Labdarúgás NB III – idegenben győzött a Sopron és a Ménfőcsanak

NB III Nyugati csoport, vasárnapi eredmények:

BKV Előre: Czuczi – Stefán, Ferkó, Szabó B., Pokó, Tóth, Csanálosi (Balogh, 53.), Szegő, Wágner, Szabó M., Kiss (Ihos, 88.). Edző: Menczeles Iván.

Győr-Ménfőcsanak: Ficsór – Veres, Bella, Kelemen, Szalai (Gelencsér, 22.), Serfőző , Androch, Vincze, Éri (Csonka 67.), Vayer, Füleki. Edző:

Gsz.: Szegő, Wágner, Balogh, ill. Gelencsér, Vayer, Bella, Füleki.

Kiállítva: Pokó (66.).

Az első félidőt átaludta a Csanak, a második félidei játékukkal és akaratukkal nagyszerű győzelmet arattak.

Jók: Kiss, Wágner, Szegő, ill. mindenki.

Menczeles Iván: – Megnyert mérkőzést vesztettünk el, kétszer vezettünk, de három lőtt gól után sem tudtuk megnyerni a mérkőzést.

Rozmán László: – Átaludt első félidő után csodás mentalitással fordítottuk meg a mérkőzést. Gratulálok a játékosoknak.

Veszprém-Lipót 3-2 (1-0)

Veszprém, 200 néző. V.: Gál Á.

Veszprém: Deczki – Varga Á., Dobsa, Gulyás G., Major (Héninger, 83.), Somogyi, Kovács D., Molnár B. (Gálfi, szünet), Nagy R. (Pavliczky, 80.), Vass, Krebsz. Edző: Pető Tamás.

Lipót: Dénes – Simita, Bieder, Zámbó, Kapa, Csete (Schillinger, szünet), Tóth L. (Varga, 68.), Kovalovszki, Füredi (Kiszely, 58.), Winkler, Szabó L. Edző: Varga Péter.

Gsz.: Nagy R. 5., 55. (2), Somogyi, 56., ill. Kovalovszki 59., Szabó L. 58.

Kiállítva: Deczki, 82.

5. p: Egy hazai nagy bedobás után a labda a lipóti kaputól 10 méterre álló Nagy Richárd elé került, aki a hálóba gurított. 1-0.

55. p: A lesre játszó lipóti védők közül Nagy Richárd kilépett és a kapuba passzolta a labdát. 2-0.

56. p: Egy jobb oldali hazai támadás után Somogyi lőtt a lipóti kapuba. 3-0.

60. p: Szabadrúgáshoz jutott a lipóti csapat a kaputól 25 méterre. Kovalovszki állt a labda mögé, lövése laposan a hazai kapuba került. 3-1.

82. p: Deczki ütközött Winklerrel, így a második sárga lapja után kiállították.

85. p: Tizenegyeshez jutott a lipóti csapat, Szabó Lukas lökését a cserekapus Héninger kiütötte, szintén Szabó Lukas elé, aki a hálóba lőtte a labdát. 3-2.

A második félidő hatalmas csatát hozott, de az egy góllal többet rúgó hazai csapat megnyerte a találkozót.

Pető Tamás: – Összességében elégedett vagyok, legyőztünk egy nagyon jó csapatot. Ezt a játékot szeretnénk folytatni a jövőben.

Varga Péter: – Számunkra rosszul kezdődő mérkőzésen az eredmény alakulása után vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, de két perces rövidzárlat után többre már nem volt időnk.

Nagyatád-SC Sopron 0-3 (0-2)

Nagyatád, 150 néző. V.: Szommer.

Nagyatád: Czebei – Palkovics, Dekanics, Kovács K., Horváth F., Horváth P. (Mózsi), Kisss (Grabarics), Jerkovic, Nikolic, Sághy (Fésüs), Vodicska. Edző: Papp Zoltán.

SC Sopron: Rátkai – Galambos, Baranyai, Tóth A., Gáncs, Harangozó, Holzmann, Gere (Kalmár), Kocsis (Krizsonits), Kustor, Purt (Jakab). Megbízott edző: Németh Norbert.

Gsz.: Kustor, Gede, Kalmár.

27. p: Kustor egy kontratámadás után Holzmann gólpasszát váltotta gólra. 0-1.

45. p: Egy labdaszerzés utáni támadás után Purt a kapufát találta el, a kipattanót Gere váltotta gólra. 0-2.

81. p: Egy kontratámadás után Kalmár állította be a végeredményt. 0-3.

Papp Zoltán: – Teljesen megérdemelt vendég siker. Enerváltan, pontatlanul játszottunk, esélyünk sem volt a sikerre.

Németh Norbert: – Bebizonyítottuk, hogy helyünk van ebben az osztályban. A mérkőzés forgatókönyve teljes mértékben úgy alakult, ahogy a hét közben elterveztük.