A Tápszentmiklósi álom valórá válik

Tápszentmiklós - Március elején amikor a polgármester előállt "őrült" ötletével, még a helyiek sem hitték el, hogy az álomkép amit Kovács József felfestett, valóra válhat. Szép, szép a terv, mondták, de senki nem hitte el, hogy a közel 100 milliós beruházásból lehet valami - kaptuk a levelet és a felvételt olvasónktól.

tudósító

Egy nyolc lakásos társasházat kell építenünk a rendezetlen park helyén és ezzel több legyet üthetünk egy csapásra-mondta a faluvezető. "Kialakíthatunk a faluközpontban egy városias faluközpontot és nyolc több gyermekes család ideköltöztetésével hosszú távra bebiztosíthatjuk az iskolánkat és megmenthetjük a gyerekhiánnyal küszködő óvodánkat is" -ezekkel érvelt a testületi ülésen a polgármester és igyekezett támogatókat szerezni a nem mindennapi programjához. Több tárgyalás után a képviselők egyhangúlag bólintottak rá a javaslatra és elkezdődhetett az előkészítő munka.

Épül a ház.

Épül a ház.
Már az elején jöttek az akadályok, a legnagyobb a telekszomszéd
aggályoskodása volt, ami majdnem keresztülhúzta az önkormányzat
szándékát. Hosszas tárgyalás után adta be a derekát, majd elkezdhették a munkákat. A fizikai munkák elkezdése még el sem kezdődhetett, máris több millió forintot költött a falu a tervekre és egyéb költségekre. A
polgármester bevonta az előkészítő munkákba a Pannonhalma és Vidéke
Takarékszövetkezetet akik óriási segítséget tudtak adni a merész
vállalkozáshoz. megtalálták azt a péri vállalkozót, ( Szabó Közmű KFT)
aki a haszonszerzés helyett a nemes és segítő célt nézte, és szinte
alapáron vállalta a kivitelezést.

140 jelentkező családból választották ki azt a nyolcat, akik vállalták,
hogy Tápszentmiklósra költöznek. Március első napjaiban kezdték meg a
földmunkákat. Óriási ütemben folyt az építkezés, hiszen az iskola és
óvoda kezdésre a családoknak Tápszentmiklóson kell lakniuk. A végső
határidő aug 16. Nos úgy néz ki, hogy tartható ez cél, hiszen állnak a
falak, fenn a tetőszerkezet, az alsó szinten már a válaszfalakat építik
és kész a víz, villany és a fűtés előkészítések.

Az álom tehát megvalósulni látszik és mire elkezdődik a tanítás az
iskolában, mindenki rájön, hogy nem is volt olyan őrült a polgármester
ötlete.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!