2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

Európa-kupa: Lami-Véd Győr-Lemminkainen 83-68

Kosárlabda - A legjobb 16 közé jutott az Európa-kupában a SEAT Lami-Véd Győr. A mieink az idegenbeli győzelem után hazai pályán i legyőzték a litván Lemminkainen Klaipedát.
SEAT LAMI-VÉD GYŐR - LEMMINKAINEN KLAIPEDA 83-68 (17–18, 23–15, 21–17, 22–18)
Női kosárlabda Európa-kupa mérkőzés, a legjobb 16 közé jutásért
V.: Papapetru (görög), Trawicki (lengyel).

Lami-Véd: ENGLERT 16/9, Fűrész 11/3, VIDA 15/3, Horváth Zs. 4, RADUNOVIC 11.
Cs.: DELMIS 13/9, Imbergerová 2, Kovács K. 2, Keller 4, Borovicková 5/3, Őri, Süle.
Edző: Tapodi Péter.

Klaipeda: Visgaudiate 3/3, MILIESKIENE 16/6, Raugaite 5, Pikciute, Siksniute 6.
Cs.: Baliutaviciute 2, Mazionyte 6, SOLOPOVA 25/15, Gutkauskaite 5.
Edző: Ramune Kumpiene.

Englert kosarával a győriek szereztek vezetést, de ezt nem sokáig sikerült megtartaniuk. Az első negyedben szinte végig a litvánoknál volt az előny, a hazai együttes azonban szorosan tapadt ellenfelére. A második negyedben sokáig felváltva vezettek a csapatok, a hajrá viszont a győrieknek sikerült jobban. Tapodi Péter tanítványai megtalálták a játék ritmusát, és hétpontos előnnyel vonulhattak pihenőre.

Fordulás után aztán állva hagyta ellenfelét a Lami-Véd. A Vida vezette győriek 10–0-ás rohammal indítottak, a vendégeknek pedig erre már nem volt válaszuk. A fölényes hazai vezetés állandósult, a litvánok csupán néhány triplával tudtak feljebb zárkózni a harmadik negyed végére. Englert betörés után szerzett kosarával aztán ismét tíz pont fölé nőtt a különbség.

A zárónegyedet ismét a győriek kezdték jobban, ráadásul a folytatásban már ők is szórták a hárompontosokat. Englert, Delmis és Borovicková is pontosan célzott távolról, így az utolsó percekben már csak a különbség volt a kérdéses. A mérkőzés addigra eldőlt, a továbbjutás pedig még ennél is korábban. Tapodi Péter a végjátékban az addig kevesebb lehetőséget kapott játékosokat is pályára küldte. A kicsit nehezen játékba lendülő győriek idegenbeli győzelmük után végül hazai pályán is megérdemelt, magabiztos sikert arattak.

A SEAT Lami-Véd Győr kettős győzelemmel, összességében huszonkilenc pontos különbséggel jutott tovább a legjobb tizenhat közé. A nyolcaddöntőben a Dinamo Kurszk lesz a győriek ellenfele, amely szintén kettős győzelemmel búcsúztatta a török Besiktas együttesét.

Tapodi Péter: – A későbbiekben sokkal jobb teljesítményre lesz szükségünk, de most rendkívül büszkék lehetünk arra, hogy bejutottunk a legjobb tizenhat csapat közé az Európa-kupában, ráadásul hét-egyes győzelmi mutatóval.

Ramuna Kumpiene: – Mindent megtettünk, ami tőlünk telt. Nagyon fiatal a csapatunk, sokat tanultunk ebből a párharcból. Sok helyzetet hibáztunk el, míg a győriek több könnyű kosarat is szereztek.

Online közvetítés:

40. perc: Englert büntetőből szerzett pontja az utolsó a meccsen. 83-68.

39. perc: Fűrész és Solopova is szór egy hármast. 82-68.

37. perc: Litván kosárra megint Borovickovától jön a válasz. 79-61.

36. perc: Újabb győri tripla. Borovickova. 77-59.

35. perc: Delmis 3 pont. 74-57.

33. perc: Pikciute középtávolija jó. 71-55.

32. perc: Két győri kosár, majd Delmis hármasa jön egy perc alatt. 71-53.

31. perc: Englert hármassal kezdi az utolsó játékrészt. 64-50. Solopova is triplát dob. 64-53.

Galéria! Fotók: H. Baranyai Edina

A harmadik negyed után: 61-50

30. perc: Milieskiene duplája után Solopoa dob egy hármast.  Englert szerzi a negyed utolsó pontjait. 61-50.

28. perc: Solopova hármasa után, gyors passzokkal hozzuk össze a ziccert és a pontokat. Keller. 57-40. Vida 2, Milieskiene 3 pont. 59-45.

26. perc: Radunovic 1, Gutkauskaite 2+1 pont. 53-38. Fűrész is betalál. 55-38.

25. perc: A litvánok kosarára Kovács válaszol. 52-35.

24. perc: Labdaszerzés, Vida dupla. 50-33.

23. perc: Radunovic szerez lepattanót, és kosarat. 48-33.

22. perc: Vida-tripla. 43-33. Englert is hármast dob. 46-43.

A félidőben: 40-33

20. perc: Vida 2, Siksniute 1 pont. 40-33.

19. perc: Keller szedi össze Fűrész dobása után a lepattanót. Kosár! 36-31. Siksniute egyik büntetője pontos. 36-32. Fűrész centikkel marad le a hármasról. 38-32.

18. perc: Keller visszaadja Horváthnak a gólpasszt. 34-31.

17. perc: Mazionyte veri a palánk alatt egy az egyben Horváth Zsófit. 30-31. Horváth Zsófia passza után Keller a pontszerző. 32-31.

16. perc: Englert passzából Keller eredményes. 30-29.

15. perc: Delmis középtávolija jó, Imbergerova tripla kísérlete nem. 28-29.

14. perc: Kétszer adjuk el a labdát, Raugaite mindkétszer él a lehetőséggel.

13. perc: Radunovic 2 pont. 25-25.

12. perc: Milieskiene, majd Vida és Radunovic is betalál. 23-20. Solopova előbb egy duplát, majd egy hármast szór. 23-25.

11. perc: Horváth Zsófia forgatja be a palánk alatt a litván játékosokat. 19-18.

Az 1. negyed után: 17-18

10. perc: Eladjuk a labdát, Siksniute ziccerig viszi. 15-18. Fűrész kosarával az első negyed után 17-18 az eredmény.

8. perc: Kovács hármas kísérlete rossz. Visgaudaite kosara a másik oldalon hibátlan. 13-16. Delmis egyéni akciója ért két pontot. 15-16.

6. perc: Siksniute közelje, és Radunovic két büntetője is pontos. 13-14.

5. perc: Milieskeine és Englert is dob egy hármast.  Vida nm hibázza el a ziccert. 11-12.

4. perc: Visgaudaite tripla, majd Fűrész és Milieskeine kettese következik. 6-9.

3. perc: Raugaite megy be a palánk alá egy testcsel után. 4-4.

2. perc: Milieskeine duplájára Raduovic válaszl. 4-2. A ráadás kimarad.

1. perc: Hazai kosárral kezdődik a mérkőzés. Englert. 2-0.

Vezetőedző: Kumpiene Ramune

A SEAT Lami-Véd Győr tizennégy pontos előnnyel várja a Lemminkainen Klaipeda elleni Európa-kupa-párharc visszavágóját. A 18.15 órakor kezdődő mérkőzést a Sport Klub élőben közvetíti. Tapodi Péter, a csapat edzője hazai pályán is győzelmet vár együttesétől.

„Hazatérésünk után pénteken és szombaton edzettünk, majd a játékosok kaptak két nap pihenőt a felfrissülésre, hiszen a jövőben erre nem lesz sok lehetőségük. Kedden és szerdán újra edzettünk, valamint miután megérkezett a DVD Litvániából, videóztunk is. A lehetőségekhez képest maximálisan felkészültünk. Sérültünk nincs, Dagmar Imbergerová fertőzés miatt antibiotikumot szed, de ott lesz ő is a csapatban. Hazai pályán is szeretnénk nyerni, hiszen – nem lebecsülve az ellenfelet – úgy gondolom, mi jobb csapat vagyunk. Továbbra is azzal küzdünk, hogy régen játszottunk mérkőzéseket. Nem volt egyszerű rögtön egy idegenbeli nemzetközi találkozón kezdeni az évet, az első félidőben még kerestük önmagunkat. Miután megtaláltuk ritmusunkat, huszonegy ponttal nyertük a második játékrészt. Ezúttal is át kell vészelnünk azt az időszakot, amíg játékba lendülünk, és akkor nem lehet gond."

A női Euroligában az MKB-Euroleasing Sopron csütörtökön 20.30 órakor a spanyol Rivas Ecopolis otthonában lép pályára.

Nincs könnyű helyzetben az MKB-Euroleasing Sopron, hiszen az Euroliga utolsó előtti fordulójában a csoportot vezető Rivas Ecopolis otthonába látogat. Székely Norbert együttese eddig három győzelmet szerzett, s ahhoz, hogy legyen esélye a továbbjutásra, mindkét hátralévő mérkőzését meg kellene nyernie. Ez pedig nem lesz egyszerű a Sopronban is győztes madridiak otthonában, bár az azóta eltelt időben sokat javult a magyar bajnok.

„Fura helyzetben vagyunk, hiszen tavaly hat győzelemmel nem volt veszélyben a továbbjutásunk, most viszont ha megnyerjük mindkét meccsünket, akkor öttel sem biztos, hogy továbblépünk. Természetesen a tavalyi Final Four után ez azért csalódás, de ősszel ritkán látott sérülés- és betegséghullám ért el bennünket, s csak jó egy hónapja tudunk kompletten készülni. Ennek egyébként látszanak a nyomai, mert egyre jobb állapotba kerül a csapat. Éppen ezért szeretnénk megszerezni első brabúrgyőzelmünket, hogy továbbjutási reményeink megmaradjanak. Azt azért hozzáteszem, hogy a magyar csapatok közül mi győztünk a legtöbbször, mert a Szeged és a Pécs is kétszer nyert" – mondta Székely Norbert, akit a múlt héten műtöttek a hangszálával, s bár még nehezen beszél, nem az a típus, aki ne a mérkőzés lázában égne.

„Felkészültünk az ellenfélből, s bár nem mi vagyunk az esélyesek, bízom benne, hogy a régi és az új taktikai elemek alkalmazásával meg tudjuk lepni a spanyolokat. Maja Miljkovic kisebb sérülése miatt a kedd délelőtti edzést kihagyta, de várhatóan tud játszani csütörtök este" – tette hozzá a fiatal szakvezető.

Euroliga: a csoportelső otthonában nyert a Sopron

A női kosárlabda Euroliga C-csoportjának 9. fordulójában az MKB-Euroleasing Sopron bravúros… Tovább olvasom