2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 17°C | 30°C Még több cikk.

Euroliga: Lengyelországban kapott ki az MKB-Sopron

Elszenvedte ötödik vereségét az Euroliga C-csoportjában az MKB-Euroleasing Sopron. Székely Norbert csapata a lengyel Gorzów otthonában kapott ki hét ponttal.
C-CSOPORT, 7. FORDULÓ

Gorzów –MKB Euroleasing-Sopron 79–72 (19–21, 21–15, 19–21, 20–15)

GORZÓW: Dzwigalska, Dureika 4, Zurowska 9, Piekarska 8, Sapova 20. Cs.: Richards 12, Spencer 15, Kaczmarczyk 7, Vidacic 4. Vezetőedző: Dariusz Maciejewski.

SOPRON: Miljkovics 12, Holt 7, Honti 14, Horti 13, Miovanovics 8. Cs.: Eördögh 10, Krivacsevics 8, Hadarics. Vezetedző: Székely Norbert.

Az utóbbi hetekben gyenge formában játszó soproniak kezdték némileg jobban a találkozót, s néhány perc után négy ponttal vezettek. A hazai csapat ugyanakkor nem hagyta meglépni a magyarokat, így fej fej mellett haladtak a felek egészen a dudaszóig (19-21).

A második szakaszt is jól indította a vendég együttes, a 14. percre hét pontra növelte a különbséget, ezt követően azonban megtorpant. A házigazdák ugyanakkor rátaláltak a rivális elleni hatékony játékra, s a hétpontos hátrányból a félidőre négypontos előnyt kovácsoltak (40-36).

A fordulást követően is szoros maradt a küzdelem, a soproniak küzdöttek, s nem szakadtak le a Gorzówtól, de fordítani nem tudtak (59-57).

Az utolsó negyed első percében a Sopronhoz került az előny (60-61), ám ez csak pillanatokra maradt így, s ismét futott riválisa után Székely Norbert csapata. A hajrát aztán a lengyel együttes bírta jobban, s ezzel hetedik meccsén második győzelmét szerezte meg a C csoportban. A Sopron a második forduló után két sikerrel állt, az újabb kudarccal azonban most már a lengyelekkel azonos, 2/5-ös győzelem-vereség mérleggel rendelkezik. A magyar bajnok november 22-e óta nem nyert meccset sem az Euroligában, sem az NB I-ben.

Székely Norbert: – Bár játé kunk ma is akadozott, az elmúlt hetekhez képest jelentős javulást mutattunk. Nüánszokon múlt a siker.

A győzelmi-vereségi mutatóját a múlt héten Kassán 2/4-re rontó Sopron a lengyel Gorzówhoz látogat szerdán, amely 1/5-tel szerénykedik a C csoport utolsó helyén. A magyar bajnok szombaton rangadót veszített a legutóbb szintén döntős Szeged csarnokában (85-73), így - a nemzetközi szereplést is beleértve - sorozatban hatodik meccsén maradt alul. A Gorzów - amely hétvégén 75-69-re verte a szintén euroligás Gdyniát - egy hónapja 78-64-re kapott ki Sopronban.

Az újonc Szeged múlt héten megszerezte első diadalát a kontinenssorozatban (1/4), ám a legutóbbi három Euroliga-aranyat bezsebelő Szpartakhoz nem sok eséllyel utazik. A novemberi "odavágót" azért halasztották januárra, mert előtte két nappal agyonlőtték Sabtaj von Kalmanovics tulajdonost. Azóta a ver(het)etlen oroszoktól hazaszerződött a világbajnok ausztrál Lauren Jackson, ám a csapat nélküle is felér egy világválogatottal.

A B csoportban a Pécs (2/4) csütörtökön a Krakówot fogadja. A százszázalékos mutatóval éllovas lengyelek egy hónapja 85-78-ra nyertek otthon Fűzy Ákos tanítványai ellen, ám a Lauber Dezső Csarnokban mindig fennáll a botlás veszélye az ellenfelek számára.

Szerdán a SEAT Lami-Véd Győr (3/1) a francia Mondeville-hez látogat az Európa Kupa ötödik körében.

• 4. CsabaKiraly 2009. december 19. 07:41
    „Az utobbi 5 cikk cima azzal kezdodot, hogy hol kapott ki Sopron :-))
    Ugy latszik igaz, hogy "xzar-eredmeny" is eredmeny :-)”
  • 3. fcsopron60 2009. december 11. 08:03
    „Várjuk ki a végét!!
    Én is már csak ebben bizok!!
    Hajrá Sopron!!”
  • 2. Csetneky 2009. december 10. 10:22
    „Úgy látom, marad a bajnokság. Na meg a magyar kupa. Végülis, ez a kettő ebben az idényben elég is lesz. Hajrá Sopron!”
  • 1. Kovika 2009. december 09. 17:18