2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Duna Takarék ETO: Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

A győri Duna Takarék ETO a vártnál is magabiztosabban győzött az élvonalbeli futsalbajnokság elődöntőjének első összecsapásán hétfőn.

Ha csütörtökön Üllőn is győz az együttes döntőt játszhat. A mérkőzésről készült képeket Galériák rovatunkban tekinthetik meg. Nézze meg a meccs gólösszefoglalóját és Lódi Tamás mérkőzés utáni nyilatkozatát is a Videók menüpont alatt!

Duna Takarék ETO-Üllő FC Cső-Montage 6-2 (4-0)
Győr, NB I-es futsalmérkőzés, 700 néző. Rájátszás a döntőbe jutásért, 1. mérkőzés. V.: Kovács G., Solymosi, Márton.

ETO: Balázs – Tóth Sz., Gyurcsányi, Lódi, Madarász. Cs.: Pánczél (kapus), Dróth, Neris, Harnisch, Al-Ioani, Peczár, Gölesz.
Szakmai igazgató: Kozma Mihály.

Cső-Montage: Reveland – Szente, Baranyai, Szalay, Jenei.
Cs.: Jávor, Németh P., Simon Á., Mezőfalvi, Bánfalvi, Márkus (kapus).
Edző: Török Tamás.

Gsz.: Lódi (3.), Harnisch (5., 24.), Neris (13., 32.), Dróth (18.), ill. Madarász (22., öngól), Jenei (26.).

A győrieknél Matkovics hiányzott – ő az előző fordulóban Miskolcon kapott piros lapot -, míg a vendégek sérülés miatt Szimcsákot és Laucseket voltak kénytelenek nélkülözni.

Rendkívül magabiztosan kezdett a kupa- és alapszakaszgyőztes ETO, ennek megfelelően egy remek szögletkombináció után Lódi meg is szerezte a vezetést már a 3. percben. Nem kellett várni sokáig a következő találatra sem, Dróth labdaszerzése után Harnisch lapos lövése is a kapuban kötött ki. Nem változott a játék képe a két gól után sem, az ETO támadott többet és játszott mezőnyfölényben, a vendégek nem nagyon tudtak – vagy nem akartak – feljebb jönni, inkább a biztos védekezésre fektették a hangsúlyt. Hiába ugyanis a 13. percben egy újabb hazai szöglet után újabb győri gól következett, a brazil Neris ragasztott ritka nagy gólt jobb felső sarokba. Ezután már többször is kijött a szorításból Cső-Montage, ám két perccel a félidő vége előtt egy gyors hazai kontra végén újból az ETO rúgott gólt, s így jelentős és mindenképp megérdemelt előnnyel vonulhatott pihenőre a zöld-fehér csapat.

Szünet után kissé váratlanul szépített a Cső-Montage, igaz ehhez kellettek a hazaiak is, Madarászról jutott a győri kapuba labda. Két perc múlva állt helyre a rend, ekkor Harnisch értékesítette Dróth átadását. Küzdelmesebb lett a meccs, Jenei lőtt újabb gólt, majd Neris következett, aki ismét hatalmas gólt lőtt az üllői kapuba. Látványos perceket hozott a hajrá, a vendégek bátrabban elhagyták térfelüket, több helyzet is adódott, főleg a hazaiak előtt, de több gól már nem született.

Az ETO végig kézben tartva a mérkőzést, a vártnál is magabiztosabb győzelmet aratott, s ha Üllőn is így játszik, nem lehet gond a fináléba jutás.
A két győzelemig tartó párharc állása 1-0 az ETO javára. A következő mérkőzés csütörtökön Üllőn lesz, a győri klub térítésmentesen szurkolói buszt indít, erre jelentkezni a 70/316-3397-es telefonszámon lehet.

Kozma Mihály: - Egy válogatottakkal teletüzdelt rendkívül szervezetten játszó ellenfelet sikerült legyőznünk. Erre a jó játékra lesz szükségünk csütörtökön is.

A másik elődöntőn: MVFC Berettyóújfalu-Colorspectrum Aramis 3-3 (2-0). Büntetőkkel az Aramis győzött, s összesítésben a budafoki csapat 1-0-ra vezet.

Megkezdődik a rájátszás az élvonalbeli futsalbajnokságban. Az alapszakaszgyőztes Duna Takarék ETO hétfőn este hét órakor a Cső-Montage csapatát fogadja Győrben.

Izgalmas mérkőzésre van kilátás, hiszen az alapszakasz lezárultával gyakorlatilag tiszta lappal vág neki a bajnoki aranyéremért folyó küzdelemnek az első négy helyezett együttes. A győriek ma 19 órakor – a belépés ingyenes, s a nézők között értékes nyereményeket sorsolnak ki a rendezők – azt az Üllő FC Cső-Montage csapatát fogadják a Magvassy-csarnokban, amelyet ugyan legyőztek a Magyar Kupa döntőjében, majd idegenben is két vállra fektettek a bajnokságban, ám amelytől ősszel hazai pályán kikaptak Madarászék.

A párharc két győzelemig tart (döntetlen esetén előbb hosszabbítás, majd büntető következhet). A győztes jut a döntőbe, ahol már három sikeres találkozó kell a bajnoki elsőséghez.

A győriek játékosa, Gyurcsányi Zsolt, aki nemrég ünnepelte 30. születésnapját, szeretné hibátlanul zárni a rájátszást:

„Veretlenek akarunk maradni, bebizonyítottuk, hogy minden csapatot le tudunk győzni idehaza, miért ne sikerülne ez a rájátszásban is? Nyilván az a tény, hogy már többször nyertünk a Cső-Montage és a Berettyóújfalu ellen mostanában, elbizakodottá is tehetne minket, de nem vagyunk azok, tudjuk, hogy nehezebb dolgunk lesz, mint a bajnokságban. A tudat miatt pedig, hogy többször is mi nyertünk, fájjon inkább az ellenfelek feje."

Tóth Szabolcs a napokban volt 35 éves. A rutinos győri futsalos is bizakodó: „Célom volt, hogy kupagyőztes és bajnokcsapatba igazoljak, ebből az egyik feltétel már teljesült, s mindegy, hogy a rájátszásban még hányszor kell pályára lépnünk, de szinte biztos vagyok benne, hogy a bajnokság végére a másik vágyam is valóra válik."

• 4. gólkirály 2010. május 04. 10:30
    „Remélem sok ETO-szurkoló ott lesz csütörtökön Üllőn, hogy aztán együtt ünnepelhessük a döntőbe jutást. Zöld-fehér színű a győri vér...”
  • 3. poltom 2010. május 03. 22:17
    „6:2 (4:0), egy jó első és egy visszafogottabb második félidő után, remek hangulatban; gsz:Harnisch 2, Neris 2, Dróth, Lódi”
  • 2. ZéZé 2010. május 03. 20:18
    „itt a közvetítés. 28.perc : 5:2 az ETO-nak.