2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 23°C Még több cikk.

Pistorius elődöntős, jamaicai címvédés női 100 méteren, kizárások dopping miatt

Oscar Pistorius, az olimpiák történetének első művégtagokkal versenyző atlétája bejutott az elődöntőbe férfi 400 méteren.
23:09 - Jamaicai címvédés női 100 méteren

A jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce megvédte címét 100 méteres síkfutásban szombaton a londoni olimpián.

A 25 éves sprinter 10.75 másodperccel diadalmaskodott.
A második helyen az amerikai Carmelita Jeter végzett, míg a harmadik a szintén jamaicai Veronica Campbell-Brown lett.

Eredmények:
női 100 méter, olimpiai bajnok:
Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaica) 10.75 másodperc
2. Carmelita Jeter (Egyesült Államok) 10.78
3. Veronica Campbell-Brown (Jamaica) 10.81

23:07 - Hazai siker férfi 10 ezer méteren

A szomáliai születésű, de brit színekben szereplő Mohamed Farah nyerte a férfiak 10 ezer méteres futóversenyét szombaton a londoni olimpián.

A 29 éves, vb-ezüstérmes Farah mögött az amerikai Galen Rupp végzett a második helyen, míg a harmadik az etióp Tariku Bekele lett. Negyedikként ért célba Tariku Bekele bátyja, Kenenisa Bekele, az előző két olimpia aranyérmese.

Eredmények:
férfiak, 10 ezer méter, olimpiai bajnok:
Mohamed Farah (Nagy-Britannia) 27:30.42 perc
2. Galen Rupp (Egyesült Államok) 27:30.90
3. Tariku Bekele (Etiópia) 27:31.43

22:49 - Brit siker férfi távolugrásban

A brit Greg Rutherford nyerte a férfi távolugrást a londoni olimpián.
A második helyen az ausztrál Mitchell Watt végzett, a harmadik pedig az amerikai Will Claye lett.

Eredmények:
férfi távolugrás, olimpiai bajnok:
Greg Rutherford (Nagy-Britannia) 8,31 m
2. Mitchell Watt (Ausztrália) 8,16
3. Will Claye (Egyesült Államok) 8,12

22:10 - Horvát siker női diszkoszvetésben

A horvát Sandra Perkovicé lett az aranyérem női diszkoszvetésben szombaton a londoni olimpián.

A második helyen az orosz Darja Piscsalnyikova, a harmadikon pedig a világbajnoki címvédő kínai Li Janfeng (Li Yanfeng) végzett.

Eredmények:
női diszkoszvetés, olimpiai bajnok:
Sandra Perkovic (Horvátország) 69,11 m
2. Darja Piscsalnyikova (Oroszország) 67,56
3. Li Janfeng (Li Yanfeng, Kína) 67,22

15:47 - A selejtezőben kiesett a rúdugrásban vb-címvédő Murer

A női rúdugrás szombati selejtezőjében meglepetésre kiesett a további olimpiai küzdelmekből a legutóbbi tegui világbajnokságon aranyérmes Fabiana Murer.

A brazil atléta, aki 4,85 m-rel nyert a tavalyi vb-n, csak 4,50 m-t teljesítet, ez pedig kevés volt a továbbjutáshoz.
A kétszeres olimpiai bajnok, világcsúcstartó orosz Jelena Iszinbajeva könnyedén lépett tovább: simán jutott túl a 4,50-en és ugyancsak elsőre vitte a 4,55 m-t is.

15:09 - Kizárták az olimpiáról a doppingoló kolumbiai atlétát

Doppingolás miatt kizárták a londoni olimpiáról Diego Palomeque kolumbiai atlétát - közölte szombaton a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB).

A dél-amerikai futó szervezetében a július 26-i, londoni ellenőrzés során a normál értéknél magasabb tesztoszteronszintet mutattak ki.
A 18 éves Palomeque szombaton már nem állhatott rajthoz az előfutamban 400 m-es síkfutásban.

Ez a hetedik doppingeset az olimpián: korábban Lujza Galjulina üzbég tornász, Hysen Pulaku albán súlyemelő, Tameka Williams St. Kitts és Nevis-i atléta, Viktorija Baranova orosz női pályakerékpáros, Amin Lalu marokkói férfi 1500-as futó és Marina Marghieva moldovai kalapácsvető bukott le.

12:10 - Pistorius elődöntőbe jutott 400-on

Oscar Pistorius, az olimpiák történetének első művégtagokkal versenyző atlétája a tavalyi világbajnoksághoz hasonlóan a londoni játékokon is bejutott az elődöntőbe férfi 400 méteren.

A háromszoros paralimpiai bajnok sprinter 45.44 mp-cel előfutamának második helyén ért célba szombat délelőtt, s ezzel biztosan, "helyen" lépett tovább a következő körbe.

Az idei legjobbját elérő Pistorius szereplése sokáig kérdéses volt Londonban, ugyanis annak ellenére, hogy tavaly sikerült teljesítenie az erősebbik ötkarikás kvalifikációs szintet (45.25 mp), s a tegui vb-n - egyedüli dél-afrikai 400-asként a mezőnyben - elődöntőt futott, hazája szövetség kikötötte, hogy idén is A szintet kell futnia, ami nem sikerült neki. Végül a dél-afrikaiak úgy döntöttek, a váltóban és egyéniben is szerepelhet.

A 25 éves atléta a pekingi olimpia előtt a nemzetközi szövetséggel (IAAF) harcolt azért, hogy indulhasson az épek versenyein is, s az IAAF végül kevéssel a 2008-as játékok előtt engedélyezte ezt számára, az olimpiai szintet akkor azonban már nem tudta megfutni.

11:50 - Visszaléptették a doppingoló moldovai kalapácsvetőnőt

A Moldovai Olimpiai Bizottság szombaton doppingolás miatt visszaléptette a londoni játékok kalapácsvető-versenyétől Marina Marghievát.

A 26 éves atlétát azért zárták ki a moldovai csapatból, mert a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) közölte, megbukott egy korábbi doppingteszten. Az IAAF nem nevezte meg azt a tiltott szert, amelyet a kalapácsvető szervezetében kimutattak.

Marghieva szerdán mutatkozott volna be Londonban, húga, a 24 esztendős Zalina szintén kalapácsvetésben szerepel a játékokon.

Ez a hatodik doppingeset az olimpián: korábban Lujza Galjulina üzbég tornász, Hysen Pulaku albán súlyemelő, Tameka Williams St. Kitts és Nevis-i atléta, Viktorija Baranova orosz női pályakerékpáros és Amin Lalu marokkói férfi 1500-as futó bukott le.

Doppingolás miatt nem indulhatott Amin Lalu

Doppingolás miatt nem indulhatott Amin Lalu, a jelenlegi legjobb marokkói férfi 1500-as futó a szám pénteki előfutamában a londoni olimpián.

A 30 éves atlétának a július 20-án rendezett monacói Gyémánt Liga-versenyen adott mintájában a furoszemid nevű vízhajtó nyomaira bukkantak a szakemberek. Az afrikai ország így kénytelen volt visszaléptetni a középtávfutót, aki éppen a Monacóban elért 3:30.54 perces idejével áll az idei világranglista hatodik helyén.

Laluhoz hasonlóan egy hete a legjobb női marokkói 1500-ast, az idei legjobb eredménnyel rendelkező Mariem Alaui Szelszulit kellett doppingolás miatt visszaléptetni: a női világranglistát vezető 28 éves sportoló a július 6-ai párizsi Gyémánt Liga-viadalon akadt fenn a teszteken, szintén vízhajtóval.

Etióp címvédés női 10 ezer méteren

Az etióp Tirunesh Dibaba megvédte címét női 10 ezer méteren pénteken a londoni olimpián, a második helyen a kenyai Sally Jepkosgei Kipyego ért célba, a harmadik pedig honfitársa, Vivian Jepkemoi Cheruiyot lett.

Eredmények:
nők, 10 ezer méter, olimpiai bajnok:
Tirunesh Dibaba (Etiópia) 30:20.75 perc

2. Sally Jepkosgei Kipyego (Kenya) 30:26.37
3. Vivian Jepkemoi Cheruiyot (Kenya) 30:30.44

Ötödik a vegyesváltó, negyeddöntőben a férfi pólósok - összefoglaló

Kikapott a spanyoloktól a férfi kézilabda-válogatott, fölényesen győztek a vízilabdások a házigazdák… Tovább olvasom