2018. 05. 22. kedd - Júlia, Rita 14°C | 25°C Még több cikk.

Férfi kosárlabda Magyar Kupa - Ezüstérmes a soproni csapat

Az SKC első ezüstérmét szerezte a Magyar Kupában. A döntőben: Szolnoki Olaj KK-Sopron KC 70-68.
Szolnoki Olaj KK–Soproni KC 70–68 (16–11, 19–14, 13–15, 22–28)
Pécs, férfi Magyar Kupa-döntő  1800  néző. V.: dr. Vígh, Földházi, Kapitány.

Szolnok: WARREN 15/6, Vojvoda 6, HOLIDAY 13/9, LÓRÁNT 8, Báder 4. Cs.: SIMON 10/6, Keller 8, Milosevic 6, Rakic. Edző: Dragan Alekszic.

Sopron: Thomas 5, THOMPSON 10/6 , BORISZOV 21/12, Dénes, BAROVIC 14. Cs.: RUJÁK 16/6, Tóth G. 2, Trepák, Takács. Edző: Sabáli Balázs.

Fennállása óta először szerzett ezüstérmet a Soproni KC a férfi Magyar Kupában. Ennél jobb eredményt csak a SMAFC ért el, amikor 1969-ben megnyerte a Magyar Népköztársasági Kupát.

A soproni férfi kosárlabda egyik legnagyszerűbb eredményét érte el az SKC a hétvégén, amikor a Pécsett rendezett Magyar Kupa-döntőben ezüstérmet szerzett. Az SKC minden dicséretet megérdemel, mert a fináléban egylabdás meccsre tudta kényszeríteni a remek erőkből álló, nemzetközi porondon is kiváló ellenfelét, a Szolnokot.

Sabáli Balázs, az SKC edzője:
– Gratulálok a Szolnoknak, de azt gondolom, nem okoztunk csalódást a sok soproni szurkolónak, aki elutazott Pécsre, s akiknek ezúton is köszönöm a buzdítást. Nem hiszem, hogy sokan gondolták volna, hogy egylabdás meccset tudunk játszani a Szolnokkal, többször is visszajöttünk a tíz pont körüli hátrányból. Minden elismerésem a fiúknak a három nap alatt elvégzett munkáért.

Ruják András, az SKC játékosa: – Az első félidő a Szolnoké volt. A csapat tartását mutatja, hogy a második félidőben tíz pont körüli hátrányból kétszer is vissza tudtunk jönni. A vége egylabdás meccs lett, nagyon nagyot küzdöttünk. A soproni közönség csodálatos volt.

Filip Barovic, a döntő legértékesebb játékosa és az All Star-csapat tagja: – Volt esélyünk nyerni, de azt gondolom, a kis csalódottság ellenére nem lehetünk elégedetlenek. Nagyon kemény meccs volt, tudtuk, hogy nehéz lesz, hiszen a Szolnok a legerősebb magyar csapat. Két nehéz meccs után is felnőttünk a feladathoz, szurkolóink segítségével mindent kiadtunk magunkból és méltó ellenfelei voltunk az Olajnak.

Fegyverneky Zsófia, az Uniqa női együttesének csapatkapitánya: – Óriási dolog, hogy a Sopron a kupadöntőn egylabdás meccset tudott játszani a kiváló játékosokból álló Szolnokkal. A családi kötődés révén örülök a fiúk értékes ezüstérmének.

Dragan Alekszic, a Szolnok edzője: – Gratulálok a Sopronnak, nyomás nélkül nagyon jól játszott.

A döntőben villámrajtot vett az Olaj, hamar elhúzott 7–2-re. A negyed második felében a Sopron védekezése megszilárdult. Boriszov villant, Barovic zsákolt, s a Sopron utolérte riválisát. A negyed hajrájában azonban két figyelmetlenséget kihasználva 5 ponttal ellépett a Szolnok.
A félidő végéig ezen előnyét megduplázta az Olaj, az SKC-t a második negyedben Boriszov gyakorlatilag egymaga próbálta versenyben tartani.
A második félidő eleje óriási fordulatot hozott. A káprázatos dolgokat bemutató Ruják vezérletével az SKC egy 12–0-s rohamot bemutatva a mintegy 100–150 soproni szurkoló legnagyobb örömére átvette a vezetést. Több  mint 5 és fél percig nem szerzett pontot az Olaj, majd egy ideig váltott vezetéssel haladtak a felek. A negyed végén az SKC-nál csökkent a koncentráció, eladott labdák után egy 10–0-s futást bemutatva ismét ellépett a Szolnok.

A végjátékban az SKC még rá tudott tenni egy lapáttal, 1 pontra jött föl. Warren 20 másodperccel a vége előtt 1 büntetőt bedobott, a hosszabbításért, tripla esetén a kupagyőzelemért támadhatott a Sopron.

Thomas dobását Lóránt blokkolta, így hatalmas küzdelemben nyert a Szolnok.

Korábban - Története során ötödik alkalommal hódította el a Magyar Kupát a Szolnok együttese, miután a szombati fináléban rendkívül szoros csatában 70-68-ra legyőzte a Sopron együttesét. A Szolnok 2002, 2007, 2011 és 2012 után nyerte meg ismét a sorozatot.

Eredmény: Zsíros Tibor férfi MK, döntő

Szolnoki Olaj KK-Soproni KC 70-68
(16-11, 19-14, 13-15, 22-28)

legjobb dobók: Warren 15, Holiday 13, illetve Borisov 21, Ruják 16

Sabáli Balázs a mérkőzés után: - Elégedettnek kell lennünk, a szurkolóinknak nem kellett csalódniunk. Jó mérkőzést játszottunk a jó erőkből álló Szolnok ellen. Gratulálok a játékosaimnak, akik mindent megtettek.

A végjátékban 64-51-ről talpra állt a Sopron, és a meccs vlge előtt 27 másodperccel feljött 68-67-re.

A Szolnok két büntetőből egyet bedobott. Soproni időkérés következett. 69-67-nél folytatódott a játék 20 másodperccel a vége előtt.

9 másodperccel a vége előtt kimaradt egy soproni ziccer. Egy büntetőt bedobott a Szolnok: 70-67. 5 másodperc a lefújásig, újabb soproni időkérés. Majd két SKC büntető 4 mp-vel a vége előtt, az első bement, a másodikat kihagyta a Sopron, de a lepattanó a Szolnoké lett.

Korábban, a 3. helyért

KTE-Duna Aszfalt - Atomerőmű SE 85-63 (21-19, 23-8, 20-10, 21-16)

legjobb dobók: Derasimovic 19, Karahodzic 18, illetve Vaughn 12, Körtélyesi 11

Fed Kupa - Babos vert helyzetből egyenlített, a párosban dől el a csata

Babos Tímea vert helyzetből fordítva legyőzte a magyar származású Johanna Kontát, így 1-1-re áll a… Tovább olvasom