2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 22°C Még több cikk.

Bravúros kezdés

Kézilabda - A remek napot kifogó magyar válogatott szenzációs győzelmet aratott a spanyol csapat ellen a norvégiai férfi Európa-bajnokság első fordulójában, Bergenben.
Magyarország–Spanyolország 35–28 (14–12).
Gólszerzők: Nagy, Ilyés 7–7, Iváncsik T. 5, Császár, Gál 4–4, Mocsai, Iváncsik G., Laluska 2–2, Eklemovics, Zubai 1–1, ill. Garabaya 8, Romero 7, Ortega, Rocas 4–4, Garcia, R. Entrerrios 2–2, Davis 1.

A 2005-ös világbajnok spanyolok Romero révén tartani tudták kis előnyüket a meccs elején, ám ahogy Puljezevics egyre jobban védett, fordítottak a magyarok. Az iram óriási volt, és 11–9-nél a spanyolok időt kértek. Egy emberhátrányos szakaszt 2–0-ra nyert a csapat, miközben Puljezevics büntetőt védett, ám 14–9 után a szünet előtti hajrát a 2006-os EB-ezüstérmese bírta jobban.

A fordulást követően gyorsan jött az egyenlítés, és ettől kezdve fej fej mellett haladt a két gárda. Aztán Puljezevics megint sziporkázott, elléptek a magyarok (49. perc: 30–23). A spanyolok sorozatban három gólt lőttek, de a folytatásban Puljezevics megbabonázta a spanyolokat, akik a hajrában lélekben már feladták az összecsapást.

Skaliczky László szövetségi kapitány: „A játékosok élvezték a mérkőzést, sok volt az improvizáció, jó volt a lövőforma, és a védőfal megfelelően zárt, Puljezevics magabiztosságot adott a kapuban. Fontos volt, hogy lélektanilag sorsdöntő pillanatokban jöttek a bravúrok. Önbizalom-növelő lehet ez a siker."

A másik mérkőzésen: Németország–Fehéroroszország 34–26.
A magyarok legközelebb szombaton 18.15-tól Németországgal találkoznak.

Szávay húgát győzte le

Tenisz - Szávay Ágnes húgát legyőzve lett országos bajnok Mikó Zsófia, a Győri RTC… Tovább olvasom