Stájer Nagydíj

2021.08.08. 16:53

Jorge Martin első versenyét nyerte a MotoGP-ben

Martín mögött honfitársa, a címcédő Joan Mir lett a második, az összetett pontversenyben vezető francia Fabio Quartararo pedig a harmadik.

A spanyol Jorge Martín sikerét hozta a gyorsaságimotoros-világbajnokság Stájer Nagydíján a MotoGP futama vasárnap Spielbergben.

Az eredetileg 28 körös viadalt a második körben baleset miatt félbe kellett szakítani: a KTM-mel versenyző spanyol Dani Pedrosa az egyik kanyarban elcsúszott, a jó pár hellyel mögötte haladó Lorenzo Savadori (Aprilia) későn vette észre a pályán keresztbe fekvő motort, amin átesett. Mindkettejük versenygépe azonnal kigyulladt, az olasz pilótát pedig hordágyon vitték el kivizsgálásra. Ott kiderült, hogy eltört a bokája, emiatt pedig azonnal meg kellett műteni.

A verseny így végül csak 27 körös volt, az új rajtot követően pedig a 23 éves Jorge Martín (Ducati) karrierje hatodik MotoGP futamán első győzelmét aratta. Az újonc pilóta 2018-ban a Moto3 világbajnoka volt.

Martín mögött honfitársa, a címcédő Joan Mir (Suzuki) lett a második, az összetett pontversenyben vezető francia Fabio Quartararo (Yamaha) pedig a harmadik.

A vb-sorozat következő versenyét, az Osztrák Nagydíjat ugyanitt rendezik jövő héten.

Eredmények:

MotoGP, 27 kör, (115,3 km):

1. Jorge Martín (spanyol, Ducati) 38:07.879 perc (átlagsebesség: 183.4 km/ó)

2. Joan Mir (spanyol, Suzuki) +1.548 másodperc hátrány

3. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) +9.632 mp h.

A vb-pontverseny állása 10 futam után (még 9 van hátra): 1. Quartararo 172 pont, 2. Johann Zarco (francia, Ducati) 132, 3. Mir 121

Moto2, 25 kör (107,95 km):

1. Marco Bezzecchi (olasz, Kalex) 37:29.460 perc (átlagsebesség: 172,7 km/ó)

2. Aron Canet (spanyol, Boscoscuro) 1.171 másodperc hátrány

3. Augusto Fernández (spanyol, Kalex) 3.260 mp h.

A vb-pontverseny állása 10 futam után (még 9 van hátra): 1. Remy Gardner (ausztrál, Kalex) 197 pont, 2. Fernández 162, 3. Bezzecchi 153

Moto3, 23 kör (99,314 km):

1. Pedro Acosta (spanyol, KTM) 39:45.869 perc (átlagsebesség: 149,8 km/ó)

2. Sergio Garcia (spanyol, GasGas) 14.431 másodperc hátrány

3. Romano Fenati (olasz, Husqvarna) 15.410 mp h.

A vb-pontverseny állása 10 futam után (még 9 van hátra): 1. Acosta 183 pont, 2. Garcia 130, 3. Fenati 96