Szabó, TOWNES 27.
Cs.: Jarvis 5/3, Gombás 2, Ugaros, Keresztes, Helmeczi 3/3.
Edző: Meszlényi Róbert.

A hazaiak kezdtek jobban, ezt követően Townes vezérletével egy parádés 10–0-ás rohamot mutattak be a vendégek, s fordítottak. A negyed vége azonban a pécsieké volt. A második szakasz elején lendületben maradt a Pécs, egyedül Townes jelentett veszélyt a pécsi kosárra. Megérdemelten szerzett tízpontos előnyt (39–29) a hazai csapat.

Az első félidőhöz képest más felfogású Sopron jött ki a pályára szünet után, ám Jarvis távoli dobásai most sem „ültek". Jött két hiba, s pillanatok alatt visszaállt a félidei különbség. Csapkodó volt a játék, tartotta tíz pont körüli előnyét a Pécs, majd Glavinic és Kiss triplájával 17-re nőtt a különbség. A hosszú soproni kosárcsendet Townes törte meg. A szakasz végére a vergődő SKC hátránya közel húsz pontra nőtt. Az idegenbeli bravúrhoz szükséges több jó egyéni teljesítmény hiányzott a vendégeknél, így simán alulmaradt riválisával szemben.

Meszlényi Róbert: – Négy éve vagyok edző Sopronban, de ilyen vereségünk még nem volt. Botrányosan játszottunk, főleg a két légiós hátvéd volt kritikán aluli.

Női kosárlabda NB I - Simán nyert a Sopron

A Sopron hazai pályán könnyed győzelmet aratott a Vasas felett a női kosárlabda NB I szombati… Tovább olvasom