Egyre nehezebb helyzetben - ETO-SZESE–Vác 25–29

Kikapott a rájátszás első meccsén az ETO-SZESE.
ETO-SZESE–Vác 25–29 (11–12)
Győr, NB I-es férfimérkőzés, 500 néző. V.: Hargitai I G., Markó.

ETO-SZESE: Lorger – Terenyi 1, Németh G. 4, Mota 3, Pesic 1, Halász 3, Hernandez 3. Cs.: Somogyi, Vogt (kapusok), Rivnyák, Gál 1, GEBHARDT 6/2, Simon 3, Szabó A. Edző: Rosta Miklós.

Vác: VITÁRIS – Gábori 5/2, Bajorhegyi, LENDVAY 7/1, Kocsi 1, Pál 1, CSÁSZÁR 5. Cs.: Laurencz 4, Tyiskov 2, Nikolicza 1, Kökény 2, Győrgy, Joháczi 1/1. Edző: Rosta István.

Hétméteresek: 5/2, ill. 7/4. Kiállítások: 8, ill. 12 perc.

Hullámzó volt a játék a találkozó elején, mert előbb a vendégek mentek el kettővel, majd a 12. percben Halász góljával már az ETO-SZESE vezetett (5–4). Ismét a Vác vezetett, majd 8–7-es győri előnynél Somogyi védett hetest. Ez sem adott lökést a hazaiaknak. Azzal hogy Simon betalált a végén, egygólos vendégvezetéssel vonulhattak pihenőre a felek.

A második harminc percben az első győri gólkra majdnem öt percet kellett várni. Még kettős emberelőnyben sem tudott közelebb kerülni az addigra már négy góllal is ellépett vendégekhez a hazai alakulat, s bár 14–19-nél, Rosta Miklós időkérését követően még sikerült egymás után két gólt dobnia az ETO-SZESE-nek, a Vác elvitte a két pontot, egyre nehezebb helyzetbe sodorva ezzel a zöld-fehéreket.

Rosta Miklós: – Az első rászámolást megkaptuk, de még élünk...

Rosta István: – A kritikus helyzetekből jobban jöttünk ki. Jelenleg ennyivel jobbak vagyunk a győri csapatnál.