2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 23°C Még több cikk.

A szünet előtt dőlt el a csata

Kosárlabda - A soproniak számára az első félidő végén úszott el a mérkőzés, de mindenképpen dicséret illeti a fiúkat, mert – szemben a Dombóvár elleni összecsapáson látottakkal – az utolsó pillanatig hajtott, küzdött.

Albacomp - S. sÖrdögök 100-88(21–20, 29–16, 21–25, 29–27)
Sopron, Uniqa NB I-es férfimérkőzés, 2200 néző. V.: Kapitány, Bognár, Farkas.

Albacomp: Simon 6, Doyne 12/3, BELL 21, MORRISON 22, RADOVICS 25/15
Cs.: HANGA 12/9, Góbi 2
Edző: Peresztegi Nagy Ákos

sÖrdögök: Cruz 11/3, Körtélyesi 11/9, DIES 17, COUISNARD 18/3, BROOKS 25/9
Cs.: Vesztergom 2, Boldizsár, Csorvási 4, Halmai
Edző: Meszlényi Róbert

Jól kezdett a vendéggárda, Brooks támadásban, Couisnard pedig védekezésben és az előkészítésben jeleskedett (2–6). Doyne vezetésével egy 6–0-ás rohammal fordított az éllovas, de Brooks, majd Körtélyesi dobott triplát, így ismét a sÖrdögöknél volt az előny. A szakasz hajrájában zónára álltak át a hazaiak, ami megzavarta Körtélyesiéket. A negyed végén felváltva vezettek a csapatok. A második szakaszban is fej fej mellett haladtak a felek. A negyed közepén a hazai csapat pár pontos előnyt állandósított, sőt, az utolsó három és fél percet 15–2-re nyerte az Albacomp.

Dies remek zsákolása indította a második félidőt, ám hiába húzta rövid időn belül másodszor is a fehérvári gyűrűbe a labdát, hol Bell, hol Radovics révén mindig volt válaszuk a hazaiaknak. A negyed végén az ebben a tíz percben öt zsákolást bemutató Dies „húzásaival" tízre jöttek fel a soproniak. A zárószakaszt a hazaiak kezdték jobban, de Körtélyesi, majd Brooks is beemelt egy-egy hármast. A további felzárkózást Bell zsákolással, Hanga pedig triplával állította meg.

Meszlényi Róbert: – Az Albacomp a második negyedben kapott ajándék lehetőségeket kihasználta, és ezzel nyert.

• 1. TIBIsopron 2009. március 23. 18:02
    „Sopron, Uniqa NB I-es férfimérkőzés, 2200 néző.

ilyen sokan voltak az Mkb arénába? :)”

Futsal NB I: Győrben vághatnak vissza a bajnoknak

Labdarúgás - Hátfőn 19.30 órakor a bajnok Berettyóújfaluval játszik Győrben a Duna Takarék az… Tovább olvasom