Molnár Ágnes államtitkár pénteken - a győri Jedlik hídon állva - bejelentette: a mosoni-dunai és a szigetközi, összesen 12,5 milliárdos beruházást (mely 40 településen mintegy 350 ezer ember érint) is elfogadta a kormány.
A "vizes" fejlesztések mellett többezer munkahelyet, s a folyómenti vállalkozások lehetőségét jelentheti.
"A fejlesztések a jövőben csakis stratégia mentén valósulhatnak meg" - kezdte sajótájékoztatását Molnár Ágnes Fejlesztéspolitikai Koordinációért Felelős államtitkár metsző szélben a győri Mosoni-Duna feletti hídon.
Kiemelte: az elmúlt nyolc évben elmaradt intézkedést indítanak el azzal, amiről múlt héten döntött a kormány: a megyében két ötmilliárd forint feletti kiemelt fejlesztést valósulhat meg.
Ez érinti a Mosoni-Duna és a Lajta térségét valamint a Szigetköz vízgazdálkodási rendszerét.
![]() |
Molnár Ágnes a győri Jedlik hídon mutatta be a terveket - fotó: Bertleff András. |
"Az itt élő emberek életminősége javul: az első projekt legalább 22 települést és majdnem 200 ezer embert-, a szigetközi program esetében 18 települést 150 ezer lakost érint a fejlesztés.
A bősi vízátkormányzás eredményeként létrejött károkat orvosolnak ezen fejlesztési programok.
Ez csak a kezdet: a térségbe áramló, összesen közel 13 milliárdos forrás megteremti a lehetőséget, hogy alapjaiban rendezze az eddig elmaradt beruházásokat, s lehetőség nyílik továbbiak megvalósítására.
Az itteni vállalkozások végiggondolhatják, miként tudják a családi, a mikro-, a kis- és középvállalkozásaikat fejleszteni, s Start-munkaprogramban résztvevők is lehetőséget kapnak.
Bízom benne, hogy a beruházás után az itt élők életkörülményei javulnak" - mondta.
Széles Sándor a megyei kormányhivatal vezetője úgy folytatta: 2000-ben fogadták el a Mosoni-Duna rehabilitációs programot.
"Örülök, hogy 2014 végére az akkor elképzelt, az önkormányzatok és civil szervezetek által támogatott elképzelések megvalósulhatnak.
A kormány minden olyan támogatást és lehetőséget biztosít a térségben élők számára, amely megalapozza az ökológiai rehabilitációt, javítja az árvízlevezető-képességet, s lehetőséget ad az itt élő vállalkozóknak.
Többszáz, többezer munkahely jön létre, mely a térségnek továbblépést, profitot hoz. A kormányhivatal a kivitelezési munkák engedélyeztetésében vállal részt.
Úgy érzem, a megyében nincs is olyan ember, aki ennek a bejelentésnek ne tudna örülni, s ne érezné javát a közeljövőben" - közölte.
hirdetés
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!
Lájkolom és követem a Kisalfold.hu-t
Megosztom a cikket a Facebookon
Olvasóink írták
Most akkor 6 és fél, vagy 13 milliárd?
Netán már 100 % áfával számolnak? :)”
sosem lesz belőle semmi, az elvtárs-pajtások lenyúlják ezt a pénzt is, oszt jónapot”
Bomba üzlet, ahogy megszoktuk, - /szigetközre kifizetett eddigi pénzek, "szakmai" munkák anyagaira 3,5milliárd forint/”
A Mosoni-Duna és a Lajta folyó térségi vízgazdálkodási rehabilitációja<br>KEOP-7.2.2.1-2008-0002</strong><br><strong>Kedvezményezett:</strong> Észak-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság <a href="http://www.edukovizig.hu/" target="_blank">http://www.edukovizig.hu/</a><br><strong>Projekt előkészítő szakasz összköltsége:</strong> 291 500 000 Ft<br><strong>Státusza:</strong> Előkészítés alatt álló<br><strong>A projekt várható teljes összköltsége:</strong> 6 078 504 213 Ft
http://www.keopmosoniduna.hu/index.php?p=page@content&pid=1”